Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elven18

Tworzenie sieci między budynkami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Napotkały mnie problemy podczas budowy sieci już mi ręce opadają i brakuje mi pomysłów więc proszę państwa o poradę, pomoc:

w załączniku załączam projekt mojej sieci która już fizycznie powstała. Problem jest w budynku "B" sieć jest nie stabilna. Pojawia się "ograniczenie dostępu brak dostępu do internetu" po kliknięciu "rozwiąż problemy" zaczyna wszystko działać na 30 minut czasami dłużej czasami krócej. Gdy zresetuje całą siec tez wraca wszystko do normy na jakiś czas. Wygląda mi to na jakieś problemy z IP użytkowników jak by się gryzły a użytkowników jest sporo, prowadzę pensjonat. Jeśli nie IP to może siła sygnału pomiędzy budynkami "A" i "B" jest za mała? to znaczy Accespoint TL-WA701ND ma dziwacznie podawaną siłę sygnału w jednostkach "dB" i za chiny nie wiem ile powinno być tych "dB" żeby łączność była stabilna u mnie pomiędzy budynkami "A" i "B" jest 20dB a czasami 30dB. Czy to wystarczy? Dodam jeszcze ze W Budynku "A" oraz domki letniskowe działają bez zarzutu sieć jest stabilna. Mam nadzieje ze napisałem zrozumiale :) z góry bardzo dziękuje za pomoc.

post-109450-143569921146_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generally,

db >= -50 db = 100% quality

db <= -100 db = 0% quality

 

For example:

High quality: 90% ~= -55db

Medium quality: 50% ~= -75db

Low quality: 30% ~= -85db

Unusable quality: 8% ~= -96db

 

http://www.speedguide.net/faq/how-does-rssi-dbm-relate-to-signal-quality-percent-439

 

Nie mam czasu na głębszą analizę, ale możesz tymczasowo po przełączać wszystko na radio w B, i to pozytywnie w pewnej części wpływa jeśli problemy zależą od zasięgu, a nie zależy Ci żeby było szybciej niż 11m/b. Rutynowo update wszędzie firmwarów też wskazany. Tak strzelam, przypisz DNSy z Googla, albo Open DNS. Coś metodą różnych kombinacji może wskórasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jakim trybie pracują ten APeki, w szczególności ten odbierający neta w budynku B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinien mieć IP z innej podsieci, np. 192.168.2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuje tak zrobić. A myślisz ze zasięg na poziomie 20-30 dB wystarczy? Czy na tym AP client ma być uruchomiony DHCP server?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnał jest bardzo dobry.

Co do DHCP, to już zależy od Ciebie. Jak masz do niego podpięty tylko ten ostatni router, to nie musi być.

Ale wtedy na wa801nd trzeba wpisać IP ręcznie:

- z tej samej podsieci, np. 192.168.2.2 - jeśli połączenie jest między portami lan routerów; dhcp wyłączone

lub

- z innej podsieci, np. 192.168.3.1 - jeśli kabel wchodzi do portu wan, lub radio pracuje w trybie ap client; DHCP włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...