Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kirkless

Porównanie dwóch konfiguracji komputerowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje kupić komputer i chciałbym prosić o Waszą pomoc w wyborze karty graficznej i procesora i dobranie do nich płytę główną. Mianowicie mam na oku dwie konfiguracje

Pierwsza to gtx 970 + i5 4690K

a druga to gtx 980 + i5 4590

Gdy już wybierzecie i uzasadnicie wybór jednej z konfiguracji, pomóżcie mi dobrać do niej płytę główną. Komputer ma służyć do najnowszych gier. Takich jak Wiedźmin 3, Gta V, Dying Light, Nowo nadchodzący Tomb Rider i tym podobne. Budżet to 4500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4690k

Starczy na kolejne 2-3 generacje kart graficznych. Dokup dobrą płytkę, zakręć cepa i bajeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że bardziej się opłaca wziąć lepszy proc niż lepszą kartę? Mógłbyś uzasadnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 4690K + 970 , swoją drogą za mała różnica w wydajności miedzy 970 a 980 - dlatego zestaw z K będzie owiele lepszym wyborem niż CPU z zablokowanym mnożnikiem. Na forum było juz wielokrotnie wałkowane odnośnie tych 2 GPU i CPU . Dla mnie wybór oczywisty 970 + 4690K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Poczekam, może ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również wybrałbym Gtx 970(weź od msi, jeśli zależy Ci na kulturze pracy), kup i5 4690k, porządne chłodzenie, podkręć tak do 4,3-4,5 i masz spokój na jakiś czas ;-) grafikę też możesz podkręcić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...