Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TheBednarPL

Powrót do XP , trochę problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim , opisze tu mój problem związany z powrotem do Win XP

 

Dawniej , do 2014 roku komp chodził perfekcyjnie , odpalałem na nim naprawdę wymagające gry i dawał radę , grałem bez lagów i zacięć (nawet Far Cry 3 i Blood Dragon chodziły zarąbiście , co przy takim sprzęcie wydaje sie mało prawdopodobne ale jednak).W 2014 roku zainstalowałem Windows 7 90 days Enterprise ze strony Microfostu i pochodził na nim do grudnia w miarędobrze jednak denerwowały mnie lagi w grach.Ostatnio zainstalowałem Windowsa 10 i było tylko gorzej więc postanowiłem wrócić do XP.I tu zaczęły sięproblemy.Zainstalowałem 2 systemy : Win XP (orginał) i 7 ze strony Ms .Dla XP dałem 20 GB a dla 7 64 , przy próbie grania w średnio wymagające gry zauważyłem że chodzą one identycznie jak na Win 7 a powinny lepiej (np. Wiedźmin 1 i 2 , CS:GO , Worms Clan Wars ) , dla porównania w CS GO mam max 50 FPS a kolega z podobnym sprzętem (2GB ram , Athlon x2 64 4200+ , grafika wiem tylko ze NVIDIA 512 MB RAM ) ma 120 FPS , sam widziałem , oba FPS mierzone komendą w grze przy tym samym trybie gry.

 

Sprzęt :

AMD Athlon x2 64 3800+

MSI K9AGM2

Gainward GeForce 610f 2GB 1440x900

Kingston DDR2 3GB (1x1 GB , 1x2 GB dual chanel)

Win XP Pro , Win 7 Enterprise

Dysk - Segate 230 GB

Partycje : C 146 GB - gry itp , D 20 GB Win XP , E 64GB Win7

 

 

Wiem że sprzęt słąby jak na ten okres ale skoro wcześniej gry śmigały a teraz tak lagują to chyba w czymś tkwi problem.Dodam że zmieniałem pastę na procku i temperatura z 40*C do 33*C zeszła

 

A i wcześniej miałem 2 GB ramu , dokupiłem 2x2 ale 1 kość padła i zostały mi 1x2 GB i te same 2x1 GB

 

PS - Jeśli chodzi o Wiedźmina 2 to wogóle sie nie da grać bo mam ok 10-15 FPS

 

Jutro planuje zrobić format i zostawićsam XP , wyczyścić wszystko i zresetować BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grafika wiem tylko ze NVIDIA 512 MB RAM ) ma 120 FPS

 

Stawiam w ciemno że ma grafike tak z 3 razy lepszą od tej marketówki co masz.

 

A wracając do tematu to postaw samego XP i poaktualizuj sterowniki itp. Sprawdź dysk w jakimś benchmarku, pewnie też już swoje przeszedł. Directy, VR i inne poinstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcześniej miałem 2 GB ramu , dokupiłem 2x2 ale 1 kość padła i zostały mi 1x2 GB i te same 2x1 GB

1. Wcześniej miałeś RAM w trybie dual channel (2x1GB) a teraz nie (1+1+2GB) - może stąd różnica?

2. Wersja sterowników karty graficznej, mobo, etc. ta sama co poprzednio? Nowsze wcale nie znaczy lepsze, zwłaszcza przy starym systemie i karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam w ciemno że ma grafike tak z 3 razy lepszą od tej marketówki co masz.

 

A wracając do tematu to postaw samego XP i poaktualizuj sterowniki itp. Sprawdź dysk w jakimś benchmarku, pewnie też już swoje przeszedł. Directy, VR i inne poinstaluj.

Akurat grafiki nie ma lepszej bo ma naprawde starego GeForca

 

Stery mam poaktualizowane, Service Pack 3 , dysk sprawdzalem jakis czas temu HDTunem i wypadl dobrze , Dx 9 + redist , visual c++ 2013

 

Jutro z rana robię format i czyszcze dysk , dam dla XP 70 GB a reszte pod gry i programy

 

1. Wcześniej miałeś RAM w trybie dual channel (2x1GB) a teraz nie (1+1+2GB) - może stąd różnica?

2. Wersja sterowników karty graficznej, mobo, etc. ta sama co poprzednio? Nowsze wcale nie znaczy lepsze, zwłaszcza przy starym systemie i karcie graficznej.

1.Być może , sprawdze obie kombinacje po formacie + teraz mam 1+2 a nie 1+1+2

2.Zawsze instaluje najnowsza , ale mam starsze sterowniki na płycie i na starych też średnio chodziły bo sprawdzałem z początku na starych a potem aktualizowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starszy =/= wolniejszy. Tym bardziej, że od 610-tki lepsza jest byle integra. Powrót do XP na współczesnym sprzęcie to prosta droga do problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak na kartę nie narzekam bo uciągnęła mi Far Cry 3 na minimalnych ale przy stałych 40-50 FPS i nawet Far cry 4 więc aż taka zła nie jest.Sam bym jej nie kupił gdyby nie tata który wiozł pare lat temu komputer do serwisu gdy mi padł stary radeon

 

+Sprzęt nie taki współczesny , dostałem go z XP w 2007 , na nim najlepiej chodził więc do niego wracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...