Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Trimack

MX200, HD502HJ i GA-970A-UD3

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zakupiłem nowy dysk SSD do swojego kompa - MX200 250GB. Po zbackupowaniu danych zrobiłem format, po czym zainstalowałem świeży system na SSD.

 

Od razu po zainstalowaniu sterowników do grafiki, chipsetu itp. postanowiłem sprawdzić osiągi nowego sprzętu. Ściągnąłem więc CrystalDiskInfo, patrzę - a tu zonk, SSD pracuje w trybie SATA/300.

Przełączyłem na zakładkę HDD, a tam typ transferu: ---- | SATA/300.

 

Zacząłem więc kombinować, odłączyłem całkowicie zasilanie HDD, włączyłem komputer - SSD bezproblemowo załadował się na SATA/600.

Po podłączeniu HDD Crucial znowu zwolnił do SATA/300, przepiąłem więc twardziela pod inny port (Sata 4), i o dziwo po odpaleniu maszyny wszystko było OK - SSD na SATA/600.

 

W międzyczasie doinstalowałem kilka programów, wielokrotnie uruchomiłem system ponownie - SATA/600 utrzymało się przez cały czas. Problem pojawił się 2 dni później, po włączeniu komputera Crucial znowu zwolnił do prędkości SATA II.

 

Czytając SMART, zauważyłem niepokojący parametr B7 - SATA Interface Downshift. Każdorazowo po obniżeniu prędkości zwiększał się o około 3.

Od razu po pierwszym uruchomieniu i dostrzeżeniu błędu wymieniłem kabel SATA (wcześniej podpiąłem dysk starym z napędu DVD), niestety nie pomogło.

 

Dokładniejsza specyfikacja:

Mobo: Gigabyte GA-970A-UD3 rev. 3.0, BIOS FC

SSD: Crucial MX200 250GB

HDD: Samsung F3 HD502HJ 500GB, firmware 1AJ100E5

System: Win7 Pro 64-bit

 

Poniżej zrzuty z programów CrystalDiskInfo oraz AS SSD Benchmark w trybie SATA III. Macie jakieś pomysły?

 

SMART

Benchmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platforma AMD, czego wymagasz.

Mam znajomego który w programie AS SSD benchmark ma 1024 punkty na słabym Dell Inspiron 3542 z procesorem i3 4005u.

Dysk SSD Liteon 128GB, a tu na lepszym Crucial-u masz tylko 855.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o samą wydajność, na to nic nie poradzimy, kontroler więcej nie wyciśnie, bardziej martwi mnie to przełączanie trybów. Przepinanie dysku pod inny port przed każdym uruchomieniem komputera jest wybitnie niewygodne i to w tym kierunku chciałbym coś zaradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...