Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kryndor

easter eggi w ksiazce- gdzie szukac? Propozycje

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wlasnie pisze moja ksiazke jestem przekonany ze ona bedzie swietna, tylko mam pytanie, bo chcialbym do niej dodac kilka easter eggow. Tylko nie za bardzo wiem jak ich szukac. W sensie chce zeby ta ksiazka to byla rewolucja na rynku ksiazkowym i chcialbym zeby promowala troche polske, no i szukam jakis easter eggow zwiazanych tez z polska, np wieza popiela, albo smok wawelski ale ona odpada bo ona z tego co pamietam byla w wiesku 3. I tutaj mam do was pytanie:

gdzie szukac takich easter eggow? Wiem ze sa te legendy np o smoku wawelskim, ale w np w wiedzminie 3 byly easter eggi o jasiu i malgosi i o krolownie sniezce, no i wlasnie jest problem, bo ja za bardzo nie znam takich bajek i basni i legend. znam o kopciuszku i moze jeszcze kilka, tylko zapomnialem i tutaj mam do was prosbe:

czy moglibyscie napisac mi tytuly takich bajek, albo legend? takich ktore wam sie spodobaly, albo sa dosyc popularne, to bym przemyslal i moze dodalbym takiego easter egga do mojej ksiazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką pisownią, to Twoja książka zdecydowanie nie będzie hiciorem czy rewolucją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gość to troll, a przynajmniej ja tak to widzę.

 

Don%27t_Feed_the_Troll.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up czyli jak chce tytuły legend to legenda o trolu się nada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nikogo tutaj nie trolluje, a pisalem troche niewyraznie, bo byla pozna godzina i ja jestem dosyc zapracowana osoba, tak zapracowana ze czasem po tyugodniu odpiosuje i wlasnie tak ledwie co znalazlem czas o tej godzinie by napisac, wiec wiecie... jak ktos nie umie przeczytac, to niech przeczyta ostatni akapit.

Ok to legenda o trollu a o czym to dokladnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może legenda o Guglu, co wszystko znaleźć potrafił? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nikogo tutaj nie trolluje, a pisalem troche niewyraznie, bo byla pozna godzina i ja jestem dosyc zapracowana osoba, tak zapracowana ze czasem po tyugodniu odpiosuje  i wlasnie tak ledwie co znalazlem czas o tej godzinie by napisac, wiec wiecie... jak ktos nie umie przeczytac, to niech przeczyta ostatni akapit.

Ok to legenda o trollu a o czym to dokladnie?

 

No to ok. Wtedy późno już było (swoją drogą wielu ludziom poprawne pisanie nocą nie sprawia problemów), zgoda. Teraz pora nieco bardziej ludzka, a jak pisałeś masakrycznie, tak nadal masakryzm w pisowni i stylu zachowany.

 

Nie tłumacz się, że pisałeś z telefonu.

 

Czy w inny infantylny sposób. Pisarz ma mieć opanowane podstawy warsztatu i kropka. A podstawy to min. opanowane zasad języka w którym chce pisać swoje dzieło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to legenda o trollu a o czym to dokladnie?

Ty tak na poważnie? :E Bo ja z tą legendą o trolu sobie jaja robiłem w odniesieniu do komentarza wyżej, ale okazuje się, że jednak jest takowa legenda i pochodzi z Norwegii :D

Legendy regionu Nordland

Wybrzeże Nordland zamieszkiwały niegdyś mityczne trolle, żyjąc podobnie jak ludzie z polowania i łowienia ryb w skalistych zatokach. Jedna z legend opowiada o jeźdźcu Hestemannen, który pewnej nocy zobaczył piękną Lekamøya w towarzystwie siedmiu sióstr kąpiących się nago w zatoce nieopodal Bodø. Zapragnął je zdobyć i ruszył w ich stronę na swoim koniu, lecz dziewczęta, spostrzegłszy go, zerwały się do ucieczki. Pościg trwał długo, aż siedem sióstr wyczerpanych biegiem skryło się na wyspie Alsten nieopodal Sandnessjøen. Tymczasem Lekamøya, którą Hestemannen był najbardziej zainteresowany, uciekała dalej, zrzucając przy tym krępujące ją rzeczy. Jeździec zrozumiał wreszcie, że nie zdoła jej dogonić, sięgnął zatem po łuk i wypuścił w jej stronę strzałę. Sømnakongen, inny z mieszkańców wybrzeża, spostrzegł to i, aby uratować dziewczynę, rzucił w niebo swój kapelusz, który przebity strzałą spadł do morza. W tym momencie rozpoczął się świt i promienie słońca zamieniły wszystkie trolle w kamienie. Tym sposobem powstał górski łańcuch Siedem Sióstr (De Syv Søstre), przypominający kształtem rumaka wyspa Hestmannen, a także Lekamøya oraz „dziurawa góra” Torghatten.

 

Inna sprawa to taka, że nawet pisząc zmęczonym to po pierwsze obecnie wszędzie jest wbudowany słownik, więc jakieś literówki trafić się mogą, ale nie jakieś większe błędy, po za tym stylistyka Twojej wypowiedzi jest chyba bardziej zawiła i gorsza od mojej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać legendę o bazyliszku, co zamienia w kamień wzrokiem. Nie było tego w Wiedźminie 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to fajne propozycje mi daliscie ludziska, dzieki. Tylko ze bazyliszek byl niestety w wiesku bo chlopi mysllei ze zamienia w kamien :(

jak cos to te easter eggi to tez byly w serialach np wikingowie to raczej nie bedzie spoiler, znaczy taki malutki. bo zachowam anonimowosc postaci, ale jak ktos nie chce to niech nie czyta dalej:

mianowicie tam takiego gostka wydali na sciecie i on mial duze wlosy i kazal mu trzymac wlosy takiemu gosciowi innemu i jak kat wykonal cios toporem, to on szyubko przesunal glowe do tylu i odcielo reke temu trzymajacemu. I to jest taki easter egg, bo chyba byla hisotira o takim wikingu co kiedys tez tak zrobil jak go scinali i wodzom tak sie to spodobalo ze mu odwolali kare smierci.

 

 

 

 

Wiec moga to tez byc takie easter eggi bez fantastyki, jak ktos ma jeszcze jakies propki to niech pisze, a ja chetnie poczytam.

 

ps. a cod o mojej pisowni to ja z kompa akurat pisze, a troche nieskladnie bo mam dyslekcje, ale ona (ksiazka) ma sie swietnie bo ja poprawiaja beta i alfa testerzy :) a jak ktos mi tu napisze ze dyslekcja to wymowka, to akurat nieprawda, bo o ile mnie pamiec nie myli, a moze mylic, to cejrowski tez ma dyslekcje a jakos napisal ksiazke, tylko ze go poprawiali poprawiacze, wiec wiecie.... nie krytykujcie bo kazdy moze miec male problemy z pisownia, a grunt ze nie robie bledow ortograficznych, tylko troche skladnia mi sie myli ale to kazdemu moze sie mylnac od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easter egg, to może być w jakimś programie komputerowym, a to o czym mówisz, to się nazywa legenda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może legenda o Donku co chciał drugiej Irlandii :hmm: ?

albo o Ewce co jeżdziła koleją :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz czym są dowcipy w grach, a czym nawiązania w książkach.

Jak książka ma być tak samo polska jak twoje wypowiedzi, to lepiej nas tak nie promuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jeszcze tę książkę musi przyjąć jakieś wydawnictwo. A konkurencja w Polsce jest ogromna i strasznie trudno coś wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale bez problemu sobie podróżujesz po UE. No i jakoś te miliony nielegalnych imigrantów też sobie są i podróżują po całej UE. Nikt ich specjalnie nie sprawdza i nie zatrzymuje. Na pewno są lub będą fundacje które w tym pomogą.
    • Witam. Komputer z obudową BQ 500DX w której siedzi na stock ustawieniach Ryzen 5700X na którym zamontowane jest chłodzenie Noctua UH-14S z 2 wentylatorami w push-pull Arctic P12 PWM PST. Temperatury są bardzo spoko jednak przy każdym grzebaniu w budzie, czyszczeniu czy też wymianie pasty raz na 6-12msc to już mnie krew zalewa od tych zapinek i demontażu tejże wieży. Buda dość mała więc AIO na górę to można zapomnieć o ALF'ie, a z przodu by nie pasowało estetycznie... Zresztą to komp żony więc "trochę" to utrudnia (wizualnie musi się podobać, a AIO jej się nie podoba...). 1. W oko wpadł mi ostatnio Arctic 36 ARGB - montaż wentylatorów wydaje się znacznie bardziej komfortowy niż te zapinki, wieża niższa, wydajność na papierze wydaje się OK. Jedyne czego się obawiam to 4 heatpipow i czy ram Corsair Vengeance  LPX wejdzie/zmieści się pod spód (obecnie 2 używane kanały pamięci są pod Noctua/jej wentylatorem). Co sądzicie o tym? 2. Coś innego sensownego jeszcze znajdę gdy stawiamy na komfort montażu/demontażu/czyszczenia, cisza, chłód i wincyj światełek jak na choince...?
    • Ale jak wyjedziesz dalej  jak nie masz  aktualnych dokumentów  ? W jaki sposób znajdziesz prace ,mieszkanie  , jak się zarejestrujesz  jako uchodźca   wojenny  ,  jak  zawnioskujesz  o bonusy   socjalne .... Zwykłe zatrzymanie /konrola przez policję   i nie masz aktualnych papierów i już jesteś zatrzymany . A   na pewno   w najbliższym  czasie będzie   jeszcze wiekszy focus służb na  UA  i kontroli będzie więcej  na ulicach  .      
    • Dzięki za odp. Najnowszy Office w wersji Home & Student. Opcja z RTX 4080 Super na pokładzie bardziej mi odpowiada. Pozwoliłem sobie wczytać koszyk z morele z zeszłego roku: https://www.morele.net/inventory/info/e12f63f5/ Rzuć proszę okiem na powyższy config. Jako CPU wybrałem wówczas Procesor Intel Core i5-13600K, 3.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513600K), teraz zaproponowałeś Procesor AMD Ryzen 7 7700 AM5 OEM. Na co postawić? Co do mnie, chyba mam większą słabość do Intela, ale odłóżmy sentymenty na bok ; -). Przy wyborze nie kierujmy się też ceną (+/- 300-400zł różnicy mogę przełknąć), ale wydajnością oraz który z tych CPU lepiej będzie współpracować z Nvidią. Inne propozycje także mile widziane. Oczywiście zmiana CPU domagać się będzie zmiany MOBO. Rok temu pod Intela wybrałem: Płyta główna Gigabyte Z790 UD AX Przypomnę, że monitor, który GPU musi obsłużyć to niniejsza bestia: https://mi-home.pl/products/mi-curved-gaming-monitor-34 Dalej, potrzebuję SSD minimum 2T, zasilacz (czy 750W wystarczy, by udźwignąć kompa z peryferiami?), Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL32 (KF560C32RSK2-32) vs Pamięć Lexar ARES RGB DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 LD5BU016G-R6000GDLA, Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306) vs Chłodzenie procesora Arctic Freezer 36 Black, pozostaje kwestia dobrej obudowy i chłodzenia.
    • jakaś nowa technologia. Niszczyciel oledów. https://ithardware.pl/aktualnosci/technologia_qdel_jest_coraz_blizej_moze_zwiastowac_zmierzch_oledow-32722.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...