Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carny14

gtx 980 czy 980 ti (wybór oczywisty, a jednak dylemat)

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie..:)

 

mam przed sobą ciężki dylemat, muszę zakupić nową kartę graficzną, bo niestety mój gtx 780 mi padł, bardzo fajnie mi służył, byłem mega zadowolony, ale teraz chcę kupić coś nowego..:)

 

mam przed sobą wybór dwóch kart: GTX 980 i GTX 980 ti.. wybór być może oczywisty, ale zwykłego 980 zakupię troszkę powyżej 2000zł, natomiast 980 ti to już sprzęt powyżej 3000zł, mimo wszystko wybó wydaje się oczywisty - "kup 980ti skoro cię stać", no niby stać, ale nie wiem czy jest jakikolwiek sens kupowaina takiej karty tylko do full hd.

 

z kolei nie chcę kupować gtx 970, bo jest to karta mniej-więcej na poziomie gtx 780, czyli kupiłbym to samo, a więc co wybrać? dopłacać 1000zł?

 

głównie celuję w 1080p/1440p/ULTRA/60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz gtx780 i siedzisz na fullhd to ja bym poczekal do paskala bo i tak kazda gra ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz monitor WQHD i sytuacja się zmieni. Następnie polecą hasła "dlaczego nie wziąłem 980 Ti".

Kup z lekkim zapasem mocy na przyszłe produkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dopłacać 1000zł dla 7-10 fps więcej, to bierz 980ti. Ja sam zmieniłem z 980 na 980ti i wlasnie w wiedzminie 3 przyrost 7 fps , w Far Cry 4 10 fps. Nie wiem jak w innych grach.

 

W 3dmarku 13 firestrike graphic score 980: 13500pkt

980 ti : 16700pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNC - ale 780 mi padł, więc tu jest problem..

 

1. czekać na tą najnowszą generację i kupić coś za 300zł i przeczekać "aby było"

2. kupić gtx 980 na rok

3. kupić gtx 980 ti na kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie szkoda Ci wywalić 1200zł za kilka klatek więcej to oczywiście 980ti.

Nie da się racjonalnie wytłumaczyć takiej dopłaty jeśli o to Ci chodzi ;) To po prostu najmocniejsza opcja na ten moment i musi swoje kosztować (pomijam TX bo to karta dla "wyjątkowych")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem - na chwilę obecną gtx 980 ti to potworek. bardzo boje się tego, że po prostu za kilka miesięcy wyjdzie ta nowa generacja i tak karta będzie niczym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem - na chwilę obecną gtx 980 ti to potworek. bardzo boje się tego, że po prostu za kilka miesięcy wyjdzie ta nowa generacja i tak karta będzie niczym...

 

Tu się kłania technologia. Zawsze wyjdzie coś lepszego/nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem - na chwilę obecną gtx 980 ti to potworek. bardzo boje się tego, że po prostu za kilka miesięcy wyjdzie ta nowa generacja i tak karta będzie niczym...

 

 

To jest nieuniknione, 16nm karty będą znacznie szybsze. Co byś teraz nie kupił, żeby nie stracić, musisz kartę sprzedać przed premierą nowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ile trzeba czekać na te karty Pascal? W internecie są różne informacje..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał zwykłą 980 i sprzedał ją na trochę przed premierą pascala wtedy kiedy jeszcze dużo nie straci na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy niedawno po premierze 980 Ti. Nowa karta, droga, znakomita, a do Pascala jeszcze daleko. Nie wiem nad czym się tu zastanawiać. Jeśli Cię stać i masz pr0 zadania zw. z grafiką 3D, graniem, obrabianiem materiałów multimedialnych - nie czekaj, bo wyjdzie Pascal i będziesz czekał na Voltę :lol2: Ref. GTX 980Ti można już dostać za 2900zł.

 

EDYTA: nie rozumiem również ludzi, którzy tak napalają się na kolejną arch. NVIDII. Tak jakby w momencie jej premiery, 980Ti była już kompletnie bezużyteczna i jedynym wyjściem było zapoznanie jej z utylizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstavsky - dzięki za pozytywną odpowiedź:).

 

 

No właśnie, Pascal dopiero w 2016, nawet może być na wiosnę, a ja się tak martwię. Wiem, że z DirectX 12 mają się dziać cuda, ale to dopiero w 2016r. a więc troszkę czasu, a ja się zachowuję jakby to miało być już za miesiąc.

 

zależałoby mi głównie na takim czymś:

 

1. Wiedźmin 3

 

ULTRA/HAIRWORKS/60fps/FHD

 

2. GTA V

 

ULTRA/8xMSAA/FHD/renderowanie bardzo dalekie/60fps...

 

dlatego myślę o 980 Ti, mimo, że sama 980 jest bardzo dobra, to nie wiem czy zbytnio się przyczyni do dużego wzrostu wydajności po 780..

 

z kolei sprzedać potem 980 Ti będzie trudno, bo nie każdy ma kartę za 2800zł, zazwyczaj ludzie celują w 780/970 no i może na końcu 980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał zwykłą 980 i sprzedał ją na trochę przed premierą pascala wtedy kiedy jeszcze dużo nie straci na wartości.

 

Jak będzie chciał wymienić jeszcze w tym roku to wybór 980-tki to czysty bezsens. Max co bym polecał to 970, straci najmniej i sprzeda bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie chciał wymienić jeszcze w tym roku to wybór 980-tki to czysty bezsens. Max co bym polecał to 970, straci najmniej i sprzeda bez problemu.

 

 

to znaczy, że dla ciebie 980 Ti odpada? :o dlaczego niby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz ją chciał wymienić na Pascala to 970-tka wydaje się najbezpieczniejszą opcją. 980ti jest przyzwoitą kartą, ale jak chcesz kartę na dłuuuugo to nie najlepszy wybór bo 6gb będzie za mało. Przypuszczam że jeśli już płacisz tyle to chcesz grać na ultra, a taki np Dragon Age już wymagał więcej niż 6gb a gra najnowszą nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta, tak, aby pograć, być zadowolonym i sprzedać BEZ DUŻEJ STRATY. Mam namyśli, aby stracić max. 300-500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się już nie pchał w hiendy na maxwellu bo mija się to z celem. Za chwilę będą karty 8GB na HMB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależałoby mi głównie na takim czymś:

 

1. Wiedźmin 3

 

ULTRA/HAIRWORKS/60fps/FHD

 

2. GTA V

 

ULTRA/8xMSAA/FHD/renderowanie bardzo dalekie/60fps...

 

dlatego myślę o 980 Ti, mimo, że sama 980 jest bardzo dobra, to nie wiem czy zbytnio się przyczyni do dużego wzrostu wydajności po 780..

Nie uzyskasz tego na pojedynczej karcie.

 

BTW. 8xMSAA? Really? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się już nie pchał w hiendy na maxwellu bo mija się to z celem. Za chwilę będą karty 8GB na HMB.

Tak czytam.... przestań p... głupoty , hmb drugiej generacji będzie dostępne ok q2 2016 jak hynix nie da ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie da jak z I gen :P.

Na high endzie po roku zawsze sie traci ok 1000 zl. Wiec za rok realnie 980ti bedzie warte 2k. Nie sądze, że będzie jakiś hiper przełom, mysle, ok. 50-60% wzrost wydajności dadza w 1080 w stosunku do 980. Do ti to bedzie jakies 20 do 30%, bo nie rzuca od razu duzego chipa, tylko zrobia jak w tej generacji 1080Ti bedzie po pol roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wiedźmin 3

 

ULTRA/HAIRWORKS/60fps/FHD

 

2. GTA V

 

ULTRA/8xMSAA/FHD/renderowanie bardzo dalekie/60fps...

W obydwu przypadkach będziesz miał spadki do 30kl/s na 980Ti a w GTAV przy ustawieniach które podałeś spokojnie spadnie Ci do 20kl/s w lesie z dużą ilością trawy. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedź na Gtx'ie 780

 

Niedługo Pascal od nvidi i 14nm od amd, będzie ciekawie i wydajnie, teraz szkoda kasy marnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro na gtx 780 osiagałem takie dobre wyniki, to może nie ma w ogóle sensu zmieniać karty, skoro piszecie, że MSAA 4x/8x jest nierealne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...