Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubikolos

[Zamknięty][Chłodzenie] CPU AMD, cisza, 200-250 zł

Rekomendowane odpowiedzi

CPU – AMD FX 9590

Priorytet:

Cisza/Wydajność

Cena: 200-250zł

 

Witam! Polecicie jakieś chłodzenie na procesor AMD AM3+? FX 9590 bo te oferowane przez producenta to kiepski żart. Płyta głowna to GIGABYTE GA-990XA-UD3 na AM3+ Szukam jakiegoś chłodzenia od 200-250 zł takiego,które będzie w miarę ciche i wydajne i nie będzie kolidowało z pamięcią RAM. Wymieniam bo w moim regionie lato daje się ostro we znaki i czasami podczas pracy komputer się wyłącza. Sam nie wiem,które wybrać bo jest tego masa.

 

Pamięć RAM Kingston Hyper X Genesis 1866 MHz DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie najwydajniejsze chłodzenie to Raijintek Tisis - wejdą tylko moduły RAM o standardowej wysokości. Alternatywa to Hr-02 Macho, który jest mniej wydajny, ale nie ma problemu nawet z wysokimi modułami RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć RAM jest od Kingston'a DDR3 1866 MHz Genesis X bodajże i mają one radiatory. Znajdzie się coś wydajnego,ale jednocześnie nie będzie kolidowało z pamięcią RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Polecicie jakieś chłodzenie na procesor AMD AM3+? FX 9590 bo te oferowane przez producenta to kiepski żart. Płyta głowna to GIGABYTE GA-990XA-UD3 na AM3+ Szukam jakiegoś chłodzenia od 200-250 zł takiego,które będzie w miarę ciche i wydajne i nie będzie kolidowało z pamięcią RAM. Wymieniam bo w moim regionie lato daje się ostro we znaki i czasami podczas pracy komputer się wyłącza. Sam nie wiem,które wybrać bo jest tego masa.

 

Znalazłem coś takiego. Nada się?

 

Chłodzenie CPU Noctua NH-U12P SE2

Poziom hałasu: Poziom hałasu: 12,6 - 19,8 dBA

Za to prędkość obrotowa jest niska. Co sądzicie o tym? Na chłodzeniach kompletnie się nie znam.

A wejdzie do obudowy? Wątpie żeby nie kolidowało z pamięciami, zwłaszcza jeśli mają radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to konkretnie CPU się przegrzewa, a nie na przykład sekcja zasilania na płycie albo zasilacz? Ten procesor niesamowicie daje po dupie właśnie tym dwóm elementom, zwłaszcza sekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to konkretnie CPU się przegrzewa, a nie na przykład sekcja zasilania na płycie albo zasilacz? Ten procesor niesamowicie daje po dupie właśnie tym dwóm elementom, zwłaszcza sekcji.

 

 

Tak tutaj chodzi o temperaturę procesora. Widziałeś chlodzenie,które dostarcza producent? Zasilacz jest nowiutki na gwarancji z certyfikatem GOLD 80+. Płyta również jest na gwarancji i to nie jest wina płyty. Denerwuje mnie już ten hałaś w obudowie. U mnie temperatura w cieniu sięga 32 stopnie natomiast na słońcu...

 

Do obudowy wejdzie. Solidna,metalowa buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam moją D14 wystawioną w dziale Sprzedam. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam moją D14 wystawioną w dziale Sprzedam. ;-)

 

Odpada. Kupuję tylko nowości ze sklepów. Kiedyś się przejechałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że płyta jest na gwarancji nic nie znaczy, VRM mogą się przegrzewać tak czy siak - dostarczyć 250W do procesora to jest naprawdę przechlapane zadanie. Dla pewności odpaliłbym OCCT i zobaczył jakie są temperatury, żeby uniknąć sytuacji w której wydajesz 250zł a problem zostaje. Cooler który dostarcza AMD nie jest najwyższych lotów, ale powinien wystarczyć.

 

Akurat cooler można spokojnie brać używany, tam się nie ma co zepsuć, to jest w sumie kawał metalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że płyta jest na gwarancji nic nie znaczy, VRM mogą się przegrzewać tak czy siak - dostarczyć 250W do procesora to jest naprawdę przechlapane zadanie. Dla pewności odpaliłbym OCCT i zobaczył jakie są temperatury, żeby uniknąć sytuacji w której wydajesz 250zł a problem zostaje. Cooler który dostarcza AMD nie jest najwyższych lotów, ale powinien wystarczyć.

 

Akurat cooler można spokojnie brać używany, tam się nie ma co zepsuć, to jest w sumie kawał metalu...

 

Sprawdzałem. Procesor. Byle co robię to wiatrak dostaje fioła.. Mocy w zasilaczu jest wystarczająco.. Aż nadto wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do obudowy wejdzie. Solidna,metalowa buda.

Nie chodzi o solidność, a o rozmiar, to chłodzenie jest duże, nie wiadomo czy zamkniesz bok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o solidność, a o rozmiar, to chłodzenie jest duże, nie wiadomo czy zamkniesz bok.

 

Naprawdę muszę podać jej rozmiary? Czy jest na kluczyk? Jeśli mówię,że wejdzie to wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin punkt 6

 

Zasady nazywania nowych tematów

 

Proszę edytować nazwę tematu, w przeciwnym wypadku temat zostanie przeniesiony do śmietnika

 

Proszę o nieodpisywanie do czasu spełnienia przez autora wymogów regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę muszę podać jej rozmiary? Czy jest na kluczyk? Jeśli mówię,że wejdzie to wejdzie.

Nie musisz, kupuj sobie co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin punkt 6

 

Zasady nazywania nowych tematów

 

Proszę edytować nazwę tematu, w przeciwnym wypadku temat zostanie przeniesiony do śmietnika

 

Proszę o nieodpisywanie do czasu spełnienia przez autora wymogów regulaminu

 

Wystarczyło napisać na profilu a nie zaśmieciać temat.

 

 

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...