Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SMatt6

Ile trzeba wydać na przyzwoity aparat kompaktowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Przyszyły wakacje, a z nimi urlop, który mam pod koniec lipca. Wybieram się wówczas nad morze i zorientowałem się, że niebardzo mam czym robić zdjęcia, które fajnie było by z takiego wyjazdu przywieźć. Mój telefon do fotograficznych na pewno nie należy, a mój kompakt - Sony DSC-S930 może robił wrażenie w dniu zakupu kilka lat temu, ale na obecną chwilę nie nadaje się do niczego. Zdjęcia są kiepskiej jakości, jakby rozmyte i mało szczegółowe.

W związku z tym chciałem kupić przyzwoity aparat kompaktowy. Nie potrzebuję nie wiadomo jakiego sprzętu, gdyż zbytnio mnie nie fascynuje fotografia (chociaż może zacznie przy przyzwoitym sprzęcie), a zdjęcia robię okazjonalnie - w wakacje, na imprezach rodzinnych etc. W związku z tym nie chciałbym wydać majątku na aparat, ale chciałbym żeby pozwolił mi wykonać ładne zdjęcia w w/w sytuacjach, takie które będzie się dało później oglądać bez bólu oczu i będą fajną pamiątką.

Zacząłem przeglądać allegro, ale tam są aparaty właściwie z każdej możliwej półki cenowej, a ja nie wiem, którą powinienem się zainteresować, po prostu nie znam się na aparatach.

W związku z powyższym potrzebuję porady - w jakiej kategorii cenowej powinienem szukać sprzętu, który spełni moje wymagania? Nie pogardzę też przykładowymi modelami. Jeśli pominąłem jakąś istotną informację, dajcie znać, odpowiem na dodatkowe pytania.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników,

Mateusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wyglądają w miarę, ale przyjrzę im się na porządnym monitorze w domu, albo na tv. W pracy monitor szału nie robi, więc mogę nie widzieć dokładnie.

Aparacik ciekawy, aczkolwiek wolałbym coś nowego, bo to raczej zakup na lata, ale nie wykluczam go, poczytam na spokojnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie chcesz niskiej ceny i dobrej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam swój post i nie widzę, żebym napisał, że oczekuję niskiej ceny. Zapytałem z jakiej półki cenowej powinienem szukać aparatu wykonującego dobrej jakości zdjęcia do użytku okazjonalnego. Nie musi być najtańszy, ale nie potrzebuję też aparatu kosztującego tysiące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że nie chcesz wydać majątku - problem w tym, że jakość (w gigantycznej ilości przypadków) kosztuje.

Do tego mamy coś, co jest trudne do zdefiniowania: co to oznacza dla kogos że zdjęcie jest ładne itd.

Są strony ze zdjęciami przykładowymi, to może być droga do precyzyjnego ustalenia czego się chce.

Moim zdaniem np. współczesne aparaty Fuji z serii X robią ładne technicznie zdjęcia. Są jednak zazwyczaj dosyć drogie - mimo że solidne itd. Mają też cechy, które mogą być wadami dla amatora - np. zero zoomu w niektórych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Polecam LX7,RX100 itp aparaty z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Nie warto to już dołóż do Canon S110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie sądzę żeby w okolicy 500zł kupiło się coś, co się wyróżnia na plus pomiędzy innymi najtańszymi produktami.

IXUS170? Mikromatryca CCD z 20mpix. Strzelam że od ISO400 zdjęcia przypominają obraz impresjonisty. Po zmniejszeniu, na fejsa czy do formatu pocztówki będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te IXUSy to taka lipa? Bo znalazłem jeszcze 265, który ma 16 MPix, ale do tego Wi-Fi i NFC i to chyba na tyle z różnic. Da się go dostać za 499 zł.

Naprawdę w tej kasie nie da się dostać aparatu do pstrykania mało ambitnych fotek na wakacjach, które potem będzie się dało potem oglądać na dużym TV bez bólu oczu?

Nie wiem czy słusznie robię trzymając się tego Canona, znajomy mi polecał aparaty tej firmy.

Ten S110 wygląda ciekawie, będę musiał się mocno nad nim zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się da znaleźć, wszystko to kwestia oczekiwań (każdy ma inne) i budżetu. Nie spodziewaj się jednak, że w dolnej półce cenowej znajdziesz coś, co będzie konkurowało z wyższą. Kto by kupował kompakty za wielokrotność kwoty 500zł, jeżeli by one nie dawały więcej od sprzętu za te parę stówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tego to się nie spodziewam. Chciałbym po prostu kupić najlepsze co się da w danej cenie. Aktualnie rozważam podniesienie kwoty, bo ten S110 mi chodzi po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś bardziej zorientowany w świecie kompaktów (Afterglow?) mógłby podać jakąś konkretną kwotę, od której zaczyna się coś dobrego, ale chyba będzie to min. 1000zł (co same w sobie już zahacza o podstawowe modele aparatów z wymienną optyką i dużymi matrycami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500 PLN kupisz Samsunga EX1 http://olx.pl/oferta/samsung-ex1-CID99-IDaqdeb.html

http://olx.pl/oferta/samsung-ex1-CID99-IDaIaLn.html

http://olx.pl/oferta/aparat-samsung-ex1-CID99-ID8qTfR.html

Mam ten aparat i IMO zdjęcia są naprawdę niezłe jak na ten budżet. Jasny obiektyw, odchylany ekran, zdjęcia w formacie RAW, optyczna stabilizacja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybór padł na nieco tańszego, ale chyba bezkonkurenycjnego w swojej cenie Olympusa SH-50. Jestem zadowolony i do moich potrzeb wystarcza aż nadto.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: canon sx 150is to taka tragedia że głowa mała. Będąc nad wodą miałem ochotę zrobić mu test wodoszczelności, no ale w końcu się zlitowałem i leży sobie w domu. Dobry dla osób wymagających od zdjęcia tyle, że aby było coś widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych: canon sx 150is to taka tragedia że głowa mała. Będąc nad wodą miałem ochotę zrobić mu test wodoszczelności, no ale w końcu się zlitowałem i leży sobie w domu. Dobry dla osób wymagających od zdjęcia tyle, że aby było coś widać.

 

Dokładnie.

Miałem Canona a720is, który robił świetne zdjęcia, ale zaczęła się rypać w nim lampa błyskowa - trzeba było w niego puknąć aby zadziałała :)

Kupiłem sx130is i miałem wrażenie jakbym się cofnął kilka lat wstecz przed a720is. Zdjęcia w świetle dziennym super, trochę słabsze oświetlenie i zaczynały się mega szumy. Byłem z niego zadowolony, bo zdjęcia robiłem w 90% w dzień. Ale kiedy on się zepsół postanowiłem że nie kupić żadnego następcy z tej seri. Kupiłem na lepszej matrycy canona sx230hs. Aparat jest bardzo dobry, robi fajne zdjęcia ale i tak nadal mam wrażenie że a720is robił lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zwiększenie mpix o 75% przy lekkim powiększeniu matrycy (=mniejsze piksele), w połączeniu z ciemniejszym obiektywem superzoom swoje zrobiły.

Fizyki się marketingiem nie oszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...