Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DevilTM

Karta do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów pclab'a.

 

Tak jak w temacie mam dylemat w wyborze karty do 3k zł.

 

Na oku mam dwa modele od dwóch innych prodcentów.

 

Jedna to AMD R9 FURY X z pamięcią HBM , a druga to GTX 980 Ti z pamięcią GDDR5.

 

Miło by było , gdyby karta starczyła na parę lat bez zmian (ew. potem z detalami można schodzić ;p).

 

Słyszałem , że karta od AMD pokaże dopiero pazury w DX12 ,a Fury przebije GTX 980 Ti w grach opartych na DX12.

 

Z drugiej strony coraz więcej gier wychodzi z dodatkowymi opcjami opartych na gameworks.

Proszę was o opinię i pomoc w dokonaniu wyboru.

 

PS. rozdzielczość na której aktualnie siedze to 1440p.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby wstanie pomóc ?

 

Będe wdzięczny ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci HBM, nowa technologia przy jakości wsparcia programowego AMD będzie kuleć. Zara wyjdzie, że do każdej gry muszą zrobić modyfikacje sterownika, a że mają kłopotyu finansowe i od lat walczą z wiatrakami to nic z tego nie będzie.

 

GTX980Ti będzie w sam raz tylko strasznie drogie, SLI 970 wyjdzie wydajniej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc wezmę jednak tą 980 Ti.

 

Chociaż z drugiej strony HBM to nowość i jeszcze może rozwinąć skrzydła i pokazać pazurki w nowszych tytułach ;p

 

Co do wersji chyba dołoże do G1 od gigabyte słyszałem , że nieźle się krecą.

 

Dałbym wszystkim rep + gdyby tylko można by było ;<

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci HBM, nowa technologia przy jakości wsparcia programowego AMD będzie kuleć. Zara wyjdzie, że do każdej gry muszą zrobić modyfikacje sterownika, a że mają kłopotyu finansowe i od lat walczą z wiatrakami to nic z tego nie będzie.

 

GTX980Ti będzie w sam raz tylko strasznie drogie, SLI 970 wyjdzie wydajniej :P

 

To zależy na jakiej rozdzielczości będzie grał autor tematu. Od siebie dodam wyniki moje i kolegi

i7 4770k 4.7Ghz, 8gb ddr3 2933cl12, 2x970 1498/7800 3dmark11 extreme 10700

i7 5820k 4.6Ghz, 16Gb ddr4 3000cl15, 980 ti 1380/+500 mhz memory 3dmark 11 extreme 8800

 

Wyniki mówią same za siebie. Jeśli nie zamierzasz grać w 2160 to obstawiał bym na dwie karty graficzne lub jeśli myślisz przyszłościowo to titan x.

Teraz możecie po mnie jechać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jakiej rozdzielczości będzie grał autor tematu. Od siebie dodam wyniki moje i kolegi

i7 4770k 4.7Ghz, 8gb ddr3 2933cl12, 2x970 1498/7800 3dmark11 extreme 10700

i7 5820k 4.6Ghz, 16Gb ddr4 3000cl15, 980 ti 1380/+500 mhz memory 3dmark 11 extreme 8800

 

Wyniki mówią same za siebie. Jeśli nie zamierzasz grać w 2160 to obstawiał bym na dwie karty graficzne lub jeśli myślisz przyszłościowo to titan x.

Teraz możecie po mnie jechać :P

970 odpada na start u mnie standardem jest UHD ;>

W gre wchodzi tylko 980 Ti lub Fury X.

Titan X jest niestety nieopłacalny po premierze 980 Ti.

Jeszcze korci mnie ten Fury X zawsze to nowość , ale zaryzykuje i kupię GTX 980 Ti.

Gdyby Fury okazało się jednak w przyszłości lepszym rozwiązaniem , mam nadzieję , że sprzedam 980 Ti z mała stratą ;) , ale mimo wszystko dzięki za zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam gram w 2160p na dwóch 970-tkach i uwierz mi że titan x to takie minimum by mieć te 30fps i nie mieć problemów z wymaksowaniem gry. Polecam tx tylko dlatego że ma 12Gb pamięci. 980 ti ma połowę mniej i to go dyskwalifikuje według MNIE. Do 2160p potrzebujesz dwóch kart by mieć full wypas. Najlepiej 2x tx bo 2x 980ti *tańsze o partę groszy biorąc pod uwagę cenę karty.

Moje kombo 970-tek zjada 980ti [jeśli 4Gb pamięci są wystarczające] ;)

Fury odpada z tych samych względów co 970 i 980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon R9 Fury bez X, poczekaj dwa tygodnie na testy - bodajże 14 lipca wychodzą benchmarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon R9 Fury bez X, poczekaj dwa tygodnie na testy - bodajże 14 lipca wychodzą benchmarki.

Wszystkie z zaproponowanych kart mają ogromną moc obliczeniową, ale gdzieś trzeba te tekstury trzymać więc jeśli fury/fury x ma lub będzie miało 4Gb to ta karta zbytnio nie nadaje się do 2160p, tym bardziej że będzie "tylko" jedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z zaproponowanych kart mają ogromną moc obliczeniową, ale gdzieś trzeba te tekstury trzymać więc jeśli fury/fury x ma lub będzie miało 4Gb to ta karta zbytnio nie nadaje się do 2160p, tym bardziej że będzie "tylko" jedna.

 

 

Ale gdzieś ty wyczytał, że autor chce kiedykolwiek w życiu podłączyć swoją kartę graficzną do ekranu 4k i jeszcze w dodatku na tym grać?

 

:hmm:

 

Ja widziałem to:

 

rozdzielczość na której aktualnie siedze to 1440p.

 

i na tej podstawie jednoznacznie ogłaszam, że kartą do 3000zł która wygra wyścigi o wszystko na 99% okaże się Radeon Fury bez X.

 

Będzie paręnaście procent wolniejszy od Fury i sporo tańszy. Sporo szybszy od GTX 980 i będzie miał "wszystko na miejscu" włącznie z HBM 4GB.

 

ale na benchmarki do 14 lipca musimy poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzieś ty wyczytał, że autor chce kiedykolwiek w życiu podłączyć swoją kartę graficzną do ekranu 4k i jeszcze w dodatku na tym grać?

 

:hmm:

 

Ja widziałem to:

 

 

 

i na tej podstawie jednoznacznie ogłaszam, że kartą do 3000zł która wygra wyścigi o wszystko na 99% okaże się Radeon Fury bez X.

 

Będzie paręnaście procent wolniejszy od Fury i sporo tańszy. Sporo szybszy od GTX 980 i będzie miał "wszystko na miejscu" włącznie z HBM 4GB.

 

ale na benchmarki do 14 lipca musimy poczekać

 

Ok moja pomyłka z 2160p. Karta będzie miała wszystko poza sterownikami i możliwością podkręcania. Jeśli 1440p to combo 2x970 wydaje się bezkonkurencyjne cenowo i wydajnościowo. A co do AMD to życzę im z sałego serca sukcesów z drugą generacją HMB bo tą pierwszą ogranicza tylko te 4gb vram

Ej Nostradamusie a skąd ta wiedza tajemna? Ze slajdów od AMD czy z plotek internetowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moja pomyłka z 2160p. Karta będzie miała wszystko poza sterownikami i możliwością podkręcania. Jeśli 1440p to combo 2x970 wydaje się bezkonkurencyjne cenowo i wydajnościowo. A co do AMD to życzę im z sałego serca sukcesów z drugą generacją HMB bo tą pierwszą ogranicza tylko te 4gb vram

Ej Nostradamusie a skąd ta wiedza tajemna? Ze slajdów od AMD czy z plotek internetowych?

 

Poczekaj do 14 lipca to zobaczysz, że Fury bez X jest szybszy od GTX 980 sporo i prawdopodobnie będzie tylko trochę droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do 14 lipca to zobaczysz, że Fury bez X jest szybszy od GTX 980 sporo i prawdopodobnie będzie tylko trochę droższy.

 

Nie mam nic do AMD, ale przez ten spam od nich, brak sterowników, brak OC w fury nie ufam już tej firmie. Może i będzie lepszy od 980-tki, ale co z tego jeśli dobrze wykręcona 970-tka ma te same osiągi co 980-tka referencyjna. A cena jest...... no właśnie masz już meritum mojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do 14 lipca to zobaczysz, że Fury bez X jest szybszy od GTX 980 sporo i prawdopodobnie będzie tylko trochę droższy.

Właśnie może w tej cenie uda się wyrwać 2xFury w CF z lekką dopłatą ?

 

Narazie zamawiam G1 jak coś potem będzie można sprzedać karcioche i wymienić.

 

Pozdrawiam.

 

Ok moja pomyłka z 2160p. Karta będzie miała wszystko poza sterownikami i możliwością podkręcania. Jeśli 1440p to combo 2x970 wydaje się bezkonkurencyjne cenowo i wydajnościowo. A co do AMD to życzę im z sałego serca sukcesów z drugą generacją HMB bo tą pierwszą ogranicza tylko te 4gb vram

Ej Nostradamusie a skąd ta wiedza tajemna? Ze slajdów od AMD czy z plotek internetowych?

Nie chce combo 2x970 , gdzie 980 Ti po OC jest porównywalne ze stockowymi 980 w SLI.

Do 1440p takie SLI 970 to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dodbrze wybierasz, SLI z 970 jest nieopłacalne, do tego potrzeba dobrej pamięci, a problemy z 970 po przekroczeniu zapełnienia 3,5 GB VRAM ją dyskwalifikują, to jest może najlepsza karta w swojej cenie, ale do takich rzeczy lepiej brać 980ti, gdzie ma sie pewność, że nie będzie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 lipca to będzie dzień w którym przekonamy się na ile AMD zależy na klientach - mają szansę w końcu obalić GTX 980 który jest ŹLE wyceniony ale i tak nie było nic lepszego w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 lipca to będzie dzień w którym przekonamy się na ile AMD zależy na klientach - mają szansę w końcu obalić GTX 980 który jest ŹLE wyceniony ale i tak nie było nic lepszego w tej cenie.

yhy, tak, oczywiscie

ostatnią premierą i wyceną kart pokazali, że mają nas gdzieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 980 Ti, którego sam biorę. Sterowniki, wsparcie, no i pewna wydajność. Co do tego AMD nie mam przekonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G1 jest bardzo głosna .Wielki to klocek a nie udany .Na komputroniku jest fajna evka za 3199 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...