Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Haris_Pilton

R9 380 4Gb czy GTX 960 4GB - never ending story...

Rekomendowane odpowiedzi

Parafianie

Wysiadł mi mój poczciwy GTX 660 od MSI - myślałem, że uda mi się na nim przeczekać do przyszłorocznej premiery nowych architektur, ale się nie udało.

Szukam karty do około 1050zł - nie, nie dołoże do GTX970, a używanych GPU raczej nie chce.

Waham się pomiędzy GTX 960, R9 380 - wszystko z 4GB pamięci. W gre wchodzi też R9 280X. Firmy: tylko z 3 letnia gwarancja, więc w zasadzie MSI, Gigabyte ewentualnie Asus. W nosie mam apetyt układów na prąd, chodzi mi tylko, by w tej kwocie ogarnąć jak najwyższą wydajność.

Przed GTX 660 miałem 6850 i 4850 - i w zasadzie to byłem z nich bardziej zadowolony niż z GTX'a.

Na innych forach, też tych z za miedzy, polecany częściej jest Radeon 380 (wszyscy zwracają olewczy stosunek N$hitii wobec posiadaczy nienajnowszych kart). I to karta od czerwonych wskazywana jest na bardziej przyszłościową...

Chętnie zapoznam się z wszystkimi za i przeciw.

Jak wątek się nie podoba, bo powielony - wywalić.

 

EDIT: Będzie chodzić z 4690K@4.4 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię tylko wydajność to pooglądaj słupki w testach. Sam dojedziesz która jest wydajniejsza. Po cholerę 1000 temat o tym samym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wykręcony procesor to R9 380 będzie wydajnieszy, ale w niektórych grach kleknie dzięki wspaniałemu wsparciu sterowników.

 

GT960, weźmie mniej prądu, chłodniejszy. Sam musisz zdecydować.

 

Jak dla mnie obie karty są porównywalne i decyduje tutaj cena za model z dobrym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap recenzje od BlackWhite , który porównują ja z 960 :

Wszystko powinna Ci wyjaśnić.

 

R9 380 jest nieco wydajniejsza od GTX 960.

 

Z tą cichą pracą i temperaturami się nie zgodzę wersja NITRO ma porównywalne temp i jest bardzo cichą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafianie

Wysiadł mi mój poczciwy GTX 660 od MSI - myślałem, że uda mi się na nim przeczekać do przyszłorocznej premiery nowych architektur, ale się nie udało.

Szukam karty do około 1050zł - nie, nie dołoże do GTX970, a używanych GPU raczej nie chce.

Waham się pomiędzy GTX 960, R9 380 - wszystko z 4GB pamięci. W gre wchodzi też R9 280X. Firmy: tylko z 3 letnia gwarancja, więc w zasadzie MSI, Gigabyte ewentualnie Asus. W nosie mam apetyt układów na prąd, chodzi mi tylko, by w tej kwocie ogarnąć jak najwyższą wydajność.

Przed GTX 660 miałem 6850 i 4850 - i w zasadzie to byłem z nich bardziej zadowolony niż z GTX'a.

Na innych forach, też tych z za miedzy, polecany częściej jest Radeon 380 (wszyscy zwracają olewczy stosunek N$hitii wobec posiadaczy nienajnowszych kart). I to karta od czerwonych wskazywana jest na bardziej przyszłościową...

Chętnie zapoznam się z wszystkimi za i przeciw.

Jak wątek się nie podoba, bo powielony - wywalić.

 

EDIT: Będzie chodzić z 4690K@4.4 GHz

1. "W zasadzie MSI"? Celowo wyboldowałem...skoro padła.

2. Olewczy powiadasz? W stosunku do starych kart? Sam mam 660, nie potwierdzę, ale za to napiszę o czymś innym - skoro twierdzą, że nvidia ma olewczy w stounku do starszych to ja dodam, że AMD dodatkowo do najnowszych. Jeden portal testował chwilę po premierze R3...na nowych sterach, dla tych kart, nie mogli przeprowadzic testów bo obraz non stop migotał. Najlepsze jest to, że właściciele starszych kart czekali coś koło 3 miesięcy na jakikolwiek nowy sterownik, a gdy ten się pojawił, jak wyżej...

 

 

Z ciekawości - gdzie widzialeś 380 4GB za ~~1000? Widziałem tylko wersje 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. "W zasadzie MSI"? Celowo wyboldowałem...skoro padła.

2. Olewczy powiadasz? W stosunku do starych kart? Sam mam 660, nie potwierdzę, ale za to napiszę o czymś innym - skoro twierdzą, że nvidia ma olewczy w stounku do starszych to ja dodam, że AMD dodatkowo do najnowszych. Jeden portal testował chwilę po premierze R3...na nowych sterach, dla tych kart, nie mogli przeprowadzic testów bo obraz non stop migotał. Najlepsze jest to, że właściciele starszych kart czekali coś koło 3 miesięcy na jakikolwiek nowy sterownik, a gdy ten się pojawił, jak wyżej...

 

1) Dlaczego msi? Dlatego, że bez gadania zwrócili mi pieniądze za kartę, która notorycznie i permanentnie wysypywała sterownik, bez względu na jego numer jak i napięcie i prędkości samego rdzenia. Poza tym dają 3 lata gwarancji i mają świetne chłodzenie.

2) Jak kupiłem gtxa to co chwile zmieniałem sterownik, bo albo coś się krzaczyło, albo hotfix do hotfixa wypuszczali - nic tylko czytanie wkółko wątku z tego forum o sterownikach do gforce'a i ciągłe przeinstalowywanie ich - no sorry. Absolutnie nie wybielam skurczysyństwa i niedbałości AMD w sprawie oprogramowania, ale ile można gonić zielonego królika...

 

Dużo opinii jest, że AMD porzucając MANTLE skupiło się na lepszej optymalizacji pod kątem dx12 - ile w tym prawdy - nie dowiemy się póki nie ukażą się testy. Każdy wie jak jest z przedpremierowymi plotkami (zwłaszcza od AMD).

 

A co do ceny R9 38 z 4GB ram - choćby w popularnych trelach morelach można wyrwać strixa albo msi gaming za ok 1050 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Dlaczego msi? Dlatego, że bez gadania zwrócili mi pieniądze za kartę, która notorycznie i permanentnie wysypywała sterownik, bez względu na jego numer jak i napięcie i prędkości samego rdzenia. Poza tym dają 3 lata gwarancji i mają świetne chłodzenie.

2) Jak kupiłem gtxa to co chwile zmieniałem sterownik, bo albo coś się krzaczyło, albo hotfix do hotfixa wypuszczali - nic tylko czytanie wkółko wątku z tego forum o sterownikach do gforce'a i ciągłe przeinstalowywanie ich - no sorry. Absolutnie nie wybielam skurczysyństwa i niedbałości AMD w sprawie oprogramowania, ale ile można gonić zielonego królika...

 

Dużo opinii jest, że AMD porzucając MANTLE skupiło się na lepszej optymalizacji pod kątem dx12 - ile w tym prawdy - nie dowiemy się póki nie ukażą się testy. Każdy wie jak jest z przedpremierowymi plotkami (zwłaszcza od AMD).

 

A co do ceny R9 38 z 4GB ram - choćby w popularnych trelach morelach można wyrwać strixa albo msi gaming za ok 1050 zł...

Jeżeli tak ci zależy na MSI , też będzie dobra.

Ja bym się skłaniał bardziej w Sapphire i wersje Nitro , gdzie kolega na górze podrzucił Ci linka z tą kartą w bardzo fajnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 960 kosztuje tyle samo, a przynajmniej dostajesz normalne sterowniki.

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-960-jetstream-4gb-gddr5-dp-hdmi-2xdvi-ne5x960010g1j-724877/

 

W tej cenie, to ja bym poszukał używanych GTX 780 lub R9 290.

Kolega bzdury pisze.

Sterowniki od zielony jak i od czerwonych są już dopracowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczególnie narzut u AMD jest po prostu tak niziutki, że nie ma się co przejmować :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega bzdury pisze.

Sterowniki od zielony jak i od czerwonych są już dopracowane.

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

?

Nie miałem jeszcze żadnych problemów ze sterownikami nvidia jak i AMD.

Oczywiście żadne stery nie są idealnie dopracowane i zapięte na ostatni guzik , występują czasami problemy , ale to dotyczy obu firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Nie miałem jeszcze żadnych problemów ze sterownikami nvidia jak i AMD.

Oczywiście żadne stery nie są idealnie dopracowane i zapięte na ostatni guzik , występują czasami problemy , ale to dotyczy obu firm.

To że nie miałeś problemów nie znaczy że one są dopracowane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Nie miałem jeszcze żadnych problemów ze sterownikami nvidia jak i AMD.

Oczywiście żadne stery nie są idealnie dopracowane i zapięte na ostatni guzik , występują czasami problemy , ale to dotyczy obu firm.

Tylko wysoki narzut sterownika na procesor dotyczy w 99% tylko AMD.

Zobacz sobie jak działają sterowniki :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wysoki narzut sterownika na procesor dotyczy w 99% tylko AMD.

Zobacz sobie jak działają sterowniki :Up_to_s:

masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz mocny proc więc narzut AMD i te sterowniki mają mało do gadania bierz r9 380 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w jakie gry zamierzasz łupać w najbliższym roku. sprawdź na jakim enginie będą/są tworzone i wtedy decyduj. red engine radeon, unreal nvidia, cryengine radeon itd itp

 

każda inna metoda selekcji to pewny offtop szermierzy pióra spod piór czerwonych lub zielonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bałbym się...przypomnij sobie o ostatnich Radkach od nich.

 

Tylko wysoki narzut sterownika na procesor dotyczy w 99% tylko AMD.

Zobacz sobie jak działają sterowniki :Up_to_s:

Imho słabo - mogli tam wsadzić odpowiednika cenowego 750TI, test byłby czytelniejszy.

 

Ładny backplate :thumbup:

Pytanie: stal, aluminium czy plastik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się...przypomnij sobie o ostatnich Radkach od nich.

 

Mógłbyś rozwinąć wypowiedź? Mieli sprzęt poserwisowy czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...