Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rolnik12

Poszukuję telewizora 4k za 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje telewizora z rozdzielczością 4k. Przekątna to 40 cali minimum a mile widziane jest też więcej. Zależy mi aby telewizor miał koniecznie HDMI 2.0, oraz czas reakcji poniżej 10ms gdyż planuję go użyć jako monitora i grać w 4k i 60fps. Mogę na niego wydać 2000-2200 zł.

Sam trochę poszperałem i znalazłem taki telewizor http://www.morele.net/telewizor-samsung-ue40hu6900-ultra-hd-642251/ , ale niestety nie wiem jaką ma wersje HDMI i czas reakcji. Albo coś takiego http://fleszpix.pl/produkt/p/1207 , ale znów nie wiem jaka wersja HDMI oraz jaki czas reakcji, jak znów powtórze musi być HDMI 2.0 nie może być 1.4 oraz czas reakcji musi być poniżej 10 ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hdtvpolska.com/topic/32968-test-samsung-hu6900-tanie-ultra-hd-4k-od-samsunga-wchodzi-do-polski-ue55hu6900-ue50hu6900-ue40hu6900/

 

 

Niżej, w sekcji "odwzorowanie ruchu" jest wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to AMH to jakaś nieznana firma. Wolę coś markowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej dałem linka, czytaj.

No to twoje przeczytałem. Dzięki ;)

Tylko może ktoś ma jeszcze jakieś propozycje. Zwłaszcza żeby miałby większą częstotliwośc odświeżania ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie 4K z "szybszą" matrycą chyba nie dostaniesz, ba - wręcz odwrotnie, mogą być takie, które 4K mają w 30Hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To za mniej więcej ile dostane 4k z takim odświeżaniem ekranu wynoszącym takie "prawdziwe" 200Hz lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj osiągalne jest tylko 60 Hz w przypadku 4K. Jeśli chodzi o 144 Hz to raczej tylko QHD. Na resztę trzeba czekać na przykład KLIK Nie oszukujmy się 120-144 Hz będzie kosztowało znacznie więcej niż 2000 zł.

 

Edit: Teraz zwróciłem uwagę że szukasz telewizora, a ja piszę o monitorze. Nie ten dział w ogóle. Tylko TUTAJ Chyba że zainteresuje Ciebie taki monitor KLIK KLIK2 W przypadku TV zapomnij o szybkim czasie reakcji, ponieważ wychodzą różne kwiatki z tego co czytałem. HDMI 2.0 potrafi niektórych rozczarować(komplikacje) więc jedynym rozsądnym połączeniem dla 4K jest displayport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry za zły dział. Szukałem tego działu RTV ale nie mogłem znaleźć. I jaki czas reakcji ma telewizor Samsung HU6900? Bo w tym teście tego TV co Firekage podał nic nie ma o czasie reakcji.

 

Dzisiaj osiągalne jest tylko 60 Hz w przypadku 4K. Jeśli chodzi o 144 Hz to raczej tylko QHD. Na resztę trzeba czekać na przykład KLIK Nie oszukujmy się 120-144 Hz będzie kosztowało znacznie więcej niż 2000 zł.

 

Edit: Teraz zwróciłem uwagę że szukasz telewizora, a ja piszę o monitorze. Nie ten dział w ogóle. Tylko TUTAJ Chyba że zainteresuje Ciebie taki monitor KLIK KLIK2 W przypadku TV zapomnij o szybkim czasie reakcji, ponieważ wychodzą różne kwiatki z tego co czytałem. HDMI 2.0 potrafi niektórych rozczarować(komplikacje) więc jedynym rozsądnym połączeniem dla 4K jest displayport.

Ten monitor byłby dobry ale jest o wiele za drogi, a poza tym to ma HDMI tylko w wersji 1.4 a DVI też nie ma więc o 4k i 60fps można zapomnieć. No ale o co chodzi z tym HDMI 2.0. Że gniazdo jest zepsute czy jak? Tak do max 2300 zł to raczej nie ma jakiegoś przyzwoitego monitora 4k bo większośc ma matryce TN która do 4k się nie nadaje. I monitor to też jakby był dobry w przyzwoitej cenie to też 32 czy 28/27 cali wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał problem w przypadku HDMI 2.0 z swoją kartą on nvidii na forum, ale to może pojedynczy przypadek. Do 60 Hz ten monitor ma displayport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje telewizora z rozdzielczością 4k. Przekątna to 40 cali minimum a mile widziane jest też więcej. Zależy mi aby telewizor miał koniecznie HDMI 2.0, oraz czas reakcji poniżej 10ms gdyż planuję go użyć jako monitora i grać w 4k i 60fps. Mogę na niego wydać 2000-2200 zł.

Sam trochę poszperałem i znalazłem taki telewizor http://www.morele.net/telewizor-samsung-ue40hu6900-ultra-hd-642251/ , ale niestety nie wiem jaką ma wersje HDMI i czas reakcji. Albo coś takiego http://fleszpix.pl/produkt/p/1207 , ale znów nie wiem jaka wersja HDMI oraz jaki czas reakcji, jak znów powtórze musi być HDMI 2.0 nie może być 1.4 oraz czas reakcji musi być poniżej 10 ms.

 

Wszystko co tutaj napisałeś to jest s-f na chwilę obecną, TV to nie monitor, w takiej cenie to kupujesz największy chłam jaki jest, pomijając już dalsze rzeczy, czyli zaczynając od matryc TV 50Hz (wszystkie się kończą w lowendach na 50Hz z umownym wyświetlaniem 60 klatek), oraz HDMI2.0 gdzie jest to powiedzmy umowne 4K@60Hz, kończąc na lagu który w TV to okolice 50. Na chwilę obecną kupowanie odbiornika 4K bez DP1.2 to jak zrobienie sobie z pieniędzy potrzebnych na jego zakup rozpałki do kominka. Musisz albo kupić monitor, albo czekać na TV z DP1.3 które mogą się już pojawić w tym roku. Taki temat to powinna być w ogóle przestroga przed kierowaniem się broszurkami z galerii handlowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Tv z DP.1.3 nie bedą miały matrych 50Hz i lagów w okolicach 50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co tutaj napisałeś to jest s-f na chwilę obecną, TV to nie monitor, w takiej cenie to kupujesz największy chłam jaki jest, pomijając już dalsze rzeczy, czyli zaczynając od matryc TV 50Hz (wszystkie się kończą w lowendach na 50Hz z umownym wyświetlaniem 60 klatek), oraz HDMI2.0 gdzie jest to powiedzmy umowne 4K@60Hz, kończąc na lagu który w TV to okolice 50. Na chwilę obecną kupowanie odbiornika 4K bez DP1.2 to jak zrobienie sobie z pieniędzy potrzebnych na jego zakup rozpałki do kominka. Musisz albo kupić monitor, albo czekać na TV z DP1.3 które mogą się już pojawić w tym roku. Taki temat to powinna być w ogóle przestroga przed kierowaniem się broszurkami z galerii handlowych.

 

W końcu ktoś go sprowadził na ziemie. Granie w 4K 60Hz :E:thumbup: i 4x Titan X w SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady SLI 980 Ti w zupełności powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...