Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fantomkillah

Komputer max 3100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój znajomy chce złożyć komputer pod najnowsze produkcje nie posiada na ten moment nic ze starego komputera może jedynie jakiś przedpotopowy dysk twardy.

zależy mu na tutaj cytat" na i5 8gb ramu i 1 TB dysku i dobrej karcie graficznej"

 

pytał w sklepie komputerowym u siebie to jak przeczytałem sprzęt od nich szczególnie zasilacz to złapałem się za głowę. (swoją drogą cudownie opisane podzespoły wszystko prócz producenta i ceny :D aż mam ochotę wrzucić wam screeny bo się nieźle usmiałem)

 

Jako że kolega nie planuje wymiany niczego przez najbliższe lata pomyślałem nad dwoma wariantami.

 

1.gtx 960 + 4460/4590 do tego ssd na system 8 gb 1600mhz cl9 do tego jakas przewiewna buda

2.tniemy żeby wsadzić gtx 970 ewentualnie nawet kosztem 1 kości ramu. przy założeniu że za miesiac/2 będzie dołożona (500gb dysk też by był)

 

Samodzielnie nie podjąłem się składania dokładnego zestawu gdyż o ile orientuje się mniej więcej w sprzęcie to płyty główne nie są moją mocną stroną oraz zalety poszczególnych producentów (np kart grafiki gdyż oczywiście chcemy najlepszy stosunek ceny do jakości ) też nie są mi do końca znane więc będę musiał polegać na waszym doświadczeniu w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze składaniem komputera w Pcprojekcie? i wysyłką gdyż kolega jest z Mielca a tam nie ma żadnego punktu odbioru z morele itd więc wchodziła by w grę wysyłka złożonego całego PC przez kuriera.

Kolega sam nie chce się podejmować złożenia do kupy PC gdyż na tym się po prostu nie zna.

 

opcje numer 2 podałem dlatego gdyż chciałby pograć na ultra w wiedzmina 3 a gtx 960 potrafi się zadławić :) no i myśleliśmy trochę przyszłościowo gdyż 2gb ramu to trochę mało. Na zdrowy rozsądek łatwiej dołożyć później ramu czy ssd niż wysupłać 1500 na nową karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składają za darmo, wysyłka kurierem 20zł. Zawsze można tam zadzwonić/napisać maila i się dowiesz dokładnie jak wygląda wysłanie złożonego komputera - ja nigdy tego tam nie zamawiałem, bo sam składam swoje maszyny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zdrowy rozsądek łatwiej dołożyć później ramu czy ssd niż wysupłać 1500 na nową karte

Też tak myślę. Jeżeli kolega ma możliwość rozbudowy jeszcze komputera w przyszłości, to warto się wstrzymać z dodatkową pamięcią i zakupić coś takiego:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/data__eJyVj7EOwiAQht$l5g5wlCK!g3F0MA6kZSBga6CNUeO7y7VqiIs6HH$!74774QanOHSTH2G9B6kEhwqkVizLqxquVZZaSPkmiPMcNiRSlOPf61CBC0NqKZLyeNEtPf$wP29vbW9oOTJCalUO8JrOpTN7ibM0i$n7J2k65iwQy9VoRrP10aaMOD7BxtnkbHulRwHqOuOzD6bbBZP6S2YM7g8EeU9O

Jeżeli ten stary dysk twardy ma interfejs SATA to kolega może go zostawić i wtedy odpadnie zakup tego twardziela. Propozycja którą podałem jest dobra jeśli w przyszłości będzie dokładana pamięć (ja już bym sugerował zapchać 2 slot kością o pojemności 8 GB) i dokładany SSD (wydajność tego talezowego HDD nie powala)

 

A i zapomniałem - można jeszcze połakomić się na tańszego producenta karty zotac/palit, ale osobiście poza poziom gigabyte już bym nie schodził w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...