Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel1902

R9 280x zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zmienic karte z r9 270x na msi r9 280x 3gb i mam pytanie czy moj zasilacz da rade z tą kartą msi r9 280x gaming 3gb bo na linii 12v ma tylko 360w z tego co wyczytałem a nie chciałbym wymieniać zasilacza mam nadzieje ze da sobie rade bardzo prosze o pomoc ponizej podaje dokładnie cały mój zestaw komputerowy

 

 

Intel Core i5 3450 3.10GHz

Asrock B75 Pro3-M

Corsair Vengeance 2x4gb 1600mhz

Asus R9 270X DCII 2GB DDR5 256bit

Zasilacz Aerocool PGS VS-500 85+ 500W

Obudowa Cooler Master Elite 344

Dysk Samsung 640GB HD642JJ

Dysk SSD Kingston V300 60GB

Napęd Ihas 124-B

Monitor Benq E2220HDP 21,5 Full HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da radę ale do tego procesora kup GTX 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mozesz mi cos wiecej napisać czemu akurat gtx 960 ?? I czy te 2gb vramu to nie za malo w nim ? Sa tez wersje 4gb ale za drogie moim zdaniem nieoplacalne a jednak r9 280x ma 3gb i ludzie pisza ze jest lepszy od 960 no i gtx 960 ma tylko 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3GB przydaje się narazie tylko w kilku grach a i tak balasuje już wtedy wydajność R9 280X na granicy płynności. W przyszłości na pewno nie będzie lepiej pod tym względem, GTX 960 to konstrukcja nowsza, cichsza, chłodniejsza i w miarę się podkręca, aczkolwiek najlepiej dołożyć do wersji 4GB jak już. Kosztuje ona tyle samo co R9 280X od MSI.

To tak ogólnie, a co do procesora to sterowniki do Radeona mają większy narzut na niego. Twój nie jest nie wiadomo jak mocny, więc R9 280X może nie rozwinąć pełnych skrzydeł i w efekcie będzie mniej wydajnie niż na GTX 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz sie zastanawiam czy kupić 960 wersje 2gb za 915zl czy dolozyc do wersji 4gb za 1050zl widze ze bardzo mało ludzi kupuje wersje 4gb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin punkt 6

 

Zasady nazywania nowych tematów

 

Proszę edytować nazwę tematu, w przeciwnym wypadku temat zostanie przeniesiony do śmietnika

 

Proszę o nieodpisywanie do czasu spełnienia przez autora wymogów regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...