Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ShadowTSH

Uszkodzony dysk w latopie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich sredecznie!

 

Pech chciał, że włączony laptop upadł na podłogę. Po ponownym uruchomieniu pokazywał się raz czarny ekran, a raz jakieś powiadomienie "check cable connection". Wymontowałem dysk i wsadziłem sprawny, a uszkodzony oddałem do specjalisty celem postawienia diagnozy. Profesjonalny serwis stwierdził, że prawdopodobnie głowice uległy uszkodzeniu, natomiast lokalny spec od komputerów spróbował podłączyć dysk jako zewnętrzny, bez rezultatu. Otrzymałem informację, że dysk kręci się prawidłowo i jego zdaniem pamięć nie jest uszkodzona i można spróbować odzyskać dane poprzez podmianę płyty głównej na identyczną. Jako, że koszty odzyskiwania danych w profesjonalnych serwisach nie należą do tanich, może warto byłoby spróbować z tą płytą główną. Niestety, jestem laikiem w temacie, stąd zanim podejmę jakiekolwiek kroki, chciałbym zwrócić się z pomocą, czy taka próba ma w ogóle sens i jeśli tak, to jakiego dysku powinienem szukać. Ten sam model ofc, ale ten sam rok, miesiąc, numer partii? Nic nie chrobotało w dysku, nie podpinałem go do prądu, ani nie został otwarty. Delikwent to Hitachi Travelstar 7K1000 1TB (HTS721010A9E630)

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mogą być głowice uszkodzone, to co Ci da wymiana płyty głównej w dysku, po za tym sama wymiana nic nie da, żeby dysk ruszył trzeba jeszcze przelutować układ który ma w sobie mapę głowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...