Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blazee

MSI GTX 970 i spadki fps w GTA V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni mam problem ze spadkami fps w GTA V ustawienia w grafice na początku były na najwyższe poźniej zmniejszyłem na wysokie i dalej to samo spadki są do 30 klatek i nie idzie grać. W ustawieniach mam pokazane że jest zajęte 2200/4000 pamięci wideo i tu takie spadki od czego to może być???

Komp:

Cpu: i5 4460-chłodzenie boxowe

Gpu: Msi Gtx970 Gaming

Ram: Crucial Ballisix cl9 1600mhz 8GB

Mobo: Gigabyte h81m-s2ph

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530

Obudowa: Zalman z3 plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek słaby, wolne ramy, brak ssd. 970-tka to nie mistrzostwo świata pamiętaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury? Użycie CPU? Użycie GPU? Sprawdź jakimś MSI Afterburner czy podobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blazee

Grasz z vsync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że ma spadki, a nie stałą liczbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek słaby, wolne ramy, brak ssd. 970-tka to nie mistrzostwo świata pamiętaj ;)

Widzisz i nie grzmisz...niedługo do sapera będą polecać i7...Człowieku, on ma i5! Dodatkowo znajomi i rodzina grali w to bez problemów, abosolutnie żadnych na 660 i 760! Jego 970 kosztuje ponad 2x więcej i oferuje również wydajność ZNACZNIE większą. Skoro chodziło mu to poprawnie to bez żartów. Twój post to bzdura, nic więcej.

 

 

Autor - daj z ciekawości skan smart'a dysku. Sprawdź też przy okazji, czy w windowsie nie zmieniają się plany zasilań na dynamiczne, łącznie z grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość moherek.

@Kibis

I co z tego? Nie oznacza to, że ma wyłączone V-sync. Może mieć włączone, ale komputer mu nie wyrabia na stałą liczbę zgodną z odświeżaniem monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że ma spadki, a nie stałą liczbę.

W GTA był (dawno nie grałem, możliwe, że nadal jest) bug powodujący samoczynne wyłączenie potrójnego buforowania, które objawia się właśnie spadkami do 30fps gdy karta nie daje rady utrzymać 60.

Pomagało zminimalizowanie i przywrócenie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test tym MSI Afterburner i tak:

Temp CPU: 55-60*

Gpu power: 83% najwiecej

Temp Gpu: 60*

Użycie Gpu1: max 92%

Predkosc wemtylatorow Gpu: 40%

Taktowanie rdzenia: 1316mhz

Taktowanie pamięci: 3506mhz

Użycie GPU max: 3210mhz

CPU usage: 99%

Ram usage: 6100mb

I to chyba wszystko a zapominiałem dodać że gram na monitorze 32" full hd. V-sync mam ustawione na "uzyj ustaweinia aplikacji 3d" to wyłacyc to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz wirusa co ci podkrada moc obliczxenowa cpu .Sprawdz urzycie cpu w idle oraz zrób 3dmarka 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
V-sync mam ustawione na "uzyj ustaweinia aplikacji 3d" to wyłacyc to?

To pewnie ustawienia z panelu Nvidii, a chodziło mi o samą grę.

Grafika -> Synchronizacja pionowa

Jeśli miałeś włączoną to spróbuj na początek pograć z wyłączoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wylaczona no nic wieczorem zrobie ten test 3dmarka i napisze co i jak a gdzie sprawdzic to uzycie cpu w idle(<--co to wgl jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA V jest taka opcja w grze w zaawansowanych: "Rozszerzone skalowanie dystansu renderowania" jeśli masz to na max to zabija Ci procesor i karta się nudzi :) pokombinuj najpierw z minimalną wartością potem zwiększ, aż zacznie Ci fps spadać poniżej Twojej wymarzonej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTA V jest taka opcja w grze w zaawansowanych: "Rozszerzone skalowanie dystansu renderowania" jeśli masz to na max to zabija Ci procesor i karta się nudzi :) pokombinuj najpierw z minimalną wartością potem zwiększ, aż zacznie Ci fps spadać poniżej Twojej wymarzonej wartości.

Miałem to od początku wyłaczone.

Panowie jest problem ściągnąłem tego 3dmarka 2013 z tej strony pierwszy link na dole: http://www.guru3d.com/files_details/3dmark_download.html

i podczas chyba końcowej fazy "psyhical test" jest ok. 300fps i po chwili spada do 15 i zaraz robi się czarny ekran i nic nie idzie zrobić tylko wyłączyć 3dmarka poprzez alt,ctrl,del. W tym filmiku od 12 min koleś ma takie prawie takie same podzespoły jak ja i jest u niego stałe 90 fps u mnie przy takich ustawieniach nie idzie grać spadki co chwile do ok. 15-20fps. Może to być spowodowane sterownikami płyty głównej mam zainstalowane te co były w zestawie z płytą nowszych nie mogę znalezc na stronie Gigabyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W psychical test po dupie dostaje procesor. Wygląda na to że Ci się procek przegrzewa na box-ie. Sprawdź temperatury CPU w tym teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słabszej karcie graficznej GTX 760 wprawdzie maksymalnie podkręconej i procesorze i5 4440 nie mam żadnych spadków FPS w GTAV, także masz po prostu coś nie tak z systemem i sterownikami. Innego wytłumaczenia nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne wytłumaczenie: przegrzewa się procesor/karta, problem z dyskiem - pisałem, smart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne wytłumaczenie: przegrzewa się procesor/karta, problem z dyskiem - pisałem, smart.

Co mam zrobić z dyskiem co to ten smart? nie znam sie na na tym i pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi: sam składałeś komputer czy składali ci go na morelach / lub jeszcze gorzej jest to komputer z marketu/ alledrogo?

Tak czy inaczej spróbowałbym wymienić pastę termo przewodzącą na coś porządnego.

Tu masz bardzo dobrą, w świetnej cenie, a ilość ci spokojnie wystarczy: http://allegro.pl/pasta-termoprzewodzaca-arctic-cooling-mx-2-8g-24h-i5232427217.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi: sam składałeś komputer czy składali ci go na morelach / lub jeszcze gorzej jest to komputer z marketu/ alledrogo?

Tak czy inaczej spróbowałbym wymienić pastę termo przewodzącą na coś porządnego.

Tu masz bardzo dobrą, w świetnej cenie, a ilość ci spokojnie wystarczy: http://allegro.pl/pasta-termoprzewodzaca-arctic-cooling-mx-2-8g-24h-i5232427217.html

Sam składałem. Części kupywałem na miejscu w sklepie komputerowym, i na procesor pasty nie nakładałem,bo mówili że nie trzeba że jest nałożona ta intelowska fabrycznie. Temperatury mam dobre Gpu: 60* Cpu:55* max. Bardziej bym strzelał na ten dysk lub sterowniki tylko nie wiem gdzie szukać i co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić z dyskiem co to ten smart? nie znam sie na na tym i pytam.

Ściągnij program CrystalDiskInfo, zrób na nim printscreena, wstaw na portal hostujący typu imgmur.

 

Sam składałem. Części kupywałem na miejscu w sklepie komputerowym, i na procesor pasty nie nakładałem,bo mówili że nie trzeba że jest nałożona ta intelowska fabrycznie. Temperatury mam dobre Gpu: 60* Cpu:55* max. Bardziej bym strzelał na ten dysk lub sterowniki tylko nie wiem gdzie szukać i co robić.

Brawa dla autora tej rady...Owszem, jest - fabryczna, na boxowym chłodzeniu. Te pasty nadają się, według mnie, od razu do zeskrobania i nałożenia czegoś normalnego. Z najtańszych, które warto brać pod uwagę masz AAB ThermalGrease aka AAB TG, w wersji 2 - za 10 zł dostajesz dobrą rzecz. Względem pasty silikonowej jest 10 stopni mniej na X4-955.

 

Oczywiście, zakładając, że GPU przegrzewa się, ale wracamy do dysku.

 

 

Coś jeszcze - ściągnij program gpuz i sprawdź czy karta graficzna pracuje w trybie PCIEx16, a nie PCIEx1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek słaby, wolne ramy, brak ssd. 970-tka to nie mistrzostwo świata pamiętaj ;)

 

Weź chłopie sobie na wstrzymanie z takimi odpowiedziami, gość ma w miarę mocny sprzęt, owszem nie najmocniejszy, ale mówienie o słabym procku i5, czy wolnych RAM napisz jeszcze jak wielki wpływ na działanie gry ma szybkość RAM) SSD też nie jest do tej gry niezbedny. 970 to też mocna jeszcze karta, na tym co ma GTA V powinno chodzić bardzo ładnie prawie na max detalach w FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprzęt spisuje się w benchmarkach i innych grach? Też są spadki płynności i osiąga mniej w punktów w testach niż powinien?

Bo jeśli problem jest tylko w GTA5, to wina gry, a nie sprzętu.

U mnie ta gra potrafi działać płynnie w 60 klatkach, by nagle spaść poniżej 40, są jakieś przycięcia i gra jest nie przyjemna. Można wtedy zmniejszać opcje graficzne i nie to nie pomaga.

Pomaga natomiast wciśnięcie alt+enter. Gra zrobi się w okienku, później znów przestawiamy na pełen ekran i płynność wraca. Taka dziwna przypadłość tylko w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij program CrystalDiskInfo, zrób na nim printscreena, wstaw na portal hostujący typu imgmur.

 

 

Brawa dla autora tej rady...Owszem, jest - fabryczna, na boxowym chłodzeniu. Te pasty nadają się, według mnie, od razu do zeskrobania i nałożenia czegoś normalnego. Z najtańszych, które warto brać pod uwagę masz AAB ThermalGrease aka AAB TG, w wersji 2 - za 10 zł dostajesz dobrą rzecz. Względem pasty silikonowej jest 10 stopni mniej na X4-955.

 

Oczywiście, zakładając, że GPU przegrzewa się, ale wracamy do dysku.

 

 

Coś jeszcze - ściągnij program gpuz i sprawdź czy karta graficzna pracuje w trybie PCIEx16, a nie PCIEx1.

To co teraz kupić paste i wymieniać czy zostawić na tej jeśli temperatury CPU nie przekraczają 60*???

1.Dysk ssd: http://i.imgur.com/c1YsPV0.jpg

2.Dysk hdd: http://i.imgur.com/uBKct1K.jpg

3. Gpu-z: http://i.imgur.com/2be250p.jpg

@stanko11

Robiłem test 3dmark 2013 ale w końcowej fazie fps schodził do 10 klatek i wywalało czarny ekran i na tym kończył się test za każdym razem to samo. W innych grach jest ok BF4 Multi na Ultra wszystko ponad 120fps, Far Cry 4 na Ultra wszystko też zero ścięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-2. Zauważyłeś, że ten panel jest rozwijany/przesuwany w dół? Wkleiłeś ucięty raport z tego programu.

3. GPUZ - masz to zrobić w trakcie gry. Odpal grę w oknie, sprawdź co pokazuje gpuz.

 

Temperatury i pastę zostaw, skoro masz 60 stopni.

 

 

Zapomniałbym o jednym - masz dobrze ustawione przesunięcie partycji dla SSD?

http://whirlpool.net.au/wiki/checking_ssd_alignment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...