Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tilon

[Zamknięty]Instalacja systemu na SSD (nowy komputer)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam zamiar zainstalować system na dysku SSD, mam też i HDD.

Moja płyta to z97 g43 z przyjaznym uefi. Teraz proszę was o solucję jak zainstalować ten mój system.. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki system?

polecaną metodą przy SSD i HDD jest odłączenie twardziela na czas instalacji, aby instalator "niechcący" nie wcisnął plików rozruchowych na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pisał kolega wyżej to prawda, trzeba z tym uważać. Kiedyś Ubuntu na osobnym HDD instalowałem i GRUB mi nadpisał plik startowy Windowsa. Jak wywaliłem tego Linuxa to nie mogłem w ogóle uruchomić żadnego systemu i trzeba było z płyty instalacyjnej od M$ do konsoli się dostać i tam to naprawiać. Sama w sobie czynność niezbyt skomplikowana, ale komuś kto tego nie ogarnia może przysporzyć problemów.

 

System możesz zainstalować z dowolnego bootowalnego nośnika (pendrive, dvd, dysk zewnętrzny etc.)

Jak już wczystasz instalator to on poprosi Cię o wybranie nośnika na którym chcesz przeprowadzić instalację.

 

EDIT:

Rozumiem, że posiadasz oryginalną kopię systemu? Jeśli tak to w czym problem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System? No właśnie, pobrałem stąd http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-7-professional-free-download-iso-32-64-bit/ i nie wiem czy potrzebnie (jestem laikiem komputerowym) wrzuciłem do programy isoburn i mam już go na pendrive. Teraz mogę się brać za instalację systemu czy coś spierniczyłem. A i jeszcze jedno, nie mam klucza aktywacyjnego, czy klucze np. z allegro,olx OEM będą w stanie aktytować ten system co pobrałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup oryginalny system W SKLEPIE, a dopiero wtedy Ci pomożemy. Allegro jeśli nie ogarniasz tematu omijaj z daleka. Jest tam mnóstwo naciągaczy i oszustów. Ludzie wystawiają pozytywne komentarze, a nawet jeszcze nie wiedzą, że dostali lewy klucz.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? To tacy ludzie jeszcze istnieją?

Kup, sam zobacz. Tutaj nikt złodziejowi nie będzie pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie stać Ciebie na system, możesz pobrać darmową wersję testową WIN10.

 

Tutaj masz ISO WIN10 X64 PRO PL:

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/preview-iso

 

 

Pobierz i przygotuj pendrive.

 

Zainstaluj na SSD, ale wcześniej odłącz HDD.

 

Później po instalacji systemu można podłączyć z powrotem HDD.

 

 

http://www.download.net.pl/jak-stworzyc-bootowalny-usb-z-windows-7-dla-uefi/n/4274/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na jaki okres czasu ten win10?

2. Jak odłączę HDD i potem znów podłączę, to jak podzielą mi się partycję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc wychodzi pełna wersja WIN10.

 

Chcesz dzielić SSD na partycje ?

 

Na ile ?

 

Jaki to dysk ?

 

 

Nie ma sensu kupować WIN7/8/8.1, bo 29 lipca ma wyjść finalna wersja WIN10 w podobnej cenie co obecne systemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD raczej nie chcę dzielić na partycję, crucial bx100 128gb, z tego co mi wiadomo przez rok czasu będzie można zrobić update'a z win7 > win10.

Tak, że chyba pobiorę windowsa 7 professional, a aktywuję go kluczem zakupionym z internetu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie jakie kabelki muszę odłączyć od HHD, kiedy mam to zrobić i kiedy znów je podpiąć? I czy można to robić na włączonym komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij kabelek sata, zainstaluj system na ssd a po instalacji podepnij kabelek spowrotem. A co do tematu, sam ostatnio instalowalem sstem na ssd, bez odpinania drugiego hdd. Lecz system startuje szybko i chyba wszystko jest ok, więc pytanie czy faktycznie koneiczne jest odpinanie hdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System? No właśnie, pobrałem stąd http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-7-professional-free-download-iso-32-64-bit/ i nie wiem czy potrzebnie (jestem laikiem komputerowym)

Właśnie poszedł raport, piratów należy eliminować z forum.

Jesteś nie tylko laikiem komputerowym ale kimś więcej przez grzeczność nie napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw się w mojej sytuacji przyjacielu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z niezgodnością z regulaminem wątek zostaje zamknięty i przeniesiony do Śmietnika. Proszę przeczytać Regulamin. Kolejne wypowiedzi wbrew regulaminowi będą karane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...