Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mmacaj

Zasilacz a TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zadać pytanie (możliwe, że głupie). Czy komputer podłączony do telewizora (plazma 42 cale) przez hdmi pobiera więcej mocy, niż w przypadku podłączenia do zwykłego monitora np, 24 cale? A co za tym idzie w przypadku, gdy korzystam tylko z tv, powinienem mieć mocniejszy zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacze (TV, monitory, etc.) mają własne zasilanie, nie ma to wpływu na pobór mocy przez kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, ale czy przy tv, karta graficzna nie jest czasami bardziej obciążona, a co za tym idzie zwiększa się pobór mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kilka układów sygnałowych różnicy nie robi.

 

Co innego, jeżeli grafa nie przechodzi w stan 2D po jednoczesnym podłączeniu np. dwóch ekranów (np. monitor + TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to z tego wychodzi że i tak mam za słaby zasilacz. Przy zestawie FX 8320 + MSI Radeon HD 6790 + Kingston HyperX 1333Mhz 8Gb + Chieftec CTG-500-80P przy włączeniu gry/obciążeniu sprzętu czarny ekran i zacinka (na TV). Poszedłem do kolegi zmieniłem zasilacz na OCZ 600W (wszystko działa pod obciążeniem)(monitor 27 cali). Dziwne bo wydawało mi się że 500W uciągnie taki sprzęt bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to z tego wychodzi że i tak mam za słaby zasilacz. Przy zestawie FX 8320 + MSI Radeon HD 6790 + Kingston HyperX 1333Mhz 8Gb + Chieftec CTG-500-80P przy włączeniu gry/obciążeniu sprzętu czarny ekran i zacinka (na TV). Poszedłem do kolegi zmieniłem zasilacz na OCZ 600W (wszystko działa pod obciążeniem)(monitor 27 cali). Dziwne bo wydawało mi się że 500W uciągnie taki sprzęt bez OC.

 

Masz 400w na 12V, karta wciągnie 250w lekkim c**lem, procek ze 120-150 a gdzie dysk i reszta badziewia ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na "600" tylko ile ma na 12v, powinno być 450-500 żeby był spokój a najlepiej zmień ta kiepską kartę na nVidie, dużo większa wydajność i zasilacz może zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...