Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

malajew1247

jak wyjac baterie w asus r556l

Rekomendowane odpowiedzi

W tym modelu nie da się jej wymontować. Chyba że go rozbierzesz na części pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model trochę inny ale sądzę że w twoim laptopie będzie podobnie to wyglądać

w ogóle takie podstawowe pytanie po co chcesz to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak to po co ? Zeby oszczedzic sobie baterie
Chyba ją zepsuć... W warunkach domowych nie da sie jej przechowywać w sposób prawidłowy. Można wręcz ja zabić. Laptop nie pozwoli na całkowite rozładowanie, a to może doprowadzić do jej uszkodzenia...

 

Więc... Wyjmowanie baterii z laptopa, który jest urządzeniem mobilny, tym bardziej, że ta bateria i tak przewidziana jest na pół roku poprawnej pracy, jest tak samo bezsensowne jak kupowanie Ferrari z blokadą prędkości do 50km/h.

 

Pozwolenie na zapomnienie baterii do czego służy jest bardziej szkodliwe, niż jej po prostu używanie. Żyjemy w innej erze ogniw stosowanych w bateriach i tak samo jak o formowaniu/formatowaniu, należy zapomnieć o wyjmowaniu baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slucham?? Sugerujesz ze mam niewyjmowac bateri i zuzyc ją podczasz np.grania?Znajomy ma asusa z 2013w ktorym wyjął baterie i do teraz bateria chodzi srednio 4-5 godz.na jednym ladowaniu i nic sie.z nia nie dzieje.To jakies bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój MSI ma 30 miesięcy i bateria w sposób normalny straciła pojemność z czasem. Nigdy nie była wyjmowana... Choć obstawiam, że na skutek nieużywania i jednego pełnego rozładowania padło mi jakieś ogniwo. No niestety... Rozładowanie do zera (tak... leżąca bateria się rozładowuje) w wielu przypadkach uśmierca puste ogniwo. A magazynowanie powinno odbywać się przy stałych 40% naładowania, odpowiedniej temperaturze oraz przede wszystkim w odpowiednich warunkach wilgotności powietrza. W każdej innej sytuacji, jest to po prostu bezsensowne :]

 

ACER sprzed 6 lat też ma oryginalną, sprawną baterię. Nigdy nie wyjmowaną.

Wybacz... Ale pytasz się. Udzielana Ci jest odpowiedź i się kłócisz. Wiesz lepiej - zmień lapka na takiego z wyjmowaną baterią. Najlepiej np. DTR, a nie pseudogamingowca. Wtedy zobaczysz, ze DTRy bardzo często by zaspokoić potrzeby podzespołów korzystają z baterii w trakcie obciążenia. Ale co ja wiem... Przecież piszę bzdury, a Ty wiesz najlepiej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po prostu twierdze ze wyjmujac baterie z laptopa ze nie bede jej tak czesto ladowal a z kazdym ladowaniem bateria bedzie slabiec.wiec po prostu chce na jak najdluszy czas zachowac baterie w jak najlepszej kondycji bo i tak gdy gram jest na ladowarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie nawet jeśli, za 2-3 lat będziesz miał wtedy laptopa który ma wydajność pozwalającą jedynie na pisanie w wordzie ale bedziesz mógł się pochwalić baterią która trzyma po 3-4 godziny ;) albo 0 jak zapomnisz jej doładować i rozładujesz do zera, a przez ten czas zdarzy ci się np 3-5-10 razy spadek napięcia czy brak prądu i cała praca pójdzie w pizdu bo nie miałeś baterii ;) a jak naprawdę chcesz ją prawidłowo oszczędzać to ustaw maksymalne ładowanie baterii na 50% wtedy będzie się najlepiej czuła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo i tak gdy gram jest na ladowarce.

To co się boisz o baterię skoro i tak jest non stop pod zasilaczem? Czy byś ją wyjął czy nie i tak po kilku latach nie będzie trzymać tak jak nowa, znam to z autopsji. Poza tym mogłeś nie kupować modelu z niewymienną baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie robi nie potrzebne zamieszanie.Pytalem tylko czy sie da a nie czy mi to pomoze czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wyjecie baterii grozi utrata gwarancji, gdyż jest to ingerencja mechaniczna w laptopa, o czym powiedziano Ci w pierwszych dwóch odpowiedziach, a następne pokazują, że to nie ma sensu i tak, bo nie jesteś w stanie prawidłowo przechowywać baterii w warunkach domowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie nie da jej wyjac bez rozkladania laptopa to ją zostawie.A gdzie bym ja trzymal to moja sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko nikt cie do niczego nie zmusza, zadałeś pytanie i dostałeś odpowiedz aż nad to co chciałeś. w ustawieniach laptopa ustaw tylko żeby bateria ładowała się max do 50% wtedy żywotność wzrośnie podobnie jak nie bardziej niż gdy byś schował do szafy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie nawet jeśli, za 2-3 lat będziesz miał wtedy laptopa który ma wydajność pozwalającą jedynie na pisanie w wordzie

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.

Za trzy lata Windows7 będzie jeszcze wspierany nie mówię nawet o 8 i laptop z 4GB RAM i dwurdzeniowym prockiem Intela

spokojnie będzie się nadawał do internetu i muzyki.

Przecież do dziś działają laptopy sprzed 8 lat do internetu nadają się bez problemu.

 

natomiast akumulator jest po to aby go używać, tu zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.

Za trzy lata Windows7 będzie jeszcze wspierany nie mówię nawet o 8 i laptop z 4GB RAM i dwurdzeniowym prockiem Intela

spokojnie będzie się nadawał do internetu i muzyki.

Przecież do dziś działają laptopy sprzed 8 lat do internetu nadają się bez problemu.

i tak i nie bo owszem dzisiaj da sie korzystać z internetu przy 2-4gb ramu i core 2 duo z ok 2007-8 roku ale czasem przy bardziej wymagających stronach, filmach fullhd na YT, czy większej ilości kart na raz może już brakować mocy. W mojej subiektywnej opinii dzisiaj do wygodnego korzystania z internetu potrzeba przynajmniej core 1 lub 2-generacji czyli sprzęt sprzed 4-5 lat max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W mojej subiektywnej opinii dzisiaj do wygodnego korzystania z internetu potrzeba przynajmniej core 1 lub 2-generacji czyli sprzęt sprzed 4-5 lat max
I tak i nie nie :) Wszystko zleży od tego jak się system obetnie ;)

Ja w pracy na E6300 oram w projektach Corel'owskich w formacie A0/A1... Mam 2GB RAMu i X3100, a w tle zawsze FF z włączonym radiem internetowym :)

Ale po prostu nie mogę podpiąć do sieci prywatnego kompa, a dwa... Taki mi dano, taki mam i muszę pracować :(

Kumpela z pokoju ma gorzej: Athlon 2800+ (tak... jednordzeniowy). Nie ma co narzekać.

Obydwa i tak chodza lepiej niż mój N510 z ATOMem N270 :E

 

Koniec offtopu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
    • Dragons Dogma 3 kupisz w częściach, każda osobno po 700zł każda, a każde kolejne uruchomienie gry będzie kosztowało 5$ jak Ci pasuje takie podejście to ok, ale mi nie pasuje jak wielu innym graczom takie coś.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...