Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Peter122

Wymiana grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie już od dłuższego czasu do wymiany grafiki jednak dalej mam duży dylemat. Budżet to około 1000zł.

Mój PC:

i5 3450s

Asus 7850 1GB (leci na sprzedaż)

OCZ 400W 80+

8GB RAM

Monitor Acer 23" 1920x1080 60Hz

Myślałem o używce GTX'a 970 ale ostatnio chodzą same wałki a normalni sprzedawcy chcą opchnanąć kilkumiesięczne karty o 100zł taniej niż nowa więc raczej ten wybór odpada. Dlatego wybór chyba pozostaje między GTX'em 960 a R9 380. Przez cały czas w moich komputerach miałem Radki i nigdy nie miałem z nimi problemu jednak chciałbym też wybróbować coś ze stajni zielonych. W gry jakie gram teraz to głównie:

- Arma 3

- CS:GO

- HoTS

i jeszcze jakieś starsze tytuły jednak chciałbym zagrać w Wiedźmina 3 oraz czekam na premiery Ubisoftu ale to już loteria.

Jeszcze pytanie czy warto czekać do premiery Win 10? Spodziewacie się małego zamieszania na rynku kart graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX960 będzie ok, R9 380 do procesora w wersji s nie pasuje bo trochę go ograniczą sterowniki w stosunku do 960tki.

 

Najbliższe zamieszanie na rynku kart będzie za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe zamieszanie na rynku kart będzie za rok.

 

Koledze chyba chodziło o DX 12 w W10 i prognozowane ograniczenie narzutu na CPU przez stery od AMD. Osobiście jak najbardziej spodziewam się takiego scenariusza i wzrostu wydajności Radków w nowych produkcjach. Niestety to pieśń przyszłości, a na razie lepiej wybrać GTX 960 do tego i5 3450s, bo do r9 380 jest trochę za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówić, że R9 380 jest słaby, a nie mówić tego o GTX960 to raczej niepoprawność polityczna. Bo karty są z tego samego segmentu wydajności/ceny, a przy mocnym procesorze radek będzie lepszy.

 

Do DX12 w akcji jeszcze rok czasu, a zanim się rozkręcą to jeszcze więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie od którego producenta wybrać. Najbliżej jest mi do tej EVGI:

http://proline.pl/?p=02G-P4-2966-KR

Jeszcze zastanawiam się nad Asus'em bo w sumie juz jedną kartę od nich miałem i nigdy problemów z nią nie było. MSI raczej odpadnie ze względu na duże ryzyko zalania karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak pisałem wcześniej jedyny z nowszych tytułów jaki chce pograć na tej karcie to na razie Wiedźmin 3.

 

+ na tych testach co podałeś zauważalna różnica występuje tylko w Watch Dogs oraz Shadow of Mordor czyli gry które mnie kompletnie nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weż GTX960 2GB ale za 820-830zł, a nie za 900 bo to gruba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle jest jedynie biały MSI, więc już wolę chyba dopłacić te 60zł za święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle jest jedynie biały MSI, więc już wolę chyba dopłacić te 60zł za święty spokój.

Palit jest bardzo dobry i nie kosztuje, aż tyle i też 3 lata gwarancji.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-960-super-jetstream-2gb-gddr5-128-bit-2xdvi-hdmi-dp-ne5x960t1041j-710677/

 

Półpasywna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat za karty od EVGA warto dać te kilka zł więcej- za prawdziwą, bezproblemową gwarancję i podejście do klienta (możliwość samodzielnej wymiany chłodzenia karty bez utraty gwarancji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat za karty od EVGA warto dać te kilka zł więcej- za prawdziwą, bezproblemową gwarancję i podejście do klienta (możliwość samodzielnej wymiany chłodzenia karty bez utraty gwarancji).

Tak dopłacać 150zł względem karty referencyjnej, żeby zmienić chłodzenie :E

 

Dolar szaleje i ceny w sklepach skaczą co chwile, raz jest za 820zł, a za chwilę za 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dopłacać 150zł względem karty referencyjnej, żeby zmienić chłodzenie :E

 

Dolar szaleje i ceny w sklepach skaczą co chwile, raz jest za 820zł, a za chwilę za 900.

No- 150zł dopłaty to rzeczywiście niekoniecznie, ale przy 10zł różnicy względem Palita to zdecydowanie wybrałbym EVGĘ :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No- 150zł dopłaty to rzeczywiście niekoniecznie, ale przy 10zł różnicy względem Palita to zdecydowanie wybrałbym EVGĘ :) .

A ja się zastanowię bo nie kupuję karty po to żeby korzystać z gwarancji :lol2: Jakby to był Galax z zalewanymi cewkami no to bym na pewno dopłacił ale EVGE nie zawsze puszcza super produkty, raz lepiej a raz gorzej, nie ma w ich produktach nic nadzwyczajnego.

 

Jedną faktyczną zaletą jest teoretycznie brak problemów z serwisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówić, że R9 380 jest słaby, a nie mówić tego o GTX960 to raczej niepoprawność polityczna. Bo karty są z tego samego segmentu wydajności/ceny, a przy mocnym procesorze radek będzie lepszy.

 

Ja pisałem że i5 3450s jest trochę za słaby. Trzeba by go podkręcić ale Autor o niczym takim nie wspominał. Oczywiście że Radek jest trochę lepszy od GTX-a 960 wydajnościowo.

 

Do DX12 w akcji jeszcze rok czasu, a zanim się rozkręcą to jeszcze więcej.

 

Pierwsze patche do gier dodające DX 12 mają być już w tym roku. M$ długo zlewał sprawę, ale teraz chyba im mocniej zależy bo zyska na tym również XBO. Łapki giganta z Redmond są chyba znacznie dłuższe od AMD i Nvidi razem wziętych, więc mogą szybciej "zachęcić" producentów gier do przejścia na nowy DX :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze patche do gier dodające DX 12 mają być już w tym roku. M$ długo zlewał sprawę, ale teraz chyba im mocniej zależy bo zyska na tym również XBO. Łapki giganta z Redmond są chyba znacznie dłuższe od AMD i Nvidi razem wziętych, więc mogą szybciej "zachęcić" producentów gier do przejścia na nowy DX :lol2:

Według ciebie przepisanie do nowego API gry można przeprowadzić w patchu? :lol2: Chyba nie wiesz ile to jest roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...