Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PC Amator

Modernizacja 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym trochę zmodernizować mojego 5-letniego PC'a.

AMD Athlon II X4 635 /2.9GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3

AsRock M3A790GXH/128M /AMD 790GX, DDR3-1600/

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Asus Radeon HD4850 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI

Cooler Master Elite 332 (Black)

Chieftec 450W [CTG-450-80P]

Mam do wydania około 1000zł, czy jest sens kupywać części używane. Zależy mi aby nowsze gry w miarę możliwości dobrze działały.

 

Zastosowanie komputera : Gry +

Maksymalna kwota : 1000

Których części potrzebuję : raczej karta + procesor + płyta.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie, ponieważ kompletnie się na tym nie znam

Rozdzielczość mojego monitora i model: Monitor 19' 1440x900

Specjalne wymagania :

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Wyżej

Własna propozycja zestawu :

Inne :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 2400 (lub podobny model) + płyta B75 (~ 120 zł) + GTX 660 / GTX 660 Ti / GTX 760 / HD 7870 / R9 270 / R9 270X - używki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szukać używek, np. i5 2400 + jakaś płyta za 150zł.

Możesz kupić u niego i5 2500: Mój link.

Wyjdzie ok 700zł, Twoją grafikę płytę i procesor sprzedasz, za ile nie wiem, może coś ok 300zł?

I wtedy masz ok 500zł na grafikę, GTX 750 lub GTX 750Ti z nowych lub używki, GTX 660/660Ti lub coś lepszego jeśli się znajdzie.

 

Możesz też wybrać coś na podkładce 1150, bardziej przyszłościowe niż 1155, ale wtedy wpakujesz tylko i3.

Ale bez zmiany grafiki i5 4460 + MSI h81m-p33.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa wybory: 1.Modernizacja (tańsze, ale i efekt gorszy)

-. płyta na: ASUS M4A89GTD PRO / USB3 (po sprzedaży aktualnej) wyjdzie 50 - 100 zł

- sprzedać aktualny ram i dołożyć 100 - 150 zl do 2x 4 gb ddr3 |150 - 250

- kupić cooler: np fortis he 1225 - 50 zł | 200 - 300 zł

- procesor na phenom II x4 955 (po sprzedaży) to będzie 190 zł |400 - 500 zł

- po odjęciu przesyłki (100 zł) kup gtx 660 ti za 500 zł po odjęciu ceny twojej karty to 420 - 500 zł | 1020 - 1120

- PAMIĘTAJ ŻE JEŚLI CHCESZ MODERNIZOWAĆKOMPA MUSISZ GO PÓŹNIEJ PODKRĘCIĆ, ale łatwo się tego uczy :)

@up wyżęj i wyżej :) Wydajność 2300 - 2500 nie podkręconego jest gorsza od 955 :)

2. Sprzedaż aktualnego dołożenie itp itd, aby wyszło 3.1k zł (wydajniej, ale dużo drożej)

http://www.morele.net/inventory/info/fwRxQ/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@up wyżęj i wyżej :) Wydajność 2300 - 2500 nie podkręconego jest gorsza od 955 :)

 

Chyba dzisiejsza temperatura źle na ciebie wpłynęła... :P Phenom nie ma startu do i5 2300 / 2400 / 2500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dzisiejsza temperatura źle na ciebie wpłynęła... :P Phenom nie ma startu do i5 2300 / 2400 / 2500.

Tak sobie teraz spojrzałem na testy na labie i fakt :P Pamięć czasem czueka zawodzi (w moim przypadku wręcz zbyt często :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...