Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sumii

Przegrzewanie nowiutkiej karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka dni temu kupiłem nowy komputer

 

CPU-Intel i5

GPU-GTX 960 GDDR5 (pomniejszona wersja)

Płyta główna-H81M+

Zasilacz no-name 700W

 

Problem tkwi w tym że kilka dni kupiłem ten komputer za 2700zł dzisiaj zainstalowałem sobie WorldOfTanks i na wysokich ustawieniach karta osiągnęła 82C czy to nie za dużo jak na tak słabą grę a na taką dobrą kartę graficzną? Boję się że się spali a to tylko WoT a co dopiero Crysis 3, Far Cry 4 o Wiedźminie 3 nie wspominając... Prosze o pomoc czy nowe chłodzenie dać? Coś zmienić? GPU Meter źle pokazuje temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany :E

Dlaczego? Co w nim jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że zasilacz ma 500w czy nawet 800 nic nie znaczy, masz pewnie jakiś cienki zasilacz z czarnej listy. Ja bym na twoim miejscu szybko go wymienił, bo szkoda tracić nową grafikę, a skoro dochodzi aż do 80 stopni to wymieniaj jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Co w nim jest nie tak?

 

Sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym poście

 

cyt. "Zasilacz 700W no name"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do temp. używaj programu np: GPU-Z, HWinfo, Aida64, Msi Afterburner+RTSS-(temp. na ekranie gry, fps itd.) to że karta graficzna się grzeje to zbadaj sam czemu, może zły obieg powietrza w obudowie, dołożenie wentylatorów do obudowy może pomóc jeśli nie ma np:z przodu. (pora letnia, upaly=ciepłe powietrze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pomniejszona wersja karty to pewnie ITX i te temp będą normalne, a co do zasilacza - bez komentarza.

 

Oddaj tam komputer do tego warzywniaka, za 2700 złożymy Ci takiego kompa że mucha nie siada.

 

Tak z ciekawości, ramy masz 16gb ? A cpu to i5 4430 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro pomniejszona wersja karty to pewnie ITX i te temp będą normalne, a co do zasilacza - bez komentarza.

 

Oddaj tam komputer do tego warzywniaka, za 2700 złożymy Ci takiego kompa że mucha nie siada.

 

Tak z ciekawości, ramy masz 16gb ? A cpu to i5 4430 ?

8gb RAM, intel core i5 4690K

 

Wole się pomęczyć z tym komputerem jeszcze rok (tylko chłodzenie dokupię) i w następne wakacje idę do roboty zarobie 1500zł tego kompa sprzedam za 2500 ( bo używany ) i napiszę do was to mi chyba pomożecie XD ale w tedy będę miał do dyspozycji 3800zł więc zaszaleje :) Miałem na tym kompie grać w Far Cry 4, Wiedźmina 3 a nie wiem czy się nie przegrzeje przy Cs:Go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płyta na H81? :D Obudowa tracer/no name? :D

Z tym zasilaczem za rok to możesz jedynie dym zbierać. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tego kompa sprzedam za 2500 ( bo używany )"

 

Żebyś się nie zdziwił :). Za rok ten komp to będzie wart najwyżej 2000 i to jak zasilacz wymienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie masz żadnego obiegu powietrza w obudowie, trzeba będzie dokupić wentylatory. Podaj nazwę obudowy.

Karta się grzeje ale to nic dziwnego bo to lipna wersja z malutkim chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8gb RAM, intel core i5 4690K

 

Wole się pomęczyć z tym komputerem jeszcze rok (tylko chłodzenie dokupię) i w następne wakacje idę do roboty zarobie 1500zł tego kompa sprzedam za 2500 ( bo używany ) i napiszę do was to mi chyba pomożecie XD ale w tedy będę miał do dyspozycji 3800zł więc zaszaleje :) Miałem na tym kompie grać w Far Cry 4, Wiedźmina 3 a nie wiem czy się nie przegrzeje przy Cs:Go

 

XDXDXDXDXDXDXD to będzie jak cały komputer pójdzie z dymem, no ale Twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy macie dużo do powiedzenia.. zasilacz do wymiany, ale nie jest on powodem wysokiej temperatury karty.. Zdejmij bok obudowy, uruchom afterburnera (lub gpu-z) i pograj w wymagającą grę okolo 15 minut. Wyłącz grę i sprawdź jakie temperatury osiągnęła karta graficzna.

 

@katystopej gówno prawda, zamiast pomóc wyśmiewacie i wypowiadacie się nie mając o niczym pojęcia, wersja mini (itx) nie oznacza wysokich temperatur, a na pewno nie tak wysokich w przypadku gtx960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy macie dużo do powiedzenia.. zasilacz do wymiany, ale nie jest on powodem wysokiej temperatury karty..

 

Owszem, ale nie należy bagatelizować tego faktu, bo potem przyjdzie user z płaczem że zasilacz popalił mu sprzęt, należy także wspomnieć o wszystkich aspektach również o zasilaczu który stanowi zagrożenie dla sprzętu.

 

Po za tym ciężko pomóc jak nawet nie wiemy co to dokładnie za karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakąś starą obudowę po dziadku i brak przewiewu to nie dziwi temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kupić gotowca ,a potem wejśc na forum i prosic o pomoc bo coś jest z nim nie tak. Nie lepiej najpierw pomyśleć ,a potem zdecydować ? Takim sposobem tylko tracisz pieniądze.

Możesz oddać tego kompa ? Wszedł byś na forum i ludzie by Ci doradzili naprawdę coś rozsądnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płyta na H81? :D Obudowa tracer/no name? :D

Z tym zasilaczem za rok to możesz jedynie dym zbierać. :D

Płyta zgadłes XD a obudowa nitron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://scr.hu/7gta/8p1xv prosze oto screen z msi afterburner temperatura dobiła do 86 stopni podczas grania w The Forest na ultra z najlepszą rozdzielczością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę 76 stopni.

to trochę źle widzisz, na słowo możesz mi wierzyć że jest 86 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie jak byk jest max temp GPU 76 stopni. Zaznacz w paincie czerwonym kółkiem gdzie tam jest 86.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze screena wynika, że karta w stresie osiąga 76 *C. Temperatury jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc nie mam się czego obawiać podczas gry w bardziej wymagające gry (Far Cry 4, Crysis 1,2,3)????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę konstrukcję karty - temperatury jak najbardziej w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...