Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojciechu95

Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam oryginalnego Windowsa 7 (licencję). Zarezerwowałem sobie dziesiątkę. Wszystko super, tylko mam pewien dylemat. Podam sytuację dla przykładu:

Jest 2017 rok. Na mój komputer, na którym mam dziesiątkę wbił się trojan. Wiadomo... format, instalacja systemu od nowa. Tylko czy wtedy będę mógł ponownie zaktualizować swojego oryginalnego Windowsa do dziesiątki? Na jednym z forów można nieco o tym przeczytać: http://www.dobreprogramy.pl/Reinstalacja-Windows-10-po-roku-jednak-bez-oplat-wyjasniamy-i-dopytujemy,News,63487.html

Wynika stąd, że tak... ale chciałbym spytać ludzi, którzy są bardziej w tej sytuacji ogarnięci. Ponadto, jeżeli będzie można zainstalować dziesiątkę po formacie od nowa (po roku od premiery) to jak będzie to wyglądać? Będzie trzeba zainstalować swojego oryginalnego Windowsa starszej wersji, następnie od nowa pobrać Windowsa 10 i zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii ma być tak, że licencja z win 7 przechodzi na win10 na czas nieokreślony lub okres życia systemu i reinstalację robisz już samego win10 używając klucza który miałeś do win7, lecz nie ma jeszcze końcowej wersji licencji, zatem jak chcesz mieć pewność to z aktualizacją poczekaj do premiery win10 aż będą pełne licencje i wszystko będzie jasne. Inna sprawa to taka, że win10 ma, przynajmniej już powinien mieć funkcję "reset this pc", która wykona automatyczne przywrócenie systemu do pierwotnego stanu z zachowaniem wskazanych przez użytkownika plików, taka nowsza wersja recovery bez potrzeby posiadania ukrytej partycji do tego ;) Lecz jak mówię, chcesz mieć pewność, poczekaj aż będą licencje, to wtedy wszystko powinno być jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...