Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

markov

Problem z MSI GAMING 5 Z97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

w dniu wczorajszym odebralem przesylke z morele i tu zaczela sie moja przygoda. Plyta po pierwsze nie chciala wspolpracowac za zadne skarby z dwoma kosciami TridentX 2400/CL10, a jak juz udalo sie uruchomic z jedna resetujac CMOS plyta i tak wywalala blad 26 po jakims czasie/ponownym uruchomieniu. Odpalalem XMP Profile1, rowniez nie pomagalo. W miedzy czasie przy probie instalacji napedu optycznego plyta strzelala mase fochow generujac bledy B2, 26, 42, A2. Plyta dodatkowo pod koniec mojej przygody zaczela sypac artefaktami na calym ekranie. Bios aktualizowalem, nic nie pomagalo.

 

Pozostaje mi cos innego, jak plyte oddac na gwarancje? RAM oddac rowniez? Procesor? Co myslicie?

 

Dzieki z gory za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odsylal plyte, nie na gwarancje tylko ja oddal i kupil nowa/inna. Gdy kupujesz przez neta masz 7 albo 10 dni na zwrot(nie pamietam dokladnie) bez podawaania przyczyny. Jesli ram etc dzialalo wczesniej to czemu mialbys je rowniez odsylac?

 

BTW sprawdz piny w sockecie, bo problemy z ramem sa czeste gdy ktorys jest zgiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup "na firmę", wiec takie prawo zwrotu mi niestety nie przysługuje. Złożyłem wniosek reklamacyjny w morele.net i czekam na informację.

Piny sprawdzałem na tyle na ile mogłem zobaczyć i wydawało mi się, że wszystko było dobrze.

 

Cały zestaw jest nowy, wszystko prosto z pudełka, nie miałem możliwości sprawdzenia RAMu gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup "na firmę", wiec takie prawo zwrotu mi niestety nie przysługuje. Złożyłem wniosek reklamacyjny w morele.net i czekam na informację.

Piny sprawdzałem na tyle na ile mogłem zobaczyć i wydawało mi się, że wszystko było dobrze.

 

Cały zestaw jest nowy, wszystko prosto z pudełka, nie miałem możliwości sprawdzenia RAMu gdzie indziej.

No to troche klops jak oddac nie mozesz. Nie wiem gdzie mieszkasz ale ja bym zrobil tak, wypial karty rozszerzen, kompa do auta(jak masz towera to poloz obudowe na lezaco zeby Ci chldozenie procka nie wyrwalo), podjechac do serwisu komputerowego/sklepu czy kogos kto sie tym zajmuje, neich wrzuci inny ram + ewentualnie procka. Wystartuje to dostaniesz odpowiedz, nie wystartuje to rowniez bedziesz wiedziec co nie dziala. Mysle ze jesli powiesz ze sprawa jest powazna bo masz nowy sprzet etc to sprawdza na poczekaniu w 30 min. Skoro wszystko nowe a nie masz jak sprawdzic to ciezko, to moze byc rownie dobrze plyta jak i procek, choc obstawiam plyte skoro wywala dyski ram etc. Skoro zglosiles to morele to mozesz tez czekac na odpowiedz, tyle ze moze im to troche zajac a wiem jak czlowiek sie denerwuje jak cos kupi a tutaj nie dziala, sam mialem tak ze kupilem nowke sztuke r9 280 od szafira i musialem do sklepu oddac bo sypala artefaktami az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morelach poinformowali, że doszło do wygięcia pinów i w ramach gwarancji 3 dniowej nic nie zrobią. Sprzęt mają zamiar odesłać do MSI jako normalna usługa gwarancyjna. Jestem pewien, że piny były całe, bo kilkukrotnie to sprawdzałem. Napisałem im, że poproszę o zdjęcie w celu dokumentacji. Miał ktoś styczność z tym serwisem MSI? Nie ukrywam, że sprzęt jest mi pilnie potrzebny i nie mam zamiaru na zabawy z serwisami.

 

Czy piny mają cokolwiek wspólnego z magistralą PCI Expres, pod którą podłączony był 980ti od MSI? Karta nie odpalała się w trybie pasywnym, a po kilku minutach dochodziło do przegrzania i w konsekwencji wyłączenia komputera. Później na integrze zaczęła sypać artefaktami. Karta jest sprawna, bo sprawdziłem na dwóch innych komputerach, procesor również - ram martwy, również do nich pojechał.

 

Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...