Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil1014

Komputer się nie włącza.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

Od pewnego czasu płyta do zestawu ze stopki(tylko grafika się zmieniła i 2x więcej ramu) przy wyłączaniu(podwójny start) się nie uruchamiała się ponownie.

Po kilku próbach uruchamiania w końcu odpalała, czasami trzeba było odciąć na chwilę zasilanie.

Teraz zabrałem komputer na wakacje do domu i niestety nie startuje. Po podłączeniu do prądu i włączeniu zasilania czerwona dioda na płycie nie świeci się.

Po wyłączeniu zasilania dioda na kilka sekund się zapala po czym gaśnie, w tym czasie komputer reaguje nawet na włącznik chwilowym startem wiatraków.

Komputer podłączyłem kilka dni temu, i nie mając czasu na przyjrzenie się sytuacji zostawiłem go tak. Po jednym dniu zauważyłem, że dioda się pali i wcisnąłem przycisk zasilania.

Komputer odpalił, niestety nie miałem podpiątego monitora i nie wiem, czy to tylko wiatraki czy cały system ruszył. Ponieważ nie miałem czasu z przycisku wyłączyłem komputer uznając, że problem jest rozwiązany.

Dzisiaj niestety dioda ponownie się nie pali. Odłączyłem wszystko co mogłem, i problem nadal występuje.

Dodam, że od dłuższego czasu miałem problem z wiatrakiem w zasilaczu który nie działał, i zasilacz strasznie się grzał. Po nasmarowaniu jakoś tam działał, i tak to zostało chociaż ostatnio miałem wrażenie, że znowu nei działa.

Ktoś ma pomysł z czego wynika problem? Czy jest to płyta główna, zasilacz a może jakaś błahostka? Niestety nei mam miernika, ani zapasowej płyty głównej.

 

Pozdrawiam,

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...