Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nieżywy_matrix

Indeks wydajności systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam kompa z sygnaturki, niby super procesor a w tym indeksie ma 7.6... :E

I ciekawi mnie jakie podzespoły trzeba mieć żeby było to 7.9? :D

Wiem że nie warto na tym polegać ale ciekawość... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze lepszy, ile masz na tym SSD bo to najsłabszy jaki można kupić.

Kolega ma jakiś SSD LiteOn 128GB jaki montują w Xkom i ma 7.9 czyli maksimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć procka na 7.9, potrzebujesz albo Hex Core'a z HT albo ekwiwalent 5GHz'owego i7 typu Sandy B.

Na 4,625GHz, mój i7 3820 ma 7,7 :P

 

RAM wystarczy 8GB @ 2GHz+ (Quad/Dual Channel).

Przy GPU (grafika 2D/3D), jest trudniej wytypować, ale taki GTX 780 powinien mieć 7.9, nawet bez OC.

Dysk... tutaj tylko SSD potrafiący wykorzystać minimum transfery SATA2 (np. mój Intel 520 180GB ma 7.9).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor mam teraz na 4.5GHz, a wynik ma taki sam jak i5 4590 :E

 

Zrobiłem teraz test i:

CPU: 7.7

RAM: 7.9

GPU: 7.8

SSD: 7.1

 

GTX 760 powinien mieć 7.9 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Here's a bombshell : Twój procek jest o całe 0,1 punkta lepszy, od Q9x50 @ 4GHz : LINK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeks wydajności to pic na wodę i żaden sensowny punkt odniesienia, a najlepszy dowód na to to fakt, że w win8.1 już go nie ma.

 

Pewnie są jakieś z góry określone progi - jak chcesz samemu wykonać systemowy benchmark i otrzymać wyniki mające jakikolwiek sens, to zainteresuj się poleceniem winsat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem że to jest pic na wodę :E

Chciałem tylko się dowiedzieć na czym będzie max :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeks wydajności to pic na wodę i żaden sensowny punkt odniesienia, a najlepszy dowód na to to fakt, że w win8.1 już go nie ma.

No jak nie ma, jak jest : LINK :)

Trzeba tylko wiedzieć jak włączyć (i odczytać wynik), bo nie ma odpowiedniego "skrótu" w panelu sterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@agent_x007

 

Chodziło mi o to, że został wywalony z interfejsu graficznego, bo robił więcej zamieszania niż faktycznie dostarczał informacji. Ale fakt, te dane są wciąż do wygrzebania, winsat też jest obecny w systemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że wyniki są tu wyższe od tego z Win7 i 7.9 to nie jest max. Przykładowo u mnie jest odpowiednio:

8,5

9,1

7,95

9,1

8,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytanie autora :

Do wyniku "7,9" (Win7), potrzeba czegoś takiego : LINK, z prockiem podkręconym do ~5,1GHz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź :D

Jeszcze jedno pytanie żeby nie zakładać nowego tematu w nowym dziale... :E

Jeśli procesor nie jest stabilny na 50x100MHz to czy może ruszyć na 40x125MHz/30x166MHz/20x250MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, nie pomogło :E

Chciałem 5.0GHz, próbowałem 40x125MHz, 45x111MHz. Wstawała na 50x100MHz ale jak się zalogowałem to bluescreen :E

Na napięciu 1.37V a ring 1.22V, wyżej trochę się obawiam... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego u mnie nie wyświetla wyników ?

 

Mam tam zera :P

 

1340966500_1436117780_thumb.jpg

 

 

WIN10 X64 PRO 10162.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego u mnie nie wyświetla wyników ?

Mam tam zera :P

 

To się pisze RAZEM a nie osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rdr 2 nie jest dobrą grą do sprawdzania stabilnośći oc .
    • Cześć, Aktualnie posiadam Optix MAG272C MSI. Niby ma naprawdę dosyć dobre ustawienia jak 165HZ, 1ms, HDR, natomiast bardzo męczą mi się przy nim oczy. Nie mogę wytrzymywać w pracy jako programista. Ekran jest tak jakby trochę nie wyraźny dla mnie, jakby cień. Naprawdę tragedia. Zależy mi głównie na tym, żeby oczy męczyły mi się jak najmniej, aby obraz był po prostu jakościowy do pracy biurowej/dla programisty. Opcjonalną cechą jest kompatybilność z Macbookiem (na razie mam zwykłego paviliona na linuxie). Na razie znalazłem takie, które mogłyby się sprawdzić. Inne cechy: 1444p minimum, 27 cali, prosty nie zakrzywiony, w moim przypadku odbieram zakrzywienie jako dużo gorszą jakość i droższą opcje. Nie wiem czy lepiej patrzeć w 32 cale czy w 27, żeby wzrok się mnie męczył.   https://www.x-kom.pl/p/1160222-monitor-led-27-dell-g2724d.html#Specyfikacja https://iiyama-sklep.pl/1149-monitory-gamingowe-g-master-red-eagle-monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gcb3480wqsu-b1-34-zagiete-va-led-180hz-04ms-2xhdmi-2xdisplayport-hub-usb-freesync--4948570122257.html INNE: https://www.x-kom.pl/p/1168419-monitor-led-27-lg-ultragear-27gr93u-b.html?utm_source=forum&utm_medium=pclab-dl&utm_campaign=Q1 https://www.x-kom.pl/p/1160222-monitor-led-27-dell-g2724d.html?utm_source=forum&utm_medium=pclab-dl&utm_campaign=Q1 1. https://www.amazon.com/ASUS-1080P-Gaming-Monitor-VG246H/dp/B071KHHDNK?linkCode=sl1&tag=suzlyfee-20&linkId=ea51b393324ca79167d5322a38606c89&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl&th=1 2. Dell SE3223Q -https://www.amazon.com/Dell-SE3223Q-31-5-inch-Monitor-Gray/dp/B0B2GRMGFL?&linkCode=sl1&tag=suzlyfee-20&linkId=09491e0d74e512c4fa21d9984e748fb4&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl  
    • Thermalright Peerless Assassin za 184zł z amazona, ciężko znaleźć coś lepszego "taniego"
    • Jest pełno info, że GTA V nie lubi szybkich maszyn, w tym też dużo filmików na yt "jak sobie z tym poradzić". Niestety, większość filmików dotyczy sytuacji, gdy stuttery pojawiają się regularnie w odstępach kilkusekundowych, a u mnie sytuacja wygląda tak, że gra zacina się raz na kilka/kilkanaście minut na około 1-3 s, co mocno wkurza. Tym bardziej, że na serwerach RP zwykle przy tym stutterze po prostu gra wywala się. I: tak, stuttery są zarówno w online, jak i offline.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...