Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nawo

Nowa platforma - Zen VS Skylake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

AMD nareszcie skupiło się na nowej architekturze i przechodzi podobnie jak Intel w 14nm. Zastanawiam się czy brać teraz zestaw i5 + 16GB RAM DDR4 + tania mobo 1151, czy poczekać na Zen od AMD. Wy jak zrobicie/zrobilibyście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w testach i5 Sklyake będzie mocniejsze od i5 Haswell o ponad 10%, to brałbym Skylake. Jeżeli nie, Haswell. Na Zen trzeba długo czekać, a osatnio AMD nie ma dobrej passy w procesorach.

Wykorzystasz te 16GB RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skylake będzie tak opłacalny w stosunku do Haswell jak teraz Haswell w stosunku do Ivy/Sandy Bridge i o ile pamiętam to Skylake ma mieć mocniejszą integre więc jeszcze trzeba będzie dopłacić ja na twoim miejscu wziąłbym coś na 1155 i ewentualnie poczekałbym na Zen lub Cannonlake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz mam DDR2, a jak już mam zmieniać to wolę na DDR4 niż na DDR3 i być znowu generacje do tyłu

 

@Kibis

 

Zen ma być zupełnie inną architekturą niż dotychczas i ma to być też koniec z modułową budową. Co do RAM - może i nie wykorzystam, ale wolę mieć zapas, z resztą kiedyś będzie mi łatwiej sprzedać 1 kość 16GB niż mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym intela i nie zawracał sobie gitary co będzie za 2 lata.

 

Buldożer miał być wspaniały, wyszło jak zawsze, potem kolejne pokolenia Trinity-Richland-Kaveri itd. itd. Wszystko psujące moduły. Jak doliczysz się opóźnienie jakie złapie zen to nie wiadomo czy do 2020 roku coś zdążą wprowadzić. Pewno zdążą splajtować lub ktoś ich wykupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też raczej jestem za i5, ale aż tak źle nie oceniałbym AMD, wciąż grają na rynku GPU, co więcej robią APU do PS4 i XONE, więc aż tak źle nie jest u nich. Do 2016 na ZEN mógłbym poczekać, martwią mnie tylko ew. poślizgi :/

 

Chyba wezmę teraz i5, jak Zen okaże się być skokiem jak Core 2 Duo u Intela, to sprzedam MoBo i CPU i przejdę na AM4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

AMD nareszcie skupiło się na nowej architekturze i przechodzi podobnie jak Intel w 14nm. Zastanawiam się czy brać teraz zestaw i5 + 16GB RAM DDR4 + tania mobo 1151, czy poczekać na Zen od AMD. Wy jak zrobicie/zrobilibyście ?

 

czekać na zen? przecież do premiery zen amd może już nie istnieć. a nieistnienie amd mocno skomplikuje premierę zen :)

 

... ja na twoim miejscu wziąłbym coś na 1155...

 

ma chłopak szczęście że nie jesteś na jego miejscu :)

 

Wykorzystasz te 16GB RAM?

 

ram jest w dołku cenowym. grzech nie brać jak 16gb kosztuje 400pln

 

Wy jak zrobicie/zrobilibyście ?

 

za miesiąc będziesz mógł sam podjąć decyzję. nie bardzo wiadomo o co ci chodzi? szukasz to jasnowidzów czy jasnosłyszów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czekać na zen? przecież do premiery zen amd może już nie istnieć. a nieistnienie amd mocno skomplikuje premierę zen :)

 

niekoniecznie' date=' jakby teoretycznie amd wpadło w dobre ręce to prace mogłyby przyspieszyć nawet. Tylko wciąż nie widzę powodów dla których amd miałoby upaść, w końcu jest w raczej lepszej sytuacji jak 10 lat temu Intel, może na rynku CPU rzeczywiście jest gorzej, to wciąż pozostaje GPU i APU

 

za miesiąc będziesz mógł sam podjąć decyzję. nie bardzo wiadomo o co ci chodzi? szukasz to jasnowidzów czy jasnosłyszów?

 

 

chciałem zasięgnąć opinii innych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz mam DDR2, a jak już mam zmieniać to wolę na DDR4 niż na DDR3 i być znowu generacje do tyłu

 

@Kibis

 

Zen ma być zupełnie inną architekturą niż dotychczas i ma to być też koniec z modułową budową. Co do RAM - może i nie wykorzystam, ale wolę mieć zapas, z resztą kiedyś będzie mi łatwiej sprzedać 1 kość 16GB niż mniejsze

 

Grafiki jakiejś świetnej to nie masz, zen 3 kwartał 2016 roku. Warto poczekać do tego czasu. Intel nic specjalnego pewnie nie zrobi, tylko mocniejsza integra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zen 3 kwartał 2016 roku. Warto poczekać do tego czasu.

Tak, najlepiej czekać do końca świata, żeby nie przegapić nadchodzących mocarzy od AMD :lol2:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede tylko 20% gorsi od Intela i zobaczysz jak mocno się myliłeś :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej czekać do końca świata, żeby nie przegapić nadchodzących mocarzy od AMD :lol2:.

 

będzie rakieta z r5850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście poczekał bym na premierę skylake, po testach brodwella na pclabie widać ze postęp jest, a jeśli skylake będzie o parę % szybszy od brodwella to będzie to dobra oferta. Sam się zastanawiam nad zmiana na HSW lub SkyLake, ale martwi mnie tylko to że interesujące mnie modele i5 (bez k) wyjdą 2 miesiące po premierze i5 z k :/

 

Co do Zen będzie trzeba zobaczyć najpierw czy architektura będzie dobra, na razie nie chwalili się niczym specjalnym w związku zn nią. Też myślałem że wezmę coś od AMD w tym roku ale 380 4GB chodzi w tej samej cenie co 960 4GB, tylko że ten drugi jest szybszy (może stery to rozwiąże ale win10 mnie nie interesuje obecnie), i mniej znacznie energii pobiera , nie mówiąc o tym że pierwszy to kotlet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę wziąć 6600K + MoBo pozwalające na OC. Zmiana MoBo czy CPU jest większym problemem niż np. dołożenie RAMu a możliwość OC bardzo się przyda. Jak znowu trochę pieniędzy wpadnie zmienię grafę na GTX 960/970 i będzie fajny zestaw, szkoda właśnie, że radki z serii 3xx to takie kotlety odgrzewane i do tego słabo, bo miałem nadzieję że albo kupię sobie lepszego radka, albo tańszego GTX'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...