Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pablosss

Crucial MX 100 512 GB VS Samsung SSD 850 EVO 500 GB. Który lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku na oczekiwanie na dostępność upatrzonej grafiki mam jeszcze chwilę czasu na doszlifowanie zestawu. Mianowicie który z powyższych SSD polecilibyście bardziej i dlaczego :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evo ma pamięci TLC które już 840-tce pokazały na co je stać. Nie dotykałbym tego dysku dwumetrowym kijem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem niestety w temacie, więc czy możesz rozwinąć na co stać pamięci w EVO :question: Czyli sugerujesz jednak Cruciala :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o problemy z pamięciami TLC, poczytaj jakie problemy były z serią 840, ciągłe spadki wydajności, nie raz potrafiły nawet gubić tabele partycji, nie wiem jak w 850 EVO generalnie dysk jest bardzo wydajny bo znajomy właśnie złożył komputer z tym SSD n,o i muszę przyznać że mój OCZ Vertex 4 mimo podobnych wyników w benchmarkach dostał porządny wpierdziel od samsunga, w kwestii szybkości uruchamiania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że kusi mnie ten Samsung właśnie przez swoją wydajność. Nie chciałbym jednak narzekać po zakupie i oglądać się czy dziś będzie miał humor i będzie chodził na pełen gwizdek, czy jednak nie i będzie chodził na pół gwizdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś poprawili względem 840-tki albo jakoś zamaskowali problem jak ostatniej wersji FW do niej, trudno powiedzieć, okaże się po czasie. Ja jednak zdecydowałbym się na coś innego.

 

MX100 już nie jest produkowany; to nadal dobry dysk ale choćby tańszy BX100 będzie od niego ciut szybszy. Jednak jeśli któregokolwiek to nie pożałujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

mx100 jest ciągle w sprzedaży np w morele.net

 

@Mav

 

a jak wygląda sprawa MX200, on chyba tez jest już na TLC? chce wymienić swojego samsunga 830 na coś większego i rozważam

 

Cruciale mx100 (472zł!) / BX100 (385zł) / mx 200 (424zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już idzie offtop to jestem ciekawy czy Toshiba ma jakiś dobry SSD, ponieważ najprawdopodobniej ze względu na 5 letnią gwarancje swojego OCZ Vertex 4 skorzystam z niej ze względu na spadek wydajności SSD momentami robi się to już upierdliwe i nie wiem co mi dadzą a nie orientuje się zbytnio w SSD od Toshiby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mx100 jest ciągle w sprzedaży np w morele.net

 

@Mav

 

a jak wygląda sprawa MX200, on chyba tez jest już na TLC? chce wymienić swojego samsunga 830 na coś większego i rozważam

 

Cruciale mx100 (472zł!) / BX100 (385zł) / mx 200 (424zł)

Mx200 ma kości MLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już idzie offtop to jestem ciekawy czy Toshiba ma jakiś dobry SSD, ponieważ najprawdopodobniej ze względu na 5 letnią gwarancje swojego OCZ Vertex 4 skorzystam z niej ze względu na spadek wydajności SSD momentami robi się to już upierdliwe i nie wiem co mi dadzą a nie orientuje się zbytnio w SSD od Toshiby.

 

Dadzą ci Ocza a nie Toshibe. Ocz pomimo przejęcia nadal jedzie na swoim autorskim kontrolerze Barefoot czy jakoś tak. Toshiba ta właściwa ma swój lepszy. Tak czy siak oba będą na sprawdzonych NAND MLC 19nm od Toshiby. Na tych samych jadą Goodram C100 czy Plextory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, 19 nm Toggle od Toshiby to dobre pamięci. Oczywiście wiele zależy od kontrolera, ale większość bazujących na nich dysków SSD jest OK. Nie chwaląc się tu zbytnio ;), mój M6S również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...