Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pawlo411

Pomoc w wyborze karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję wymiane mojej mało wydajnej karty graficznej(nvidia gefotce gt610) na coś bardziej odpowiedniego do gier.

podzespoly mojego komputera są następujące:

- płyta gł. ASROCK n68c gs-fx

-ram 4 GB OCZ DDR3 PC3-12800 2X2GB (2 w zapasie)

-procesor AMD Phenom II 4X64 3,6 GHz

-zasilacz chieftec 600 W

Ostrzę sobie ząbki na msi gtx 780 ale nie wiem czy nie będzie za mocna ew. czy nie bedzie problemów z dopasowaniem jej do reszty podzespolów.

Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwianiu moich wontpliwości ew poleceniu mi czegoś bardziej odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znając życie procek będzie mocno ograniczał kartę i przydało by się wiecej ramu

 

 

Procesor nigdy nie obciaza karty graficznej.Po prostu w miejscach gdzie jest wykorzystywany bardziej procesor bedziesz mial spadki fpsow a w miejscach typowo graficznych fps pojdzie znacznie wyzej.

 

 

@ malajew1247

 

prosze czytac ze zrozumieniem, nie obciaża, ale ogranicza, a to jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor nigdy nie obciaza karty graficznej.Po prostu w miejscach gdzie jest wykorzystywany bardziej procesor bedziesz mial spadki fpsow a w miejscach typowo graficznych fps pojdzie znacznie wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam przez to rozumieć że nie będzie problemu z zainstalowaniem msi gtx780 z moimi "bebechami"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie będzie ;) Możesz i nawet 980ti kupić, po prostu przy tym procku nie wykorzystasz pełnych możliwości gtxa 780, nie wspominając o mocniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia jak szybko czy za ile lat stanie się ona przestarzała i czy warto wydawać tyle kasy.

Mam nadzieje że potrzyma na jakimś poziomie przez najbliższe pare lat,nie mowie że ma mieć ze 100 fps ale czy będzie mi slużyla długo? Mam zamiar wymienić z czasem słabsze podzespoly i chcialbym żeby karta już zostala na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia jak szybko czy za ile lat stanie się ona przestarzała i czy warto wydawać tyle kasy.

Mam nadzieje że potrzyma na jakimś poziomie przez najbliższe pare lat,nie mowie że ma mieć ze 100 fps ale czy będzie mi slużyla długo? Mam zamiar wymienić z czasem słabsze podzespoly i chcialbym żeby karta już zostala na dłużej.

 

Mi karty służą nawet i po 10 lat taki GTX 480 daje rade w dzisejszych grach nie w FullHD ale grać się da jak zejdziesz z detali a ma już 5-6 lat?

 

Ja kartę kupuje pod ulubioną grę ale taki GTX 780 zapewne do 2020 będzie Ci stykał do detali medium w FullHD.

 

Ta karta już jest starociem ma 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy, jeśli wsadzisz 780 do pary z tym Phenonem, nie licz na wydajność taką, jaką mają ci, którzy mają tego 780 z jakimś i5. Spodziewaj się raczej wydajności takiej, jaka by była, gdybyś włożył 660/R9 270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...