Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shavierovsky

Spadki FPS, czy to wina zasilacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy ze spadkami fps, może to być spowodowane większymi wymaganiami gry ale nie sądzę by League of Legends było aż tak wymagające :o od razu powiem, że mam zasilacz jakiś iBOX wiem że jest to chiński badziew ale moje pytanie do Was brzmi inaczej. Czy jeśli kupię zasilacz BeQuiet 500W to się to poprawi? Chciałbym mieć pewność, że jeśli kupię i troszkę wydam na Niego to będę mógł pograć na 60 fps bez żadnych spadków oraz zacięć, kolega ma podobne parametry komputera i gra spokojnie w BF3 na wysokich detalach bez żadnych zacięć a ja nawet w CS:GO mam 100 fps a w smoke'u 30 :o. Niżej zamieszczam specyfikację mojego sprzętu.

 

 

 

Płyta główna : Gigabyte GA-P31-DS3L

 

Procesor : Intel Core 2 Duo E6750 ( Podkręcony na 3,70Ghz )

 

Ram : DDR2 800Mhz ( 4 GB )

 

Karta graficzna : GeForce GT 630

 

Zasilacz : szkoda gadać, jakiś iBOX ( zamierzam kupić bequiet L8 500W 80PLUS )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe by kolega przy podobnej specyfikacji mógł grać w BF3 na wysokich detalach na chociażby 15fps, chyba, że gra na rozdziałce 800x600 :E

Spróbuj pierwsze zainstalować najnowsze sterowniki do grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane. Chodzi mi o to czy to jest możliwe że przez zasilacz tak drastycznie spadaja mi fps nawet w lolu na niskich detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - ten "podobny" komputer kolegi jaką ma specyfikację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ma taki sam, zasilacz 500w, procek z bazowym 3.0 GHz nie pamiętam nazwy. Karta graficzna radeon HD 1gb z 128bit o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Zasilacz tu nic nie pomoże, wszystko do wymiany, albo chociaż karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 460 jest dużo lepszą karą od GT 630, wydajność na pewno będzie lepsza (zasilacz powinien dać radę choć nie jestem pewny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten zasilacz to badziew ze tak się brzydko wyrażę. No cóż będę szukał tej gtx, chyba że znajdziecie coś lepszego dla mnie do max 250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle sam miałem podobne problemy, składałem kompa na BF3 ,CS:GO , BF4 i powiem ci tak widząc tą specyfikacje powiem ,że nawet jeśli zmienisz tą kartę na gtx 460 (posiadałem gtx 470) to zrost fps w grach nie będzie wcale taki duży w CS:GO powinno być odrobinę stabilniej (może). Powinno na pewno przynieść rezultat (jakiś) jednak prawda jest taka ,że bez 4 rdzeniowego proca np q9400 minimalnie podkręconego nie masz szans zagrać zadowalająco na wysokich detalach w bf3, cs:Go również ,chyba że na niskich rozdzielczościach. Mam trochę doświadczenia w nisko budżetowych sprzętach (zmieniam co tydzień praktycznie ;pp) i niestety stwierdzam ,że bez złożenia nowych jednostek możesz mieć naprawdę ciężko z uzyskaniem zadowalającego rezultatu. Co do tematu ,nie nie jest to wina zasilacza jeżeli cokolwiek byłoby z nim nie tak to by zapewne nie chodził ,bo gdyby nie podawał prądu karcie graficznej lub innym podzespołom to by komp nie ruszył z miejsca(oczywiście są też inne przypadki ,ale tto na inny temat) ;p Być może części twojego kolegi są w lepszym stanie niż twoim np grafa być może ci pada ,albo jeszcze poszukaj winy w zbyt mocnym OC proca w którym nie ma chłodzenia i się przegrzewa(co powoduje dropy fps). Zakup quada i gtx 460/470-tyle że ta druga to trochę Gotuj z GeForcem. I oczywiśćie nowy najlepiej firmowy zasilacz ,można znaleźć je w naprawdę niskich cenach. Niestety ,ale musisz szukać nowego pokładu ,bo obecny idzie powoli na dno.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...