Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artur513

Chlodzenie AC lub LC Intel I5 2500k do 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję od dłuższego czasu zakupić cooler na I5 2500k płyta główna to : Asrock p67 pro3 i nie wiem jaki do 300zł.

 

Ew. czy do takiego chłodzenia wodnego potrzeba coś jeszcze ? http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-enermax-lepa-lpwac120-hf-aquachanger-240-lpwac240-hf-720406/

 

Bo nie wiem czy kupić zwykłe czy wodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję od dłuższego czasu zakupić cooler na I5 2500k płyta główna to : Asrock p67 pro3 i nie wiem jaki do 300zł.

 

Ew. czy do takiego chłodzenia wodnego potrzeba coś jeszcze ? http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-enermax-lepa-lpwac120-hf-aquachanger-240-lpwac240-hf-720406/

 

Bo nie wiem czy kupić zwykłe czy wodne.

Co do wodnego to nie wiem po co? 2500k do 5ghz dochodzi na powietrzu, wyżej to już byś musiał mieć super farta co do sztuki [i nie, kręcenie napięciem nie zawsze pomoże].

Nie mam pojęcia jakie tam są wiatraki i jak głośne.

 

Polecam porządne AC - jak cię stać to Noctua NH-D15 / be Quiet Dark rock pro 3.

Jak nie to Raijintek TISIS / Prolimatech Megahalems Rev. B + własny wentyl wg potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lepa to odpowiednik Enermaxa Liqmax 240, posiadam właśnie enermaxa i chłodzenie za tą cenę bardzo przyzwoite z 2600K @ 4.7 GHz 1.39v radzi sobie bez problemu. Wentyle są na PWM ale mają przełącznik dodatkowo dla maksymalnej prędkości wygląda to tak 500-1200/1600/2000, na co dzień mam ustawione na 1200 max w idlle ok 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z zamontowaniem tego ? Potrzeba coś dodakowo kupić ? Zielony jestem w chlodzeniach wodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje pytanie czy chłodzenie SilentiumPC Chłodzenie CPU - Grandis XE1236 zmieści się jeżeli ram to G.Skill DDR3 16GB (2x8GB) TridentX 2133MHz CL9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo to mi to nic nie dało bo te 4 cm są od tego ramu a ja nie wiem ile mogą mieć max ramy wysokości pod tym chłodzeniem

Moje ramy mają okolo 6 cm wysokości troszkę mniej ale to troszkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z zamontowaniem tego ? Potrzeba coś dodakowo kupić ? Zielony jestem w chlodzeniach wodnych.

 

Wszystko jest w zestawie, nic nie trzeba dokupywać, chyba że ma się miejsce to można kolejne 2 wentyle dokupić i zrobić Push Pull czyli po 2 wentyle po każdej stronie chłodnicy.

 

Mała szansa aby TridentX'y zmieściły się pod Grandisem, moje RipJawsZ'y może jeszcze by weszły ale z tymi to nie przejdzie.

 

Choć wszystko zależy od płyty, jak sloty są niego przesunięte i pierwsza kość będzie pod wentylem to da się to zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadzie na to samo może wyjść, w moim wypadku to AIO chłodzenie wodne ma lepsze temperatury od Megahalemsa w push pull, dużym plusem na pewno jest fakt że ciepło uchodzi od razu za obudową a nie w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz nie wiem, bo jak kupie grandisa i nie bedzie pasował to 7 dni czekania na wodne. Na co sie zdecydować ?

 

Dlaczego wodne nie bedzie lepsze ? Rozwiniesz się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka buda? Grandis zasłania wentylatorem dwa pierwsze sloty ramu, można podnieść wentylator do góry (o ile szerokość obudowy na to pozwoli) lub zdjąć go całkiem. Aio 240 mm będzie miało podobną wydajność jak grandis ;)Macho nie koliduje z ramem i jest to wg mnie najwydajniejsze tego typu chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda to phanteks enthoo pro, Wymiary: 235 x 535 x 550 mm (szerokość x wysokość x głębokość)

Maksymalna wysokość chłodzenia na procesor: 193 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On kosztuje 200zł, na pewno lepiej kupić jego niż wodne za 350zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak. AIO będzie lepsze jeśli puścisz pompkę i wentylatory na full - ale wtedy to będzie odrzutowiec... jak skręcisz obroty to wydajność może być nawet gorsza jak na macho. Jeszcze na chłodnicy 280mm da się coś zrobić, ale wg mnie 240mm jest nie opłacalne. Za 350 możesz kupić noctue nh-d15, która pozamiata i wydajnością i kulturą pracy ;) - o ile oczywiście wysokość ramu nie przeszkadza.

 

ps. swoją drogą, masz 2500k, więc lutowane cpu - oddaje dużo lepiej ciepło jak ivy/haswell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, szkoda pakować takiego kloca do obudowy, który dodatkowo utrudni montaż/demontaż pamiątek albo czegokolwiek innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie...fortis zasłania pierwszy slot pamięci ram, a macho nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj recka fortisa -

. Wspomina o kolidowaniu z ram. Tutaj recka Macho -
. Macho jest inaczej wyprofilowane.

 

ps. Macho jest wydajniejsze, cichsze i lepiej wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką paste zastosowac bo podobno ta z zestawu w Macho jest słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dużej różnicy nie będzie - ale jak już to albo mx2, albo zalman stg2. Najwydajniejsza jest gelid gc extreme lub ic diamond (przewodzi prąd :exclam: ) (ew. coollaboratory Liquid Pro ale jest dosyć droga i przewodzi prąd więc trzeba uważać :exclam: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...