Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wolvo

Zakup pierwszego routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Na wstępie pragnę nadmienić, że nigdy nie miałem routera więc jestem w tym kompletnie zielony. Aktualnie połączenie internetowe mam przez kabel który jest bezpośrednio połączony z komputerem.

Jak wiadomo technologia idzie do przodu (smartfony, tablety itp.) więc w domu potrzebny będzie router. W związku z tym mam kilka podstawowych pytań: czy obecność routera nie będzie w żaden sposób spowalniała mojego Internetu na komputerze? Czy trzeba będzie dokupywać jakieś dodatkowe kable itp. czy wygląda to w ten sposób, że kabel internetowy wtykam po prostu do routera a z komputerem będzie się łączył jakiś inny dodatkowy kabel (nie będzie chyba łączności bezprzewodowej z kompem?).

Jeśli to ma jakieś znaczenie to z routerem będą się łączyły 1-2 urządzenia (poza pc-tem) ale nie przez 24/7.

 

Nie wiem jak wygląda kwestia zasięgu ale raczej z tym nie powinno być kłopotu bo mam zamiar korzystać z urządzeń bezprzewodowo w tym samym pomieszczeniu, ewentualnie nie powinno być kłopotów z łącznością przez ścianę w pokoju który byłby 5 metrów dalej? Ogólnie nie wiem na co powinienem zwracać uwagę więc prosiłbym jeszcze o jakąś ogólną pomoc.

 

Na sam router jestem w stanie wydać ok. 200 zł, ale oczywiście im mniej tym lepiej ;)

 

Tutaj załączam wyniki mojego speedtestu: http://www.speedtest.net/my-result/4482214303

 

Dzięki za przeczytanie posta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dostawca internetu: neostrada, netia, LTE, siec kablowa, osiedlówka jakas??

 

Acha czyli ze speedtesta wynika, ze to dialog, dziala to an lini telefonicznej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że kabel bezpośrednio do komputera więc pewnie któraś z sieci etth przejęta przez netie/jej spółke internetia.

 

Szukaj routera z gbit wan jak chcesz przeroutować te 100mbit po lan bez straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dostawca internetu: neostrada, netia, LTE, siec kablowa, osiedlówka jakas??

Na początku miałem internet e-wro (jakaś osiedlówka chyba) i to były (są) światłowody z tego co wiem, później zostało to przejęte przez Dialog a teraz to już chyba Netia od niedawna.

 

Acha czyli ze speedtesta wynika, ze to dialog, dziala to an lini telefonicznej??

nie do końca rozumiem pytanie ale nie mamy telefonu stacjonarnego, dawniej był ale to była chyba vectra... a może dialog? nie pamiętam już kompletnie

 

Napisał, że kabel bezpośrednio do komputera więc pewnie któraś z sieci etth przejęta przez netie/jej spółke internetia.

dokładnie tak

 

poza tym jakieś inne szczegóły na jakie powinienem zwrócić uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesliz routera bedzie korzystane tylkow jednym pomieszczeniu to nie masz czym sie przejmowac bardzo. Wszystko bedzie dzialac. Do komputera stacjonarnego podpniesz kablem, jak ci dluzszy nie potrzebny starczy ten w komplecie z routerem.

 

Jedynie tylko kwestia konfiguracji tutaj jezeli nie miales z tym doczynienia powinienes kogos rozgarnietego poprosic i obczajonego w temacie. Postawisz jedno, dwa piwa i ci zrobi ;)

 

Bo czasem jedna glupia opcja moze zniweczyc cale dzialanie routera, a na forum nie ma osoby, ktora by znala wszystkie routery, a kazdy router ma inny firmware bo to kwestia producenta. Asus ma firmware robiony an DD-WRT ze swoja grafika w pewnym sensie o nazwie Asus-WRT, innymi slowy an linuksie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz puścić tych 100mbit po wifi (nie masz takiej potrzeby/urządzeń to wykorzystujących) to nie.

 

Patrz aby kupić w miare nowy router z portem wan 1000mbit/1gbit.

I co do e-wro - jeszcze dwa lata temu stosowali filtracje po mac adresie (wątpie aby po przejęciu przez netie dialogu to się zmieniło), więc przygotuj się po zakupie routera na telefon do nich i podanie adresu mac routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz puścić tych 100mbit po wifi (nie masz takiej potrzeby/urządzeń to wykorzystujących) to nie.

 

Patrz aby kupić w miare nowy router z portem wan 1000mbit/1gbit.

I co do e-wro - jeszcze dwa lata temu stosowali filtracje po mac adresie (wątpie aby po przejęciu przez netie dialogu to się zmieniło), więc przygotuj się po zakupie routera na telefon do nich i podanie adresu mac routera.

 

Ech jak sie nieznasz to nie filozofuj. Dzis taki Asus co podalem w linku ma clonowanie MAC adresu, wiec sklonuje MAC swojego PC i nie musi dzwonic ;)

 

Za zmiane MAC adresu moga chciec kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześiu jak wczoraj popiłeś to się nie udzielaj na forumie.

Lub czytaj to co piszesz bo literki gubisz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześiu jak wczoraj popiłeś to się nie udzielaj na forumie.

Lub czytaj to co piszesz bo literki gubisz :lol2:

 

Poprawione. W taki upał sie nie pije. Nie zdrowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę w internecie i najprawdopodobniej kupię ten router który polecił mi Grzegorz_J (wielkie dzięki), chyba że byłyby jakieś inne propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Zastanów się jeszcze nad TP-link WR1043NDv2. Dobry zasięg i stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...