Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Głaz

[Zestaw] 2900zł Programy/B-OC/Brak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Potrzebuję nowego komputera mocno do wszystkiego, ale przede wszystkim do pracy programistycznej i z ciężkimi programami. Czasem też w coś pogram (np. Diablo 3).

 

Trochę na oko wybrałem taki zestaw:

 

Proc Intel Core i5-4460 3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX 749 zł

SSD Crucial BX100 250GB 375 zł

Grafika Gigabyte GeForce GTX 750 OC 2GB DDR5 128bit 495 zł - chciałbym żeby karta spokojnie sobie radziła z dwoma monitorami 1920x1080, w przyszłości większa rozdzielczość

RAM Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix 430 zł

HDD Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 230 zł

Płyta główna MSI B85M-P33 v2 199 zł

Zasilacz Chieftec GPA-500S8 500W iArena 80+ 120mm 149 zł

Obudowa SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (b/z) 165 zł - fajna tacka na dysk zewnętrzny i 3xUSB z przodu

Napęd Liteon iHAS122 SATA (black) 59 zł

Karta sieciowa TP-Link TL-WN751N /N150, PCI/ 39 zł

 

Razem z dostawą wyjdzie 2910 zł. Co o nim myślicie? Warto coś wybrać inaczej, gdzieś zaoszczędzić?

 

Generalnie chcę kupić jak najbardziej opłacalny zestaw i wolałbym tego budżetu nie przekraczać, chyba że jest to bardzo wskazane.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. środowiska programistyczne typu Visual Studio, DAWy z załadowanymi kilkunastoma ścieżkami audio i kilkoma efektami na każdej ścieżce, maszyny wirtualne typu VirtualBox z postawionymi systemami i działającymi w nich środowiskami itp.

 

Mój obecny komp wykłada się dodatkowo na filmach w rozdzielczości 4K i na Dota 2 w 1920x1080, więc tu chciałbym też osiągnąć jakąś wystarczającą wydajność. Nie musi być rakietowo ale żeby przynajmniej stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chcesz grać to grafika nienajlepsza :E

Przydałoby się dołożyć do minimum gtx 960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. do tej pory na GT 130M mi Diablo 3 nawet ładnie chodziło. :E

 

Najtańszy GTX 960 to już 300 zł większy koszt.. a może warto dosypać do tego GTX 750 Ti? Pomoże coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...