Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blankname

Wymiana PLN -> JPY w okolicach Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś może, gdzie na pewno będę miał możliwość wymienić złocisze na jeny? Lublin/okolice.

Do tej pory szukałem w wielu kantorach i wszędzie mówią, że nawet na zamówienie nie ma. No, wyjątek był w Olimpie, ale tam po gigantycznym kursie chcą mi je wymienić.

Będę wdzięczny za info. Co do kwoty, to chyba już kwalifikuje się pod "hurt" :E (pow. 5k zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz to w gotówce czy na koncie ? może jakiś kantor internetowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się orientuję, kantory internetowe wymagają konta walutowego, a ja JPY muszę mieć w gotówce.

Jeśli znasz jakiś, który działa inaczej, daj info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierasz się do Japonii, to zapewne bardziej opłacalna będzie wymiana PLN-ów w Polsce na zielone, i tam wymienienie ich na jeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji czy wymiana peso meksykańskie na zł to tylko w banku centralnym? bo mam a u mnie nigdzie tego wymienić nie idzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierasz się do Japonii, to zapewne bardziej opłacalna będzie wymiana PLN-ów w Polsce na zielone, i tam wymienienie ich na jeny.

Nie wiem, gdzie tu logika. Najpierw płacisz za kurs PLN -> USD, a później dokładasz jeszcze do USD -> JPY.

 

Próbowałem się dodzwonić do International Currency Exchange, bo podobno mają na lotnisku w Lublinie placówkę, ale mimo, że niby powinno być otwarte, nikt nie odbiera :P

 

@UP: offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, gdzie na pewno będę miał możliwość wymienić złocisze na jeny? Lublin/okolice.

Do tej pory szukałem w wielu kantorach i wszędzie mówią, że nawet na zamówienie nie ma. No, wyjątek był w Olimpie, ale tam po gigantycznym kursie chcą mi je wymienić.

Będę wdzięczny za info. Co do kwoty, to chyba już kwalifikuje się pod "hurt" :E (pow. 5k zł)

Nie wiem jak w Polsce, ale w UK jeny zawsze zamawiam w banku i są do odbioru w kilka dni.

 

Pieniądze wymieniam tylko by mieć na miejscu na bilety oraz hotel, później wypłacam w bankomatach.

Karty Visa Debit są obsługiwane we wszystkich bankomatach znajdujących się w sklepach 7/11 oraz na oddziałach poczty. Prawdopodobnie tyczy się to również MasterCard, ale nie próbowałem.

Maestro nigdzie nie użyjesz. Jedyny bankomat który twierdził że obsługuje Meastro który widziałem w Japonii znajdował się na Tokyo Station, ale mi ją odrzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie tu logika. Najpierw płacisz za kurs PLN -> USD, a później dokładasz jeszcze do USD -> JPY.

 

 

@UP: offtop.

 

Zakładasz

https://kantor.aliorbank.pl/

 

Kupujesz USD na dzień dzisiejszy po 3,78

Jedziesz do JP

Idziesz do bankomatu

Wybierasz jeny kartą walutową w usd i masz je po kursie 122.530000 za usd https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/

 

100usd = 12.253yenów

378zł = 12.253

Bez dodatkowego przewalutowania przez inną walutę, bez %.

kurs nbp za to samo https://www.nbp.pl/Kursy/KursyA.html

375zł

 

Jedyny minus: Może być limit w bankomacie jak np. w UK mają max 350 czy tam 400f dziennie i musisz wybierać na raty całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz

https://kantor.aliorbank.pl/

 

Kupujesz USD na dzień dzisiejszy po 3,78

Jedziesz do JP

Idziesz do bankomatu

Wybierasz jeny kartą walutową w usd i masz je po kursie 122.530000 za usd https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/

 

100usd = 12.253yenów

378zł = 12.253

Bez dodatkowego przewalutowania przez inną walutę, bez %.

kurs nbp za to samo https://www.nbp.pl/Kursy/KursyA.html

375zł

 

Jedyny minus: Może być limit w bankomacie jak np. w UK mają max 350 czy tam 400f dziennie i musisz wybierać na raty całość.

 

Gdybym tak chciał zrobić, to nie szukałbym kantoru, bo wiem, że moje karty na spokojnie zostaną tam obsłużone, ale, jak wspomniałeś, limit może sprawić problem. Ja na samym lotnisku muszę już mieć w kieszeni ponad 100k JPY nie licząc innych wydatków, więc coś takiego nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tak chciał zrobić, to nie szukałbym kantoru, bo wiem, że moje karty na spokojnie zostaną tam obsłużone, ale, jak wspomniałeś, limit może sprawić problem. Ja na samym lotnisku muszę już mieć w kieszeni ponad 100k JPY nie licząc innych wydatków, więc coś takiego nie wchodzi w grę.

 

~5k PLN to jest żaden specjalnie wysoki próg dla jednej karty, co dopiero dla liczby mnogiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na lotnisku

miałem na myśli

w chwili kontroli przez urzędnika imigracyjnego

Jedną z rubryk umieszczonych na dokumentach imigracyjnych jest informacja o posiadanych przy sobie środkach pieniężnych. W przypadku zbyt małej ilości imigrant może zostać posądzony o przyjazd w celach zarobkowych i nie otrzymać zezwolenia na wjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli

 

Jedną z rubryk umieszczonych na dokumentach imigracyjnych jest informacja o posiadanych przy sobie środkach pieniężnych. W przypadku zbyt małej ilości imigrant może zostać posądzony o przyjazd w celach zarobkowych i nie otrzymać zezwolenia na wjazd.

 

Kto Ci takie bajki sprzedał? Pewnie jakbyś miał gotówkę, to ta sama osoba stwierdzi, że nie dobrze, bo oznacza, że nie masz do czego wracać i chcesz się osiedlić na stałe i też nie otrzymasz zezwolenia na wjazd. I to już jest bliższe prawdzie, bo na karcie zaznaczasz, że masz środki powyżej miliona jenów.

Przechodziłem imigracje w Japonii bez Jena (czy innego papierowego pieniądza) przy duszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie tu logika. Najpierw płacisz za kurs PLN -> USD, a później dokładasz jeszcze do USD -> JPY.

W takich wymianach jest konkurencja na rynku, w PLN->JPY nie. Praktycznie gdzie by się nie jechało (może poza krajami typu Ukraina itp.) tak się opłaca bardziej od pojedynczego przewalutowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...