Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

alhaz

PC do wirtualizacji i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako iż nie siedzę już w sprzęcie tak jak kiedyś to mam prośbę do forumowiczów w pomocy złożenia zestawu PC.

 

Do czego komputer ma być używany:

- GRY (Wiedźmin 3, Fallout 4, Batman Arkham Knight - tak wiem, że ledwo chodzi aktualnie :D)

- wirtualizacja (głównie VMware Workstation)

 

Co mam aktualnie:

- zasilacz chieftec 650W (nie pamietam modelu, ale raczej wyższa półka)

- dysk Seagate 2TB z 128MB cache, 7200rpm (dostałem refurba z wymiany)

- Crucial M4 128GB

- monitor DELL 2412M 1920x1200

- klawa i myszka (mam Logitech MX518 i nigdzie nie mogę dostać nowej, ktoś coś poleci jakiś nowy odpowienik?)

- licencje na Windows etc.

 

Co bym chciał mieć:

- grafika raczej GeForce (skłaniam sie ku 970, ale nie wiem warto? 960 styknie do fullhd?)

- min. 1 DP (nie mini) i 1 HDMI

- 16GB w dwóch kościach jako minimum do VMware

- obudowa może byc najtansza z Tesco nawet :D

- RAID 0 (styknie softwareowy na mobo) z dysków HDD (opcja dokupienia drugiego 2TB Seagate jakoś drogo wychodzi, wiec raczej kupiłbym chyba 2x1TB WD Blue)

 

Jeśli chodzi o budżet to tak 3300-3500pln brutto, jednak mogę bez problemu dołożyć JEŚLI będzie warto.

 

Czekam na jakieś sensowne propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład samego sprzętu bez dysków, jeśli nie podkręcasz: http://www.morele.net/inventory/info/1InrDV/

Na pewno gtx970. Jest spora różnica między gtx960 więc polecam.

Nie rozumiem intecji robienia jakichś raidów z hdd mając ssd i jeden duży.. jeśli jednak potrzeba to sam dodaj.

Walnąłbym większy SSD po prostu.. będzie i tak szybszy niż miliard hdd w raidzie.

 

Z myszek to następcą po linii jest Proteus Core.. ale tak ewoluowała, że nie przypomina kształtem twojej.

Bardziej zbliżoną byłaby G500s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o OC, to jak dla mnie nie ma problemu. Co do RAID 0, chodzi właśnie o fakt, że gier nie będę instalował na SSD i chce mieć chociaż trochę szybszy HDD.

 

Co do myszki to miałem G400 i ona jest już laserowa, kompletnie mi nie podeszła. Co do Proteus Core, kompletnie tego nie znam. Ma ktoś i używa?

 

@Sebotus

 

Dzięki za konfig, ale nie ma on kontrolera RAID, musze jeszcze jakąś mobo lepszą dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za drugi konfig. Właśnie obczaiłem, że w Windows 8.1 działa Storage Spaces także wymaganie dot. RAID odpada. Wezme chyba zestaw od awera222, tylko mobo zmienie na to tansze z pierwszego konfigu. Co do OC, to na standardowym chlodzeniu mozna cos uzyskac przy tym modelu czy lepiej od razu brac jakis porzadny cooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać tańszego mobo bo ma mocno ograniczone możliwośći oc, a ta płyta na z87 ma dużo możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak z DDR4? Warto poczekać jeszcze chwilę? Widzę, że ceny już podobne co do DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to warto poczekać ten miesiąc - dwa, nawet aby (minimalnie bo minimalnie) zmalały ceny hasłeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to warto poczekać ten miesiąc - dwa, nawet aby (minimalnie bo minimalnie) zmalały ceny hasłeli

 

No mogę, ale nie ukrywam, że kusi zakup wcześniej, może do tego czasu chociaż Batmana poprawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mogę, ale nie ukrywam, że kusi zakup wcześniej, może do tego czasu chociaż Batmana poprawia :D

Test na wytrzymałość :E Ja bym nie wytrzymał i kupił.... Xeona :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie mam. Czy do procków z serii K, musi być jakiś specjalny chipset żeby podkręcać czy to zależy tylko od mobo? Pamiętam, że kiedyś był chyba taki myk, że mimo iż procki miały wbudowane gpu to trzeba było mieć specjany chipset na mobo. Teraz jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tanich płytach jest to zazwyczaj zablokowane / ograniczone. NA tej msi trzeba zaktualizować bios do wersji 1.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tanich płytach jest to zazwyczaj zablokowane / ograniczone. NA tej msi trzeba zaktualizować bios do wersji 1.7

 

 

Jakiej MSI? Ty mi akurat Asusa zaproponowałeś. Upgrade BIOS to nie problem dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej MSI? Ty mi akurat Asusa zaproponowałeś. Upgrade BIOS to nie problem dla mnie.

msi b85 g43, po upgraedzie biosu pozwala na około 4.0 ghz gdy asus pozwala na spokojne 4,3 - >4.7 (zależy od procesora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msi b85 g43, po upgraedzie biosu pozwala na około 4.0 ghz gdy asus pozwala na spokojne 4,3 - >4.7 (zależy od procesora)

 

Dobra biore ASUSA :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...