Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RapManJak

Zestaw ok. 2300zł + buda itp. -> 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż składam komputer dla kolegi. I rozwinę się w punktach:

 

1. http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_lipiec_2015?page=0,9

To był mój wzór, a że uznałem, że w tej cenie procek AMD będzie lepszy to zacząłem modyfikować. Najpierw poszła karta graficzna, na lepszą i tańszą - bo news trochę odgrzali. Zaoszczędziłem na tym trochę. Wywaliłem napęd bo kolega ma, zaoszczędziłem i kosztem tego uznałem, że lepiej wsadzić AMD FX-8320E.

 

2. Wylądowałem na płycie głównej - wybór duży, a chciałem się zmieścić do 250zł, poległem z powodu mnóstwa starych płyt przeplatanych z nowymi. Dodatkowo nie wiem czy będzie ten set wydajniejszy od platformy Intela ale na to się zapowiada, gdy Intel co jak co oferuje tylko 2 rdzenie w tej cenie, a nie chciałbym, żeby koledze odmówili grania w nowe tytuły tak jak było z 2 rdzeniami w procesorze i grą Assassin's Creed dla wielu ludzi w 2007, a na pracę większej ilości rdzeni się już zanosi. Ponadto nie wiem czy jest co brać wersję FX'a oznaczoną literką E. Nie wiem czy tylko mniejsza bazowa częstotliwość się przekłada na mniejszy pobór i cenę, a do tego nie wiem jak z kręceniem procesorów na tak tanich płytach na jakiekolwiek wyższe częstotliwości.

 

3. Popatrzyłem na zasilacz - 500W i od razu mi się rzuciło, że przecież stawiam na AMD. Czyżby to było za mało?

 

4. W dodatku jaką byście polecili do tego obudowę - możliwie jak najtańszą. Cooler do takiego zestawy może i by się przydał, ale obecnie trzeba z niego zrezygnować - ale miło by było o propozycję co na taką cenę.

A oto moje wypociny 2 godzinne:

http://www.morele.net/inventory/info/D6pnn/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2500/600zł mozna spokojnie zlozyc zestaw na i5 4460 + r9 270 a ja chyba pamietam na gtx 960 zlozylem buda zalman z1 najtanszy ramik jakis 1333/cl9 za 190 8g no i wszystko bylo okej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej nie ma sensu schodzić na czymkolwiek, będziesz mega zadowolony z tego zestawu:

http://itechkom.pl/336/archiwum/4/14357399317844120

 

Uważam że wyczerpuje temat, masz w nim wszystko czego potrzeba do komfortowej pracy i gier, przewiewną obudowę przednie USB 3.0, zapewniam że warto dołożyć nadpłacone 47 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieżywy_matrix, Sebotus i Hedorah3, bardzo ciekawe zestawy tylko taniość płyty trochę boli.

Nie pójdzie za tą cenę taniej pamięć na dualchannel? I jaki sklep z montażem - bo nawet do kolegi jest problem wbić, pomóc.

BTW. Nie lepszy ten Gainward z ciekawymi wiatraczkami, tymi samymi taktowaniami i konstrukcją, która pojawiała się już w GTX 780 i tam nie raz ponoć kopała JetStreama?

P.S.

Szkoda, że wam łapek dać nie mogę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, ale FX w wielu grach wypada lepiej i jest tańszy a na cenie zależy!

 

I do tego jednak do 2400 z obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie w nowej cenie, a w takim Crysisie 3, prawilnej, najbardziej wymagającej grze to jest zwycięzca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie w nowej cenie, a w takim Crysisie 3, prawilnej, najbardziej wymagającej grze to jest zwycięzca.

 

Są niektóre gry (np. bf3, bf4), które zaskakująco dobrze chodzą z prockami AMD (choć nie wierzę, że bez oc przewyższył i5 4460), jednakże w większości przypadków nawet starsze i5 2500k będą wydajniesze od tych FX. Poza tym musisz pamiętać, ze do FX nie bierze się byle jakiej płyty (dobra sekcja i chłodzona), poza tym potrzebujesz oddzielnego chłodzenia - wychodzi więc na to, że kosztuje tyle samo co wydajniejszy w większości gier Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie chyba kpisz. AMD jest lepsze w jednej grze i dlatego lepiej go wziąć?

Intel nawet bez OC w większości gier bije AMD. Jedynymi modelami nad którymi ja by się zastanowił to FX-9590 lub FX-8350. Ale w dalszym ciągu są one nieopłacalne, bo bez OC i tak jest im ciężko. Prawda, 4460 jest z tych tańszych i słabszych i5-tek, ale zawsze można dopłacić do 4590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieżywy_matrix, Sebotus i Hedorah3, bardzo ciekawe zestawy tylko taniość płyty trochę boli.

Nie pójdzie za tą cenę taniej pamięć na dualchannel? I jaki sklep z montażem - bo nawet do kolegi jest problem wbić, pomóc.

BTW. Nie lepszy ten Gainward z ciekawymi wiatraczkami, tymi samymi taktowaniami i konstrukcją, która pojawiała się już w GTX 780 i tam nie raz ponoć kopała JetStreama?

P.S.

Szkoda, że wam łapek dać nie mogę ;).

W tym przypadku różnica między dual a single channel nie istnieje, śmiało bierz propozycje od nas, złożenie jest na itech jest darmowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...