Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

merven

Jakie możliwie najlepsze komponenty do P5Q PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat jest prosty, jest płyta główna P5Q PRO i trzeba ja rozbudować za nie więcej niż 1,500 złotych.

Zestaw ma być typowo dla gracza ON-Line (więc procesor i ramy grają główną rolę).

 

Prosiłbym bym tylko i wyłącznie o porade i propozycje odnośnie Procesoru, RAM i Karty graficznej kompatybilnej z tą płytą główną.

 

Podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co rozbudowa jak za 1500zł możesz mieć lepszy zestaw na np. 1150 lub jeśli używki to 1155. :E

Najlepiej podaj jeszcze model zasilacza i obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e5450 150 zł+ a-data vitesta ee 1066 4x2gb 500 zł + grandis xe 1226 150 zł + gtx 560 ti 300 zł <- podkręć procka i kartę i w większość najnowszych gier będziesz mógł grać (karta cb ograniczy do tego, że bugity ci nie pójdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to Antec Nine Hundred Black Steel ATX Mid Tower

zasilacz 700 jakiejs mniej znanej firmy ale jest w porządku..

 

Ramy to wolał bym 2 kości max jeżeli można w tej cenie dopasować..

Procka mam intel quad Q6600 2.4 podkrecony do 3.0

Karte graficzna zamierzam kupic Sapphire AMD Radeon R9 290X

 

Chciałem się poradzić was (ludzi z większą wiedzą) czy jest sens rozbudowywać tą plyte główną i czy znajdę dobre ramy (4gb w dwóch kościach powinno mi wystarczyc) + lepszy procesor na socket LGA775

 

Jeżeli macie jakieś propozycje dobrych plyt głównych z procesorem do powiedzmy 600-700 zlotych to chętnie rozważę propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze mniej znanych firm nie są w porządku :E

Podaj dokładny model jak możesz.

Lepiej byłoby pozbyć się tego co masz i kupić coś na 1150.

Nawet gdyby miał to być g3258.

 

Lub używka tak jak proponuje @awera, 2500K + płyta na p67 + zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to Antec Nine Hundred Black Steel ATX Mid Tower

zasilacz 700 jakiejs mniej znanej firmy ale jest w porządku..

 

Ramy to wolał bym 2 kości max jeżeli można w tej cenie dopasować..

Procka mam intel quad Q6600 2.4 podkrecony do 3.0

Karte graficzna zamierzam kupic Sapphire AMD Radeon R9 290X

 

Chciałem się poradzić was (ludzi z większą wiedzą) czy jest sens rozbudowywać tą plyte główną i czy znajdę dobre ramy (4gb w dwóch kościach powinno mi wystarczyc) + lepszy procesor na socket LGA775

1. Jeśli już znajdziesz takie ramy to nie będąsię one nadawać bo nie będą się kręcić

2. No za 1500 zł to zminiłbym zasilacz (xtr 550w)+ procesor na 2500k i płytę na p8p67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Temat jest prosty, jest płyta główna P5Q PRO i trzeba ja rozbudować za nie więcej niż 1,500 złotych.

Zestaw ma być typowo dla gracza ON-Line (więc procesor i ramy grają główną rolę).

 

Prosiłbym bym tylko i wyłącznie o porade i propozycje odnośnie Procesoru, RAM i Karty graficznej kompatybilnej z tą płytą główną.

 

Podziękował.

 

xeon, 8 gb ramu i gtx 960 albo r9 380 i jakieś chlodzenie fera 2 np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 . Niech się wstrzyma narazie z tym xeonem . Niech kręci bardziej tego q6600 . Bo płyte ma dobrą i praktycznie to samo co u mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj płytę i kup używaną i5 1155 i podkręć, proc i płyta wyniosą Cię max 600 zł a będą niebo wydajniejsze od q6600 choćby i na 10ghz wykręconego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zdecydowalem ze plyta glowna zostaje... do procesora dokupie lepsze chlodzenie moze wodne.. moze polecicie jakies dobre mocne? sproboje wykrecic tego procka na 5.0 tylko potrzebuje zmienic ram mam i tutaj Wy jakie ram proponujecie pod tą płyte z niskimi zegrami nie wiecej niz 2 kosci? i karte graficzna nie droższą niż 500 złotych?

 

W skrócie szukamy:

 

-Karty graficznej do 500 złotych

-Ramy 2 kosci z najmożliwiej niskimi zegrami a jednoczesnie dobrej jakosci.

-Chłodzenie dla mojego Q6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zdecydowalem ze plyta glowna zostaje... do procesora dokupie lepsze chlodzenie moze wodne.. moze polecicie jakies dobre mocne? sproboje wykrecic tego procka na 5.0

To potrzebne będzie chłodzenie cieczą, konkretniej-azotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W skrócie szukamy:

 

-Karty graficznej do 500 złotych

-Ramy 2 kosci z najmożliwiej niskimi zegrami a jednoczesnie dobrej jakosci.

-Chłodzenie dla mojego Q6600

Ad. 1. GTX 750 Ti/GTX 760, jak wolisz Radki : R9 270/7870 (który taniej dostaniesz).

Ad. 2. Masz do wyboru albo Microny D9 4x1GB (i maks. 4GB RAM'u), albo 4x2GB 800MHz CL4/1066MHz CL5.

W obu przypadkach OC będzie przyblokowane przez ilość użytych modułów.

Aha i nie ma 4GB modułów DDR2 pasujących do tej płyty głównej (do mobo z DDR3 by były ;)).

Ad. 3. Corsair H1xx (jak wejdzie do obudowy :E) albo np. Thermalr. Silver Arrow SB-e.

Oczywiście w tym drugim przypadku, pamięć RAM musi być standardowej wysokości (brak "grzebieni" odprowadzających ciepło).

 

I jw. 4GHz na wodnym dasz radę zrobić (jak procek jest w wersji G0).

Do 5GHz ciekły... azot, albo kaskada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I strzelasz sobie w pysk tym zostawieniem płyty głównej i topisz pieniądze, patrząc na obecny rynek gier, w przeciągu roku-dwóch pojawią się takie, napisane w ten sposób gry które na procku o mocy mniejszej niż i5 po prostu fizycznie nie rusza....

Przedsmak masz w Batmanie i AC:Unity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zdecydowalem ze plyta glowna zostaje...

 

jak zadecydowałeś że chcesz wpakować 1500pln w płytę lga775 to porad musisz poszukać na innym forum. niekoniecznie technicznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zadecydowałeś że chcesz wpakować 1500pln w płytę lga775 to porad musisz poszukać na innym forum. niekoniecznie technicznym

Meh... JA tam bym wtopił te 1500 pln, ale nie ze względu, że ma to sens, a bardziej dlatego, że mam do jego sentyment (mój pierwszy komputer był na celeronie D i od tamtego czasu mam tylko 775 :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu i pieniedzy na reanimacje trupa s.775. Za 1500zl kupisz cos na s.1150 i s.775 nie bedzie miec startu. Nawet przy mobasie bez dopisku PRO.

 

P5Q PRO bylo PRO lata temu. Teraz to tylko pr0, z zadatkiem na 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...