Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xhitch

Ogromne zużycie i temperatury procesora - jaka może być przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

Poszukuję pomocy i pomysłów odnośnie do możliwych przyczyn przegrzewania się procesora i jego nadmiernego zużycia.

 

 

 

Krótki background:

 

 

 

W kwietniu miałem reinstall systemu - Windows 7, 64, oryginalny. Wcześniej wszystko grało i burczało jak należy - Photoshop chodził płynnie, również większe gierki typu Watchdogs, Assassin's Creed IV ładnie latały na średnio-wyższych detalach.

 

 

 

Ostatnio (od ok 2-3 tygodni) komputer coraz mocniej się tnie i muli. Odtworzenie prostego filmu na YT czy odpalenie pdfa na kilkadziesiąt stron już powoduje potężne cięcia, a czasami (ostatnio coraz częściej) bluescreen i memory dumping. I tak:

 

 

 

1. Menedżer zadań pokazuje zużycie CPU niemal ciągle na poziomie 85-100 % (ze zużyciem pamięci jest nieco lepiej, ale nadal ponad normę)

 

2. BIOS i programy diagnostyczne pokazują temperaturę płyty głównej ok 45 st. C i CPU - od 75 do nawet 98 st. C.

 

3. Z procesów najwięcej pamięci zżera Mozilla, ale to chyba normalne, zwłaszcza że przy innych "aktywnościach" też się tnie (Photoshop, filmy, gry itp)

 

4. Próbowałem już czyścić komputer na wiele sposobów - defragmentacja, naprawa rejestrów, usuwanie zbędnych programów, procesów, zwalnianie pamięci

 

5. Rozkręciłem skrzynkę, wyczyściłem każdy zakamarek z kurzu, sprawdziłem czy wiatraczki chodzą prawidłowo (na oko wydaje się że tak, aczkolwiek nie mam za bardzo doświadczenia w tym temacie)

 

6. Podkręciłem w BIOSie wiatraczki na maks

 

7. Przeskanowałem komputer dwoma antyvirami i oprócz paru adware'ów nic nie wyszło. Plus wyczyściłem go z wszelkiego innego malware.

 

7. I to wszystko jak krew w piach (taa, krew od razu).

 

 

 

Nie kojarzę przy tym, żebym po drodze miał ściągnąć bądź zainstalować coś, co mogłoby rozłozyć mi procesor na łopatki. Powywalałem juz wszystkie programy, jakie się tylko dało...

 

 

 

Tak więc jeśli ktoś ma pomysł z czego to jeszcze może wynikać to będę ogromnie wdzięczny za wszelkie wskazówki!

 

 

 

Informacje hardware'owe:

 

 

 

CPU: Intel Core i5 3330, 3 GHz

 

RAM: 8GB

 

M/B: ASRock Z77 Pro4-M

 

Grafika - NVidia GeForce GTS 450

 

 

 

Jakby były potrzebne jakieś screeny np. z menedżera zadań to wrzucę!

 

 

 

Z góry dziękuję!

 

 

 

Hitch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smart dysku robiles?

i skriny z menadzera wrzuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj to do działu softwareowego i dorzuć logi z otl czy innych combofixów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wrzucam tutaj screen z menedżerem zadań i testem stabilności systemu (jak widać, w niektórych momentach CPU dojeżdża do 105 st. C (!).

 

Z większych procesów chodzi Mozilla z włączonym YT i BitComet, z czym najwet najstarszy rzęch powinien sobie poradzić.

 

Do testów używam programu AIDA64 - w razie czego dajcie znać, jakie jeszcze parametry mam zescreenować.

 

Dysku nie sprawdzałem, ale nie wydaje mi się, żeby tutaj był problem, bo dysk jest nowy, duży i nieznacznie załadowany (ok 25% maks).

 

Co do OTL to jeśli chodzi o malware to skanowałem już parę razy Anti-Malware by Malwarebytes i po wycięciu paru toolbarów nic już więcej nie wychodziło.

 

Testy.jpg

 

http://postimg.org/image/v5dvzrfsl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Memtest86

2. SMART dysku twardego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw mocowanie chłodzenia, pokaż procesy wszystkich użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze odpalil linuksa na live, wiedzialbys czy lezy software czy hardware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli BSODy to obowiązkowy Memtest oraz SMART ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: wczoraj odwiedziłem serwis, zrobili mi czyszczenie CPU i wymianę pasty. Dzięki temu odpadł problem przegrzewania, już jest na normalnym poziomie ok 50 st. C i nie podskakuje. Natomiast zużycie nadal bywa absurdalnie wysokie i komp się przycina.

 

Oto screeny z testów SMART (+specjalnie dla Was panieneczki z "chińskich bajek" :P) i MemTestu:

Interpretację pozostawiam Wam - ja nie bardzo wiem, jak to czytać...

 

Mem_Test.jpg

photo hosting sites

http://postimg.org/image/48auf5glr/

 

http://postimg.org/image/4yk9zajq9/

SMART.jpg

how do i print screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie pokazałeś nam procesów wszystkich użytkowników :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz sterownik grafiki intela?

 

igfx?może jest zawirusowany?i kopie sobie bitcoiny? :-)

wywal wszystkie programy od torrentów jak masz

intela tez odinstaluj jeśli jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...