Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stworekpotworek83

i5 2500 + GTX670

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zmodernizować komputer aby pograć w GTA V / Wiedzmin3 / Battlefield Hardline ,znajomy zmienia sprzęt i ma na sprzedaż i5 2500 box + Gigabyte GTX670 Windforce 3X za całość chce 1000zł .Czy na takim zestawie pogram jeszcze z 1,5 roku komfortowo w nowe gry bo dopiero wtedy planuje całkowitą zmianę platformy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1k to dobra oferta, sprzedaz swego cepa i płyte zakupisz mobasa na p67/z68/z77 i zrobisz OC i bedzie maszyna jak tralala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozzbi tylko ze ja potrzebuje płyty Micro ATX większe do obudowy mi nie wejdą najtańsza na allegro w tej chwili z możliwością OC to http://allegro.pl/gigabyte-z68ma-d2h-b3-1155-usb-3-0-sata3-gwarancja-i5494650727.html sprzedając moją może weżnę te 70-90zł więc czy jest sens dokładać te 100zł żeby zrobić minimalne OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest warto za cepa + mobasa ok 160-200 wyrwiesz dołożysz +100 u kupisz np Tę płyte i jazda te CPU po oc da Ci niezłego kopa w połączeniu z tym gtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapominajmy ze to 2500 bez K wiec max co pewno pociągnę to 4GHz dla czterech rdzeni

 

Stare graty czyli proc i grafikę wliczyłem już w zakup tamtych elementów więc dopłata do płyty przy używce 100zł przy nowej przeszło 200zł czy to warte tej zabawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa nie zauważyłem to nawet mobasa nie sprzedawaj wsadz tego cpu i grafike i bedzie OK , przepraszam niedoczytałem - jestem po nocce żle skojażyłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sobie pograć w nowsze gierki na średnio-wysokich detalach to warto się przesiąść. Część gier będzie śmigać Ci w 60kl/s jak Project Cars, Wolfenstein czy GTAV itp, część zablokujesz sobie do konsolowych 30 kl/s za pomocą panelu nvidia (działa kijowo z Wieśkiem 3, tą grę blokuje się za pomocą Riva Tuner Server i wtedy nie ma mikrozacięć) i będziesz miał stabilną, fajną rozgrywkę. 2GB pamięci wbrew pozorm na karcie będzie odpowiednie, wystarczy, że nie zapchasz jej wygładzaniem krawędzi czy teksturami na ultra - uwierz, że na nowych grach tekstury wysokie i średnie również wyglądają bdb. Nie sztuką jest odpalić Cień Mordoru na Ultra i zabić tym samym każdą kartę z 2GB pamięci, gdzie po zmianach tekstur na wysokie masz 3-4x więcej klatek.

 

Jedynie powalcz ze znajomym z ceną. 1000zł to nie jest specjalna okazja za i5-2500 i 670-tke

 

Tu masz przykład jak Wiesiek 3 wygląda na danych detalach. http://www.geforce.com/whats-new/guides/the-witcher-3-wild-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide Moim zdaniem spektakularnych różnic między ultra, a średnimi nie ma, są do przyjęcia w zamian za ogromny przyrost fpsów. Ja Ci gwarantuję, że na 670+i5 pograsz sobie w średnio-wysokich w 1080p@30.

 

@up ja od gościa wyżej wziąłem teraz Z68, ale w ATX i będzie na poniedziałek, wysyłki robi od ręki. Z kodem visa ta płytka jest za 155zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się ze znajomym i biorę całość za 950zł

Mam jeszcze pytanko odnośnie płyty wyżej czy warto sprzedać moją i dołożyć te 100zł aby zrobić minimalne OC (takie na jakie pozwala i5 2500) , czy takie OC warte jest dopłaty tych 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1k to dobra oferta, sprzedaz swego cepa i płyte zakupisz mobasa na p67/z68/z77 i zrobisz OC i bedzie maszyna jak tralala .

 

jaka tam dobra. ceny średnie z allegro. ten cpu akurat do gtav czy wieska3 wystarczy ale w grach a'la unity będzie niedomagał. licząc cpu 400-450pln to gtx670 wypada 550-600. absurdem jest wydać 600 pln na taką używkę

 

@autor

 

za 1000pln można kupić to i3 za 200pln:

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i3-2120-3-30-ghz-1155-i5514142555.html

http://allegro.pl/intel-core-i3-2120-3-30-ghz-1155-i5508708590.html

oraz gtx 960 na prawie 3 letniej gwarancji. w gta i witcher będzie szybciej niż na zabytku gtx670 i marnym i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka tam dobra. ceny średnie z allegro. ten cpu akurat do gtav czy wieska3 wystarczy ale w grach a'la unity będzie niedomagał. licząc cpu 400-450pln to gtx670 wypada 550-600. absurdem jest wydać 600 pln na taką używkę

 

@autor

 

za 1000pln można kupić to i3 za 200pln:

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i3-2120-3-30-ghz-1155-i5514142555.html

http://allegro.pl/intel-core-i3-2120-3-30-ghz-1155-i5508708590.html

oraz gtx 960 na prawie 3 letniej gwarancji. w gta i witcher będzie szybciej niż na zabytku gtx670 i marnym i5

 

Twój ten procesor z aukcji czy to wina upałów, że wciskasz tu 2 rdzeniowe coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój ten procesor z aukcji czy to wina upałów, że wciskasz tu 2 rdzeniowe coś?

 

bredzisz kolego albo to Ty masz ten zestaw i5+gtx670 na zbyciu. para i3@3,3ghz+gtx960 wygeneruje więcej klatek na medium/high (w gta i witcher!) niż para i5-2500+gtx670.

 

dodatkowo zostaje z dobrą grafiką na stanie a nie odchodzącym w przeszłość kelperem który to zaraz będzie miał takie wsparcie jak gtx580.

 

ten zestaw to mina. absolutnie nie da sie na tym komfortowo pograć przez najbliższe 1,5 roku. na i3+gtx960 natomiast jak najbardziej. dx12 za miesiąc, spadnie narzut na cpu, gtx960 ma sprzętowy dx12. w grach dx12 będzie to ze dwa razy szybsze niż marne i5 i crapowaty kepler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bredzisz kolego albo to Ty masz ten zestaw i5+gtx670 na zbyciu. para i3@3,3ghz+gtx960 wygeneruje więcej klatek na medium/high (w gta i witcher!) niż para i5-2500+gtx670.

 

dodatkowo zostaje z dobrą grafiką na stanie a nie odchodzącym w przeszłość kelperem który to zaraz będzie miał takie wsparcie jak gtx580.

 

ten zestaw to mina. absolutnie nie da sie na tym komfortowo pograć przez najbliższe 1,5 roku. na i3+gtx960 natomiast jak najbardziej. dx12 za miesiąc, spadnie narzut na cpu, gtx960 ma sprzętowy dx12. w grach dx12 będzie to ze dwa razy szybsze niż marne i5 i crapowaty kepler

 

:E EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marne i5 i crapowaty kepler

Uśmiałem się :E GTX670 ma wydajność praktycznie równą GTX960, wliczając w to lepszy support sterów do 960tki różnica będzie za jakiś czas max 10% (chociaż ja na Keplerze gram i nie narzekam). Za 2 lata będzie wysyp 970tek na allegro jak wszyscy się zaczną przerzucać na Pascale i tym podobne, więc za niewielkie pieniądze będzie miał znowu nowy sprzęt. A i5 mu to pociągnie, w przeciwieństwie do i3.

 

Edit: na Fermi też można bez problemu grać btw, do niedawna miałem 560Ti i w sumie przesiadałem się tylko dlatego że mnie naszła chęć na upgrade ;) Sprzedałem kumplowi i karta ma drugie życie w połączeniu z G3258.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się :E GTX670 ma wydajność praktycznie równą GTX960, wliczając w to lepszy support sterów do 960tki różnica będzie za jakiś czas max 10% (chociaż ja na Keplerze gram i nie narzekam). Za 2 lata będzie wysyp 970tek na allegro jak wszyscy się zaczną przerzucać na Pascale i tym podobne, więc za niewielkie pieniądze będzie miał znowu nowy sprzęt. A i5 mu to pociągnie, w przeciwieństwie do i3.

 

Edit: na Fermi też można bez problemu grać btw, do niedawna miałem 560Ti i w sumie przesiadałem się tylko dlatego że mnie naszła chęć na upgrade ;) Sprzedałem kumplowi i karta ma drugie życie w połączeniu z G3258.

 

kolejny zaklinacz wspaniałej jakości posiadanego przez siebie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani i5-2500 ani GTX670 ;) Ja stwierdzam fakty, Ty żyjesz w jakiejś równoległej rzeczywistości gdzie i3 = i5... Na tym naprawdę można bez problemu grać jeszcze przez dłuższy czas.

 

Zresztą mogę nawet zaklinać wspaniałą jakość posiadanego sprzętu bo jestem z niego bardzo zadowolony. Gram we wszystko co chcę na wysokich detalach w Full HD, procesor jeszcze mi wytrzyma jeden upgrade GPU w przyszłości bez problemu, a kartę kupiłem nową za 800zł rok temu (Edit: prawie półtorej roku temu)... Nie dałbym 1000zł za nowe 960 na dzień dzisiejszy, to się nie opłaca, skoro mam wydajność taką samą na czymś za co zapłaciłem mniej - ale teraz taka sytuacja rynkowa jest. Jak ktoś jest zainteresowany używkami to tylko brać i się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani i5-2500 ani GTX670 ;) Ja stwierdzam fakty, Ty żyjesz w jakiejś równoległej rzeczywistości gdzie i3 = i5... Na tym naprawdę można bez problemu grać jeszcze przez dłuższy czas.

 

Zresztą mogę nawet zaklinać wspaniałą jakość posiadanego sprzętu bo jestem z niego bardzo zadowolony. Gram we wszystko co chcę na wysokich detalach w Full HD, procesor jeszcze mi wytrzyma jeden upgrade GPU w przyszłości bez problemu, a kartę kupiłem nową za 800zł rok temu (Edit: prawie półtorej roku temu)... Nie dałbym 1000zł za nowe 960 na dzień dzisiejszy, to się nie opłaca, skoro mam wydajność taką samą na czymś za co zapłaciłem mniej - ale teraz taka sytuacja rynkowa jest. Jak ktoś jest zainteresowany używkami to tylko brać i się cieszyć.

 

logika kalego. autor nie chce mocnego cpu, chce mieć dużo (i długo) fps w grach i za 1000pln więcej (i dłużej) tych fps zapewni mu i3+960 niż i5+670. co z tego że i3 jest słabszy, to nie jest istotą problemu.

 

gtx960 kosztuje 800 + kod na batmana więc jakie 1000pln? ochłoń. crap gtx670 za ~600pln gut, gtx960 za 800 bee... ech ci wujkowie dobra rada

 

Nie mam ani i5-2500 ani GTX670 ;) Ja stwierdzam fakty..

 

znaczy się mówisz jak jest... no żesz... drugi max kolonko

 

masz i5 1155 i keplera o wydajności gtx670 więc jesteś w grupie pieniaczy co kieruje nieświadomych na piękne miny techniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteś w grupie pieniaczy co kieruje nieświadomych na piękne miny techniczne

Dopóki mi nie udowodnisz, że GTX960 jest na dzień dzisiejszy lepszy od GTX670, a i3 w grach wypada równie dobrze jak i5, to nie zmienię zdania i będę twierdził że gadasz głupoty (jak kazdy inny wplątany w tę dyskusję). Co z tego że kupi sobie nowe GTX960 jeżeli to ma taką samą wydajność jak tańsza używana karta? To że Kepler nie jest najnowszy nie znaczy z automatu, że jest do dupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki mi nie udowodnisz, że GTX960 jest na dzień dzisiejszy lepszy od GTX670, a i3 w grach wypada równie dobrze jak i5, to nie zmienię zdania i będę twierdził że gadasz głupoty (jak kazdy inny wplątany w tę dyskusję). Co z tego że kupi sobie nowe GTX960 jeżeli to ma taką samą wydajność jak tańsza używana karta? To że Kepler nie jest najnowszy nie znaczy z automatu, że jest do dupy...

 

masz bana na głównej? 3 ostatnie testy co i tak nie oddaje pełnej różnicy bo 960 kręci się jakieś +25% a 670 max +10%:

w3l_medium_1920.png

pcars_c_1920h.png

gtav_vhigh_1920.png

 

w 2 tytułach z 3 maxwell to inna półka wydajnościowa, więc przestań już mącić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei, różnica między GTX670 vs GTX960 po 2 latach ze względu na stery, liczone po średnim FPS:

Wiesiek 3 - 25%

Pcars - 20%

GTA5 - 0%

 

To teraz porównajmy i5 Sandy vs i3 Sandy. Trochę to bardziej skomplikowane, bo i3 sandy już nie ma na wykresach, jest tylko i3 Ivy (w Pcars tylko hsw), ale damy rade. Stąd (http://pclab.pl/art50000-11.html) można wywnioskować, że i3-3420 jest o 7 pkt. proc. szybszy od i3-2120, po przeliczeniu na procenty mamy około 5.6% które będziemy odliczać na niekorzyść i3.

 

Najpierw Wiedźmin: http://pclab.pl/art63116-47.html

Mamy tylko i5-2500k @ 3,3 vs i5-2500k @ 4,5, więc wyciągamy średnią z obydwu wyników żeby osiągnąć i5 @ 4,0 Ghz które tutaj bierzemy pod uwagę.

 

i5 - 64.5 FPS

i3 - 43 FPS

 

Różnica = 33%, minus wcześniej ustalone 5,6 i dostajemy 38,9% różnicy. Tej różnicy nie poprawimy obnizając detale, w miejscach procesorowych dostanie zadyszki i tyle będzie z grania.

 

Pcars: http://pclab.pl/art63572-29.html

 

i5 - 74 FPS

i3 (najsłabsze na Haswellu) - 55 FPS

 

Róznica = 25%, nawet przyjmując te same -5.6% wychodzi nam już 30.6 (a w rzeczywistości różnica będzie większa, bo tutaj mamy Haswella a nie Ivy, więc pewnie trzeba by odjąć z 10%). Wnioski te same co powyżej.

 

Na koniec GTA, gdzie różnica w GPU wynosi 0%: http://pclab.pl/art57777-24.html

 

i5 - 55 FPS

i3 - 33 FPS

 

Różnica = 40%, -5,6% i wychodzi porażające -45,6% = w GTA 5 Twój zestaw i3 + GTX960 który tak mocno forsujesz bedzie miał prawie o połowę mniej klatek niż i5 @ 4 GHz + GTX670.

 

Słucham kontrargumentów, ale nie kontrargumentów w stylu "Maxwell pany, kepler c***e". i3 w porównaniu do i5 wychodzi duzo gorzej niż 670 w porównaniu do 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po kolei, różnica między GTX670 vs GTX960 po 2 latach ze względu na stery, liczone po średnim FPS:

Wiesiek 3 - 25%

Pcars - 20%

GTA5 - 0%

 

To teraz porównajmy i5 Sandy vs i3 Sandy. Trochę to bardziej skomplikowane, bo i3 sandy już nie ma na wykresach, jest tylko i3 Ivy (w Pcars tylko hsw), ale damy rade. Stąd (http://pclab.pl/art50000-11.html) można wywnioskować, że i3-3420 jest o 7 pkt. proc. szybszy od i3-2120, po przeliczeniu na procenty mamy około 5.6% które będziemy odliczać na niekorzyść i3.

 

Najpierw Wiedźmin: http://pclab.pl/art63116-47.html

Mamy tylko i5-2500k @ 3,3 vs i5-2500k @ 4,5, więc wyciągamy średnią z obydwu wyników żeby osiągnąć i5 @ 4,0 Ghz które tutaj bierzemy pod uwagę.

 

i5 - 64.5 FPS

i3 - 43 FPS

 

Różnica = 33%, minus wcześniej ustalone 5,6 i dostajemy 38,9% różnicy. Tej różnicy nie poprawimy obnizając detale, w miejscach procesorowych dostanie zadyszki i tyle będzie z grania.

 

Pcars: http://pclab.pl/art63572-29.html

 

i5 - 74 FPS

i3 (najsłabsze na Haswellu) - 55 FPS

 

Róznica = 25%, nawet przyjmując te same -5.6% wychodzi nam już 30.6 (a w rzeczywistości różnica będzie większa, bo tutaj mamy Haswella a nie Ivy, więc pewnie trzeba by odjąć z 10%). Wnioski te same co powyżej.

 

Na koniec GTA, gdzie różnica w GPU wynosi 0%: http://pclab.pl/art57777-24.html

 

i5 - 55 FPS

i3 - 33 FPS

 

Różnica = 40%, -5,6% i wychodzi porażające -45,6% = w GTA 5 Twój zestaw i3 + GTX960 który tak mocno forsujesz bedzie miał prawie o połowę mniej klatek niż i5 @ 4 GHz + GTX670.

 

Słucham kontrargumentów, ale nie kontrargumentów w stylu "Maxwell pany, kepler c**e".

 

kolejny mąciwoda z i5 1155 i keplerem. posłuchaj, test cpu lab i reszta robią od tzw macochy. jest to test ekstremalny, ciężko znaleźć takie miejsce testowe w grze i jest robiony na gtx970. pozwala on zaszeregować procesory lepszy lub gorszy podobnie jak passmark i inne benchamrki. nie ma on wiele wspólnego z określeniem jaki cpu wystarczy do danego tytułu tak aby to gpu (typu gtx960 lub słabsze) było limiterem klatek. wogóle sugerowanie się testem na gtx970 (dla określenia czy cpu jest wystarczajace dla gtx960) świadczy o tym że nie masz pojęcia o co chodzi w tej branży

 

więc jak chłopu na miedzy:

 

dowolna i5 3+generacji nie jest limiterem (w 9 ma 10 tytułach) dla gpu klasy gtx970. zatem dowolne i3 sandy+ nie będzie limiterem dla gpu klasy gtx770/960.

 

dodatkowo już teraz gtx960 ma wyższy framerate niż gtx770 a wy tu o jakiś gtx670 klepiecie banialuki. pls... nie ma sensu nadużywać prawa do autokompromitacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam o tyle pojęcie o co chodzi w tej branży, że lepiej jest mieć stałe 50 FPS niż 60 FPS ze spadkami do 30 FPS w miejscach bardziej wymagających. Niedomagające GPU możesz skontrować delikatnym przycięciem detali, niedomagające CPU skontrujesz tylko wymianą CPU - cięcie detali w tym przypadku może niewiele dawać.

 

Możesz sobie wmawiać ile chcesz że i3 Sandy jest wystarczające - nie jest.

 

I przestań mnie wyzywać od "mąciwody" i tym podobnych, bo ja prowadzę dyskusję, a nie pyskówkę - z równowagi mnie tym nie wyprowadzisz więc nawet nie kombinuj w tę stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam o tyle pojęcie o co chodzi w tej branży, że lepiej jest mieć stałe 50 FPS niż 60 FPS ze spadkami do 30 FPS w miejscach bardziej wymagających. Niedomagające GPU możesz skontrować delikatnym przycięciem detali, niedomagające CPU skontrujesz tylko wymianą CPU - cięcie detali w tym przypadku może niewiele dawać.

 

Możesz sobie wmawiać ile chcesz że i3 Sandy jest wystarczające - nie jest.

 

I przestań mnie wyzywać od "mąciwody" i tym podobnych, bo ja prowadzę dyskusję, a nie pyskówkę - z równowagi mnie tym nie wyprowadzisz więc nawet nie kombinuj w tę stronę.

 

sam zalinkowałeś testy gdzie widać że na i3 takich dropów nie ma. są jedynie na 2c/2w

 

nvidia ma dobrze zoptymalizwany driver pod i3 1155/50.

 

problem dropów można rozważać na cpu i3-530 vs i5-750 na sandy i nvidii problem nie występuje.

 

dla mnie eot bo to przeca nie szkółka niedzielna za darmoszkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...