Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jolsky

Switch nie daje internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Może ktoś jest w stanie poradzić coś na mój problem:

Ze ściany w pokoju w pracy wychodzi kabel LAN (nie jestem w stanie stwierdzić skąd przychodzi, brak kontaktu z adminem) z internetem i wszystko jest OK. Ale ponieważ ma tam stanąć więcej komputerów, wpiąłem ten kabel do małego niezarządzalnego switcha a do niego podpiąłem komputer. Kabelki w kablu wychodzącym ze ściany są w następującej kolejności: Zielony, białoZielony, Brązowy, białoBrązowy, Pomarańczowy, białoPomarańczowy, Niebieski, białoNiebieski. Zrobiłem kabel właśnie z takim samym układem po obu stronach, połączyłem switcha z komputerem, ale pokazuje „Sieć niezidentyfikowana” a internetu nie ma. Lampki migają. Switch jest nowy, sprawny, kabel sprawdzałem w testerze. Próbowałem podpinać kilka komputerów i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli internet przypisany u dostawcy do MAC adresu to nie bedzie dzialal na innym MAC-u, a swith ma inny MAC i dlatego moze nie dizalac. Kabel od internetu podlaczasz do portu oznaczonego cyferką 1, a kompy do pozostalych, kolory olej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie ma do którego portu podłącza internet skoro to jest switch? Dostawca najprawdopodobniej udostępnia jeden adres IP więc potrzebny jest nat czyli bez routera się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie znaczenie ma do którego portu podłącza internet skoro to jest switch? Dostawca najprawdopodobniej udostępnia jeden adres IP więc potrzebny jest nat czyli bez routera się nie obejdzie.

 

Moze i nie ma znaczenia, ale ja zawsze wole pod "jedynke" podłączyc bo mam pewnosc, ze jest OK. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel daje internet w jakimkolwiek kompie do niego podpiętym, więc to nie chodzi o MAC.

 

Dostawca najprawdopodobniej udostępnia jeden adres IP więc potrzebny jest nat czyli bez routera się nie obejdzie.

Każdy z tych komputerów ma swoje zewnętrzne IP i działa, gdy wpiąć do niego ten kabel, więc to chyba nie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo za każdym razem jak wpinasz kabel komputer dostaje zewnętrzne IP. Tylko, że jedno w danym czasie. Musiałbyś mieć wykupione kilka adresów IP żeby po podłączeniu przez switch każdy z komputerów dostał inny adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo za każdym razem jak wpinasz kabel komputer dostaje zewnętrzne IP. Tylko, że jedno w danym czasie. Musiałbyś mieć wykupione kilka adresów IP żeby po podłączeniu przez switch każdy z komputerów dostał inny adres.

Ale tak właśnie jest: są 3 komputery i każdy ma swoje unikalne zewnętrzne IP. To jest spora instytucja i nie wiem, czemu, ale każdy komputer, który tam spotkałem, ma własne zewnętrzne IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak sprawdzasz to zewnętrzne IP?

2. To jest kabel do internetu, czy łączący komputery z jakąś wewnętrzną siecią firmową?

3. Jaki jest wynik wykonania polecenia tracert google.com na jednym z komputerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak sprawdzasz to zewnętrzne IP?

2. To jest kabel do internetu, czy łączący komputery z jakąś wewnętrzną siecią firmową?

3. Jaki jest wynik wykonania polecenia tracert google.com na jednym z komputerów?

1. ipconfig i www.whatsmyip.org (na każdym kompie wychodzi inne).

2. Nie wiem dokąd idzie ten kabel po wejściu do ściany, ale sądzę, że do jakiejś serwerowni/switcha. Ludzie tam mało się znają na komputerach, korzystają tylko z internetu.

3. To będę mógł dopiero w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...