Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

newpcfast

Problem z oceną zestawu. Ocena zestawu komputerowego 4k+ z r9 390

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oto podzespoły jakie mam zamiar kupić:

 

CPU: i5 4690K

 

Płyta główna: MSI Z97 GAMING 3

 

Chłodzenie CPU: Silentium PC GrandisXE1236

 

Pamięci RAM: HyperX 2x4GB DDR3-1866 Savage Series jest sens inwestować w pamiątki z taktowaniem 2400?

 

SSD: Crucial BX100 120GB

 

Zasilacz: SilentiumPC Supremo M1 550W

 

Obudowa: Gelid DarkForce

 

HDD: Posiadam. :)

 

Karta graficzna: r9 390 od MSI (fajnie będzie pasować do płyty)

 

I tu pytanie czy zasilacz uciągnie to wszystko? Bo mam zamiar robić OC procka (no wiadomo jak będzie brakować mocy :) ) Nie decyduję się na gtx 970 bo z tym 3.5+0.5 GB się zacznie "dławić" w grach, po prostu potrzebuję grafiki której nie będę musiał zmieniać po 2 latach od zakupu pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci weź lepiej 2400, zawsze to trochę wyższa wydajność bez OC, najlepiej TridentX CL10 ale wtedy musisz podnieść nieco wiatrak.

 

Co do GPU, weź lepiej GTX 970, an pewno będziesz bardziej zadowolony niż z 390 ;)

Cena ta sama a i tak 970 ma wyższą wydajność.

 

Oczywiście nie mówię że 390 jest zła, ale znowu cudo to nie jest, no i lepiej byłoby wziąć 390X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie lubię AMD i dobrze mi z tym" co to jest jakaś ranga? :D

 

Po pierwsze ciekawi mnie czy ten zasilacz to uciągnie czy cza kupić lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie na zapas wystarczy. No i lepiej gtx970. To nie kwestia, że ktoś nie lubi AMD tylko przedstawiamy fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszą o karcie, a tak w ogóle to w temacie chodzi o rozdzielczość 4K czy 4000zł ? Jak rozdziałka 4K to karta co najmniej gtx 980ti albo Fury X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000zł+. Raczy patrząc na benchmarki to r9 390 daje rade. No chyba że jak mam taki problem z tym 3.5GB to poprostu kupie r9 290. A niektóre gry już ciągną więcej niż te 3.5GB. Ale ja też nie wymagam od gry żeby wszystko śmigało na ultra, nie wiem co mam robić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na serio... R9 390 jest za słaba na te 8 gb ram i kiedy gry będą tyle pobierać ona i tak nie będzie dawać rady i nie dlatego, że ma mało ram, ale dlatego, że jest po prostu ZA WOLNA w przypadku 970 wystarczy wyłączyć / zmniejszyć AA i już każda gra zużywa mniej niż 3 gb ram, a wygląda tak samo. A jeśli myślisz o 4k i masz 4000 zł na komputer to nie myśl o 4k, bo karta do tej rozdzielczości to co najmniej 2,5 - 3 tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie 4k nie :D dzisiaj sobie troche o tym poczytałem jaki cza mieć do tego sprzęt i zwątpiłem. Nie rozumiem tego że jest za wolna,szyna 512 bit przepustowość większa od gtx-a czy po prostu ten radeon nie wyrobi ze względu na starsze GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie 4k nie :D dzisiaj sobie troche o tym poczytałem jaki cza mieć do tego sprzęt i zwątpiłem. Nie rozumiem tego że jest za wolna,szyna 512 bit przepustowość większa od gtx-a czy po prostu ten radeon nie wyrobi ze względu na starsze GPU.

No właśnie dlatego, że on ma wydajność na poziomie gtx 780/770 i ten dodatkowy vram mu nic nie da... Jest to porównywalne do takiego gt 640 z 4gb vram, co gdyby miał 512 mb to jego wydajność y się nie zmieniła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi teraz nie chodzi o vram tylko przepustowości szyna 512 bit jednostki cieniujące itp itd to wszystko stoi po stronie radeona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nie stoją po stronie radeona :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 970 z szyną 256 radzi sobie i tak lepiej :E

Oni zawsze dają dużą szynę a resztę słabą, z resztą z CPU jest podobnie.

 

A sterowniki to inna sprawa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za jakiś czas te gtx-y nie będą wspierane (seria 900) jak wyjdzie pascal. Gdzieś wyczytałem że karty od AMD są wspierane dość długo, a ja raczej nie będę zmieniać jej przez jakieś 4 lata. Zakupił bym tego r9 390, albo zakupie r9 290 ale do tego chyba potrzebuje mocniejszego zasilacza bo po OC procka karty chłodzenie dyski itp itd to 550W może nie uciągnąć. R9 390 pobiera chyba mniej prądu niż r9 290. No i DX12 może da sporego kopa kartą amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja sie jeszcze zastanowie co kupić dzięki za wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd wspierane dość długo? gtx 4xx mają dx12, za to hd 5xxx / 6xxx już nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o DX. A o "jakieś" tam sterowniki do tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm o sterowniki? ;) Powiedz mi dlaczego w wielu grach 570 jest wydajniejsza od 6970 choć na początku ta pierwsza byłą lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...