Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mateuszplex

Pamięci ram pracują w 1333 czy musze zmieniać na 1600 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupiłem pamięci

 

Crucial Ballistix Tactical 16GB tylko są dwa rodzaje na necie i nie wiem dokładnie jakie są moje bo znalazłem http://www.morele.net/pamiec-crucial-tactical-ddr3-16gb-1600-2-8gb-blt2cp8g3d1608dt1tx0ceu-506227/ i http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-16gb-1866-2-8gb-cl9-9-9-27-blt2cp8g3d1869dt1tx0ceu-602596/ a na opakowaniu pisze ballistix by crucial 16gb tactical więc sądze, ze to te drugie ale kiedy sprawdzam CPU-z pokazuje mi ze pracują w 1333mhz i czy musze zmieniać na 1600 czy tak zostawić ? dodam ze mam je od wczoraj wszystko działa mega szybko i póki co żadnego problemu nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 1333mhz to najprawdopodobniej twoja płyta nie obsługuje więcej, teoretycznie możesz je podkręcić.

Tak czy inaczej pamięci mogły by pracować szybciej. Ale jeśli jesteś zadowolony z wydajności to zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 1333mhz to najprawdopodobniej twoja płyta nie obsługuje więcej, teoretycznie możesz je podkręcić.

Tak czy inaczej pamięci mogły by pracować szybciej. Ale jeśli jesteś zadowolony z wydajności to zostaw.

Płyte mam MSI Z77A G41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 1333mhz to najprawdopodobniej twoja płyta nie obsługuje więcej, teoretycznie możesz je podkręcić.

Tak czy inaczej pamięci mogły by pracować szybciej. Ale jeśli jesteś zadowolony z wydajności to zostaw.

U mnie na gigabyte pamięci też pracowały na 1333mhz mimo że płyta obsługiwała 1600. Musiałem samemu w biosie pozmieniać, a gdybym sie nie zorientował to bym nawet nie wiedział o tym.

 

Płyte mam MSI Z77A G41

Musisz więc przestawić w biosie, lepiej żeby chodziły sobie szybciej skoro mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie same pamięci. Musisz w biosie włączyć profil XMP, bo one domyślnie pracują jako 1333. Warto zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...