Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elanmart

Zestaw za 5900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupuję komputer głównie do pracy (obliczenia na GPU + CPU), ewenetualnie do gier w wolnym czasie. GPU może być męczone nawet do 2 tyg. na pełnych obrotach, cpu do 48h na pełnym obciążeniu.

 

Chętnie usłyszałbym opinię kogoś z większym doświadczeniem niż moje,

złożyłem taki zestaw:

 


  •  
  • Procesor Intel Core i7-4790K
  • Chłodzenie CPU Cooler Master RR-T4-18PK-RI
  • Karta graficzna Gainward GeForce GTX 980 Phantom, 4GB
  • Płyta główna ASRock H97M PRO4
  • Pamięć G.Skill RipjawsZ DDR3 4x8GB 1600MHz
  • Zasilacz SilentiumPC Enduro FM1 Gold, 650W, Modular
  • Dysk SSD A-Data SP900 256GB SATA3 MLC read/write, 555/530MBs
  • Obudowa Cooler Master N200

 

Koszyk

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się w sprawie katowania części non-stop przez tak długi okres czasu, ale mogę Ci powiedzieć co nieco na temat samych podzespołów do zestawu.

 

1) Wziąłeś CPU przeznaczone do OC, a płytę na H97. Potrzebne by Ci tutaj było Z97 jeśli chcesz robić jakieś sensowne OC.

2) Do OC, katowania i ciągłej pracy pod obciążeniem wybrałeś bardzo słabe chłodzenie. Dla mnie minimum tutaj to Grandis XE1236.

3) Gainward nie słynie z trwałości oraz niezawodności. Sądzę, że w Twoim przypadku lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania innych firm (MSI, Gigabyte, Asus). Już zupełnie odrębną kwestią jest, że 980 to raczej średnio opłacalna karta na tle 970.

4) LINK

5) Bierzesz bardzo dużo pstrokatego RAM-u, ale nisko taktowanego. Za trochę więcej możesz mieć już zestaw z wysokimi taktowaniami (2000 < x)

6) XFX XTR 650W

7) Preferowałbym np. Cruciala MX200

8) Drogi zestaw, a taka biedna buda? Dołóż do czegoś lepszego co będzie w stanie porządnie to wszystko schłodzić: Corsair lub przynajmniej jakiś Gladius...

 

Podsumowując - chcesz złożyć bardzo mocny PC, ale na siłę szukasz oszczędności. Średnie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ma zmieniać zasilacz jak Enduro jest dobry?

RAM przydałby się taki: Mój link lub przynajmniej Mój link

Chłodzenie to Grandis lub tańszy Fortis.

Płyta: Mój link

SSD proponuję: Mój link dobry stosunek cena/wydajnosć, lub jak wyżej MX200 Mój link.

No i jak już wspomniał @nceis, 980 nie jest za bardzo opłacalna, albo 970 albo dopłata do 980Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zasilacz Enduro to 550W, gdybym chciał w przyszłości zmienić kartę to od razu musiałbym zmienić zasilacz.

 

Jeśli chodzi o GTX 980, to Ti nie jest mi potrzebna, a 970 ma problemy z pamięcią, dlatego raczej zostanę przy 980. Martwi mnie, że nie polecacie Gainwarda, no ale co zrobić.

 

Czy jeśli nie myślę o podkręcaniu procka, to istnieje jakaś sensowna alternatywa o podobnej wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @MarioDee właśnie u siebie sprawdzałem. Gdy w opcjach zasilania mam ustawione Wyłącz monitor = nigdy i jak włączę test w CB23 i wyłączę monitor przyciskiem, a za około 30 sekund włączę to nic się nie zawiesza. Jeśli ustawię w opcjach zasilania Wyłącz monitor = 1min i jak włączę test w CB23(multi core), a następnie poczekam tak z 1min15sek.(monitor się wyłączy sam po 1min.) i ponownie włączę to przez jakieś 10 sekund widzę, że czas w CB23 nie odlicza się i obrazek nie zmienia się, ale po chwili wszystko wraca do normy (czas przeskakuje w dół o tyle o ile był chyba wyłączony monitor programowo). Jednak cały czas test był wykonywany bo wentylatory na grały tak jak przy włączonym monitorze. @MarioDee jak u ciebie wygląda "zawieszenie CB23"? Wyskakuje błąd?
    • Odpowiedź wysłano o 16:59 przez pracownika z pokolenia Z.
    • Czy jest sens zabierać się za streamowanie gier w jakości 1080p na Youtube skoro mieszkam na wiosce, gdzie nie mam światłowodów i musiałbym streamować za pomocą internetu mobilnego?  
    • Ja wyłączałem przyciskiem, ale nie powinno przecież tak się dziać chyba? Po prostu włączyłem test i chciałem odejść na dłużej od kompa, więc wyłączyłem monitor przyciskiem. Wracam po pewnym czasie, a tu CBR23 zawieszony. Z innymi programami do testowania stabilności jak np y-cruncher, czy memtest nie ma takich problemów przy wyłączonym monitorze. Może to jednak taka przypadłość tego programu? Przy włączonym monitorze jest wszystko ok. DDC wyłączyłem na próbę, ale to nic nie dało.
    • Do kuców to w ogóle słowa krytyczne odnośnie ich idoli czy nawet partii, z którą się teraz utożsamiają, bo oni gadają po POPiS czy jak ta Unia jest złem i trzeba wyjść z UE najlepiej jeszcze następnego dnia nie docierają . Zresztą to nie tylko kuców dotyczy, takim samym zachowaniem praktycznie również wykazują ci w elektoracie PiS-u. Kuce jak to kuce, ale w Konfie coraz śmielej zaczynają również tam odzywać z nie wiadomo do końca jakich powodów kobiety. Patrząc na taką Bryłkę, Zajączkowską, Pikułę, Domagałę, Czech i wiele wiele tych kobiet w Konfie odnoszę takie wrażenie, że są ładne, ale jednocześnie są głupie tak jak niektóre kobiety w Lewicy pokroju Żukowskiej.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...