Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

underr

Zestaw do gier ~2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję złożyć zestaw, który uciągnie takie tytuły jak Wiedźmin 3 czy nadchodzące edycje Fify (w przeciągu najbliższych lat). Przeglądając tematy +/- 2500zł natrafiałem na zestawy składające się głównie z:

-Intel i5-4460 3.2GHz

-GeForce GTX 960 2GB.

 

1. Odnośnie grafiki zauważyłem, że GTX 960 produkowany jest przez MSI, Gainward czy Palit, i na pierwszy rzut oka różnią się tylko budową (MSI brak radiatora, Gainward radaitor + wyjmowane wiatraki) i ceną. Czy są to jedyne różnice oferowanych w/w podzespołów?

 

Linki do w/w kart graficznych:

MSI GeForce

Gainward GeForce

Palit GeForce

 

2. Wątpliwości są też co do płyty głównej, w ostatnich dniach polecaliście płyty MSI i ASRock, między którymi jest różnica ponad 50zł (MSI H81M-P33 za 169, ASRock B85 za 224 i ASRock H81M za 225). Czy warto dołożyć 50zł i kupić płytę ASRock, czy płaci się tu za bajery wymieniane przez producenta tj. ochrona złączy przed nagłymi wyładowaniami, ASRock Cloud, itp.?

 

3. Jeżeli chodzi o RAM zastanawiam się między:

Crucial Ballistix 2x4gb

HyperX 8gb

 

Miałem styczność z pamięcią Kingston i nie narzekałem na ich pracę czy też serwis (szybka wymiana uszkodzonego towaru u producenta), jednak o producencie pierwszej pozycji nigdy nie słyszałem. Cena jest tu bardzo podobna (+/- 5zł), pytanie mam bardziej o opinię pamięci firmy Crucial, oraz czy warto się rozdrabniać na pamięć 2x4gb, czy lepiej jedną kość 8gb?

 

4. Odnośnie zasilacza, wszystkie polecane przez was produkty (tj. Silentium, Corsair, Thermaltake, Antec, Aeropool, Chieftec) znalazłem na liście "polecanych zasilaczy", dlatego wybrałem 500 watowy

SilentiumPC

 

Jeżeli można włożyć inny, tańszy o mniejszej mocy, bardzo chętnię przyjrzę się podpowiedziom.

 

5. Na koniec obudowa. Najczęściej wymieniane były:

-Gladius M20 od SilentiumPC (119 zł)

-Zalman Z1 (129 zł)

-Zalman T4 (99 zł)

-Zalman T3 (87 zł)

 

Nie zależy mi na minimalizacji rozmiarów, jednostka będzie stała na podłodze lub szafce. Czy w każdej z w/w obudów będzie łatwy dostęp do podzespołów oraz czyszczenia?

 

Na koniec zestaw złożony przeze mnie. Proszę o opinię i ewentualne propozycje zmian.

 

zestaw morele.net

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki od Gainwarda to bym się zastanowił, bo jeśli jest tak jak na filmiku:

, co prawda to 970 ale chłodzenie pewnie to samo, to wolałbym wziąć MSI lub Palita.

A poza tym wszystko :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozostają pytania:

1. Czy pamięć od Cruciala jest godna zaufania? Oraz czy warto rozdrabniać się na dwie kości po 4gb, czy lepiej zakupić jedną 8gb?

2. Czy warto dopłacić kilkadziesiąc złotych i wybrać płytę główną od ASRock, czy z tańszej MSI będę równie zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie kości w dual channel teoretycznie będą pracować szybciej od jednej kości, zakładając te same zegary i CL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...