Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

scratix

Wymiana routera Technicolor na Cisco

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakaś szansa na wymianę? Co im napisać żeby żeby zwiększyć szanse. Coraz częściej pojawiają się u mnie zaniki połączenia trwające od kilku minut do kilkunastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, napisałem maila w piątek ale zero odzewu na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach się dzwoni - chyba, że nie zależy ci na czasie. Szanse na wymianę na Cisco masz raczej marne - kiedyś wymieniali klientom biznesowym. Zresztą chyba wystarczy jak ci wymienią Technicolora na działającego? U mnie on akurat nie sprawia żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest, sam załatwiłem to ze 2 miesiące temu, dość mocna reklamacja z argumentami nie do podważenia, wymieniłem wszystkie wady Thomsona TWG870UG, Technicolora TC7200 i Ubee EWV3226, napisałem że oczekuje stabilnego internetu wraz z publicznym ip na urządzeniu końcowym, czego nie mógł mi zapewnić Ubee nawet w trybie mostu, ponieważ był niestabilny, wszystko na spokojnie z pełną kulturą, finalnie skontaktował się ze mną główny kierownik działu technicznego, następnego dnia zjawili się u mnie technicy z Cisco EPC 3208 i 3212, więc mogłem wybierać, oczywiście wybrałem 3208, raz że jest nowszy, chłodniejszy i oszczędniejszy, ze względu na niższą litografię chipsetu, to jeszcze był w idealnym stanie, od tego czasu moje problemy z internetem znikły bezpowrotnie, za wifi robi mi router TP-Link WR1043ND V1, chociaż szykuję się do zmiany na WR4300ND.

 

W takich sytuacjach się dzwoni - chyba, że nie zależy ci na czasie. Szanse na wymianę na Cisco masz raczej marne - kiedyś wymieniali klientom biznesowym. Zresztą chyba wystarczy jak ci wymienią Technicolora na działającego? U mnie on akurat nie sprawia żadnych problemów.

 

 

Nie ma Technicolora działającego, po prostu na razie masz szczęście, na ogół ten szajs powinno się utylizować, Technicolor TC7200 to nic innego jak nowsza wersja Thomsona TWG870UG pod inną nazwą która finalnie okazała się wtopą stulecia, słaby chipset, beznadziejne WIFI, duże zapotrzebowanie na prąd i nadmierne grzanie w połączeniu z dziurawym FW zrobiło bardzo wybuchową mieszankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile Ci ta walka o Cisco zajęła? Bo jak mam się z nimi przepychać kilka miesięcy to lepiej to olać. No i co mam im niby powiedzieć, nie znam się na tym sprzęcie a domyślam się że na samo "bo źle działa" nie pójdą. Czytałem że dostać od UPC Cisco to trochę tak jak trafić 5 w totka. Jakby była możliwość kupna takiego routera to bym się nawet nie zastanawiał.

 

Kiedyś miałem to: http://allegro.pl/modem-kablowy-cisco-dpc2100-scientific-atlanta-i5415106275.html i było wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moja historia z UPC była bardzo podobna do kolegi DisconnecT. Podobnie też argumentowałem - głównie chodziło mi o brak IP publicznego na urządzeniu końcowym + tragiczne działanie technicolora. Podobna też była kontrargumentacja UPC, że Ubee działa w trybie bridge (jasne, jasne...). Aczkolwiek ja wychodzę w takich sytuacjach z założenia że jak będę miły to oni mi będą równie miło odmawiać, więc rozmawiałem z nimi nie tylko rzeczowo ale po prostu ostro. Poskutkowało.. w sumie akcja wymiany trwała lekko ponad miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili przed chwilą do mnie z UPC i ich serwisant powiedział że zaniki w dostępie do internetu to wina sygnału a nie modemu, jutro ma przyjść technik i zobaczyć co jest grane. Ale szanse na Cisco marne :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zabawa z uzyskaniem Cisco trwała 4 dni, głównie czas zwłoki był podczas przekierowania mojej reklamacji wyżej, po rozmowie z kierownikiem następnego dnia byli już technicy z całą gromadką Cisco, od wyboru do koloru, wybrałem najlepszy w idealnym stanie.

 

 

A ile Ci ta walka o Cisco zajęła? Bo jak mam się z nimi przepychać kilka miesięcy to lepiej to olać. No i co mam im niby powiedzieć, nie znam się na tym sprzęcie a domyślam się że na samo "bo źle działa" nie pójdą. Czytałem że dostać od UPC Cisco to trochę tak jak trafić 5 w totka. Jakby była możliwość kupna takiego routera to bym się nawet nie zastanawiał.

 

Kiedyś miałem to: http://allegro.pl/mo...5415106275.html i było wszystko ok.

 

Zależy od mocy argumentów, moja reklamacja nie była do podważenia przez nikogo, od początku do końca zaatakowałem stwierdzeniami technicznymi, które były prawdą opartą na faktach, żadnych problemów nie robili, chociaż przestrzegłem, że mimo naszej rozmowy, jeżeli technik przyjdzie z jakimś wynalazkiem, to go wyproszę.

 

Do co do linku to jest stare Cisco jeszcze na EuroDOCSIS 2.0, nowe Cisco pod ED3.0 wygląda tak:

 

>>KLIK<<

 

Pomocne będzie też forum Media Świat, na którym również trochę zebrałem materiału skutecznego do reklamacji.

 

Co do Techniszajsu, jak nie wywalczysz Cisco, weź już tego Ubee, to zdecydowanie ich najlepszy wynalazek, mimo iż nadal brakuje mu do sensownego modemu.

 

Dzwonili przed chwilą do mnie z UPC i ich serwisant powiedział że zaniki w dostępie do internetu to wina sygnału a nie modemu, jutro ma przyjść technik i zobaczyć co jest grane. Ale szanse na Cisco marne :kwasny:

 

Zanik sygnału, też może być przyczyną problemu, parametry sygnału dla DownStream powinny się mieścić w zakresie -8dBmV a 8dBmV, natomiast Signal to Noise Ratio: powinien być co najmniej na poziomie 35dB

 

Dla Upstream Power level: powinien się trzymać w okolicach 45dBmV i nie przekraczać 50.

 

Sprawdź na swoim modemie jakie masz obecnie wartości, chociaż i tak bym uciekał z Techniszajsu, bo z nim to jak z biedronką, czyli codziennie coś nowego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko zależy od tego jak bardzo Ci zależy. Ja od razu uznałem, że będę walczył aż wygram bo to moje prawo. A wiadomo, że UPC ma kilka gotowych odpowiedzi na taki request: "nie ma już modemów cisco", "modemy cisco są tylko dla firm", "możemy zaproponować co najwyżej wymianę na ubee.." etc. Z drugiej strony wszystko zależy na kogo trafisz, bo możesz przedstawić każdy argument techniczny przemawiający na Twoją korzyść, a jak trafisz na mur po drugiej stronie to nic nie zdziałasz. A no i u mnie np. przy pierwszym telefonie kazali mi napisać maila i opisać całą sprawę, do nikogo mnie nie chcieli przełączyć.

 

Moim zdaniem powinieneś walczyć, niech się nauczą że wciskanie badziewia klientom nie popłaca :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedlem wymowic umowe.

Wymieniany mialem 3 razy Thompsona ktory wiecznie sie przegrzewal.

Jak mi odmowiono wymiany na Cisco to powiedzialem ze chce rozwiazac umowe ze wzgledu na nie wypelnianie umowy.

Podobno internet bezprzewodowy mial byc w calym mieszkaniu, a nie bylo go nawet w telewizorze 2 metry od routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanik sygnału, też może być przyczyną problemu, parametry sygnału dla DownStream powinny się mieścić w zakresie -8dBmV a 8dBmV, natomiast Signal to Noise Ratio: powinien być co najmniej na poziomie 35dB

 

Dla Upstream Power level: powinien się trzymać w okolicach 45dBmV i nie przekraczać 50.

 

Sprawdź na swoim modemie jakie masz obecnie wartości, chociaż i tak bym uciekał z Techniszajsu, bo z nim to jak z biedronką, czyli codziennie coś nowego :E

 

Jak mam to niby sprawdzić? Nie napisałem że te zaniki to po kablu a nie WiFi. Teraz nie mogę się zalogować to panelu modemu UPC "Centrum Obsługi Klienta aktywowało interfejs WAN. Proszę czekać" co oni tam kombinują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te parametry które podałem właśnie są od transmisji na przewodzie koncentrycznym, parametry sprawdzasz w 192.168.0.1 i tam szukasz zakładki, ale skoro nie możesz teraz wbić do panelu to czekaj.

 

Ja poszedlem wymowic umowe.

Wymieniany mialem 3 razy Thompsona ktory wiecznie sie przegrzewal.

Jak mi odmowiono wymiany na Cisco to powiedzialem ze chce rozwiazac umowe ze wzgledu na nie wypelnianie umowy.

Podobno internet bezprzewodowy mial byc w calym mieszkaniu, a nie bylo go nawet w telewizorze 2 metry od routera.

 

Zapomniałem dodać że ja też zagroziłem w reklamacji rozwiązaniem umowy ze względu na niezgodność usługi z umową.

 

Thomson mimo iż złom to i tak miał najlepsze WiFi z tych wszystkich ze względu na zewnętrzne anteny, chociaż i tak chipset leży w tym urządzeniu, jak dla mnie Thomsony i Technicolory powinno się złomować, Ubee jak poprawią soft może być całkiem niegłupim urządzeniem pomijając WiFi.

Chociaż jak znam życie jeszcze zabiorą możliwość przełączania w tryb bridge, jest też Router Cisco EPC 3925 w którym właśnie zabrali możliwość mostkowania, także nie zdziwię się jak zrobią to samo z Ubee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje paramaetry:

 

Status kanału upstream

Nr nadajnika ID kanału Status blokady Częstotliwość Modulacja Wartość SR Typ kanału Moc

1 22 Zablokowany 38000000 64QAM 5120000 ATDMA 48.8

2 21 Zablokowany 31200000 64QAM 5120000 ATDMA 47.3

3 23 Zablokowany 23200000 64QAM 5120000 ATDMA 46.5

4 0 Odblokowany 0 Nie dotyczy 0 Nie dotyczy 0.0

 

Status kanału downstream

Nr odbiornika ID kanału Status blokady Częstotliwość Modulacja Wartość SR SNR Moc

1 3 Zablokowany 802000000 256QAM 6952000 37.8 -5.3

2 1 Zablokowany 786000000 256QAM 6952000 38.3 -5.0

3 2 Zablokowany 794000000 256QAM 6952000 37.7 -5.4

4 4 Zablokowany 810000000 256QAM 6952000 37.7 -4.9

5 5 Zablokowany 818000000 256QAM 6952000 38.0 -5.1

6 6 Zablokowany 826000000 256QAM 6952000 38.0 -5.1

7 7 Zablokowany 834000000 256QAM 6952000 37.9 -5.0

8 8 Zablokowany 842000000 256QAM 6952000 37.5 -5.7

 

 

Szkoda że nie mam alternatyw dla UPC bo Netia i Vectra to jeszcze większy chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
    • Zwróć uwagę, że przy 4K 4070Ti z 12Gb będzie już na granicy w coraz większej ilości gier, dla własnego komfortu brałbym 7900XT wiedząc, że wydaję sporo kasy. A 4K mocno korzysta z GPU właśnie, więc nie wiem czy chciałbym pół środek jakim jest 4070 żeby zaraz się wkur(zać), że brakuje VRAMu a RT na tej karcie to bajer.  
    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...