Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jerkowski

Karta do 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rano poszła mi karta graficzna (albo umiera, takie oto artefakty mam klik) więc myślę ze tego naprawić się nie da. SpeedFan nie pokazuje GPU (wcześniej tak robił), a Photoshop przy uruchomieniu "3D features and some filters rquire a minimim of 512MB of VRAM. Photoshop has deteced less than that on your system".

 

Szukam najlepszej karty do 800zł służącej do grania. Zasilacz mam Corsair 600W.

 

Komputer:

MSI P67A-GD55 B3

CORSAIR CMPSU-600CXV2EU- 600W v2

INTEL CORE I5-2500K 3,30GHz BOX

GEFORCE GTX 560 GIGABYTE (PCI-E)

CORSAIR COOLING HYDRO SERIES H60

CORSAIR DDR3 2X 4GB 1600MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa czy używana? Nowa to GTX960 lub radeony 285/280X/380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nową. Jakieś różnice są pomiędzy wersjami od Gigabyte, MSI itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 800 zł 290 nie widziałem chyba, że referenta czyli kolejne wydatki na chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nową. Jakieś różnice są pomiędzy wersjami od Gigabyte, MSI itd?

 

Jak nowe to nowe :thumbup: Najlepszy stosunek ceny do wydajności czyli Asus Radeon R9 270X DC2 2GB DDR5 - LINK

 

Dupy nie urywa ale zawsze to R9 280 i mieści się w limicie - LINK

 

GTX 960 minimalnie ponad 800 zeta ale za głośność nie ręczę - LINK

 

Osobiście wybrałbym Asusa bo choć najsłabszy ma dobrą cenę, jakość, stosunkowo cichy i 3 lata gwarancji. Ciągnie wciąż praktycznie wszystkie najnowsze tytuły na ustawieniach wysokich, a i część nawet na ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że musisz się zdecydować, czy nowa, czy używana. Mam 280x, to dobra karta. Jednak dzisiaj kupiłbym 960 z 4 giga ramu. Może i teraz 280x jest kapkę lepsza, ale praktycznie nie ma wsparcia. W nowych grach to problem. Na szczęście, mnie interesują tylko stare ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960 4gb to jednak te 400 złotych więcej. Używana z gwarancją 3 lata to prawie jak nowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć, że jestem fanboyem NV ale dla mnie kupowanie 280x w cenach w jakich występuje to... no nie ważne. Przecież to 7970, za którego trzeba dać ok. 550zł. Więc zakup 280x za ceny 800 i więcej to dopłacenie 250zł za ewentualną gwarancję i zmianę nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba dzwonić i pytać bo część jest po naprawie.

 

 

Może i teraz 280x jest kapkę lepsza, ale praktycznie nie ma wsparcia. W nowych grach to problem. Na szczęście, mnie interesują tylko stare ;)

 

Kto Ci powiedział że R9 280X nie ma wsparcia :exclam: To architektura GCN i będzie jeszcze długo wspierana. Problemem są gry korzystające dużo z teselacji w których 280X gorzej wypada, w innych jest wydajniejszy.

 

 

Możecie powiedzieć, że jestem fanboyem NV ale dla mnie kupowanie 280x w cenach w jakich występuje to... no nie ważne. Przecież to 7970, za którego trzeba dać ok. 550zł. Więc zakup 280x za ceny 800 i więcej to dopłacenie 250zł za ewentualną gwarancję i zmianę nazwy.

 

Spójrz na to z szerszej perspektywy. Jak za 2 lata znów będzie wymiana grafiki 2 letnie 280X zdecydowanie lepiej sprzedasz niż 4-5 letnie 7970. Spokojnie odzyskasz te 200-250 zł. Idąc Twoim tokiem rozumowania wszyscy kupujący GTX 960 to cebulaki bo w tej cenie są znacznie wydajniejsze używane R9 290 lub GTX 780 :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo niema sie co oszukiwac radek 290 za jakies 8 setek a smialo mozna za tyle wyrwac gniecie takie 960 770 i reszte ekipy(starsze serie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o fakt, że można opracować taką np. 7870 i później sprzedać jako 270x a jeszcze później jako 370 i jakiś frajer to kupi. A ja mówiłem o karcie używanej dłużej i używanej krócej więc chyba jest różnica jeśli patrzymy, że trzeba dopłacić 45%. A co mi z tego że odzyskam, albo nie odzyskam 200zł za ileś tam czasu.

Kupujący 960 to trochę inna sprawa bo kupują nówki a nie 1,5-2 letnie karty jakimi są 290 czy 780. Wiadomo, że są wydajniejsze ale jednak tam jest nówka.

Tym rozumowaniem idąc to czemu ktoś miałby kupić 290 jak może dołożyć dwa razy tyle i kupić 390? Też lepiej sprzeda za dwa lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...