Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fufus

Głośniki Genius SP-HF2.0 3000A - jedna kolumna brzęczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam już nieco leciwe kolumny Genius SP-HF2.0 3000A http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sp-hf2-0-3000a-224393/

Jestem z nich zadowolony, ale ostatnio jedna kolumna zaczęła przysłowiowo pierdzieć (gdy druga gra ładnie i czysto). Słychać to szczególnie podczas basowych piosenek i co dziwne objawia się po przekroczeniu ok. 1/3 poziomu głośności.

Zamieniałem kanały miejscami (zamiana kabelków) i brzęczy dalej ta sama kolumna więc to raczej nie jest wina wbudowanego wzmacniacza.

 

Opłaca się to jakoś "regenerować"? Jeśli tak to ile takie coś może kosztować?

Ew. co może być przyczyną to sam spróbuję to zrobić.

 

Ew. co innego w cenie tak ok. 200zł, interesuje mnie w miarę dobre stereo (ew. 2.1) mniej więcej na tym samym poziomie, może być lepsze ;P. Nie chcę raczej żadnych 5.1 itd. bo po prostu nie potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnięty głośnik, wymień obie kolumienki lub same głośniczki o ile mają standardowe rozmiary i są przykręcone. Na pewno musisz je rozebrać. Wypadało by też parametry sprawdzić

 

Jak nowe to Microlaby FC330 chociażby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki same jednak chyba są ok, coś jest w wzmacniaczu jednak.

Zmieniłem wszystkie kable dla pewności na inne (na bank dobre) i brzęczało dalej, podpiąłem słuchawki KOSS UR40 pod wejście słuchawkowe na jednej z kolumn i lipa, gra tylko jeden kanał i brzęczy (bezpośrednio pod pc pięknie grają).

Jutro pobawię się z lutownicą, może coś zdziałam ;>

 

Te mikrolaby ciekawe wyglądają, a jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nic innego

 

Jak przepiąłeś kolumienki i dalej ta sama brzęczała to na 100% jest uwalona, bo czemu miała by brzęczeć tylko jedna. jakby był wzmacniacz to by brzęczał dalej ten sam kanał po przepięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to by słuchawki grały chociaż jak trzeba ;( rozkręciłem i gołym okiem nic nie widać, trzeba by miernikiem sprawdzać ale to jutro.

 

 

EDIT:

Przepiąłem kanały bezpośrednio na wzmacniaczu i jest zamiana ról co do brzęczenia, czyli mam winowajcę, niestety nie wiem jeszcze co bezpośrednio powoduje problem. Mam nadzieję że jakaś pierdoła :P

Jeśli pierdzi tylko dla niskich tonów to i jednego kanału raczej żaden kondensator (są na oko ok) tylko któryś z czterech układów tda2030a?

 

 

EDIT2:

Zauważyłem że pomijając nawet to pierdzenie max moc głośność głośników jest chyba ciut mniejsza, ale to może efekt tego że tylko jeden gra jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...