Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sumeek

Czerwony piksel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj nagle pojawił się na ekranie mojego laptopa czerwony piksel. Po lekkim dotknięciu ekranu w miejscu występowania czerwonego piksela zniknął. Lecz czasami pojawia się gdy zamykam i otwieram pokrywę. Czy ten problem jest poważny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak twój laptop ma ospe, musisz smarować go takim fioletowym czymś i pilnować żeby sie nie drapał po czerwonych pixelach ;):E

 

a na poważnie jak laptop nie jest nowy i prosto ze sklepu czyli ma swoje lata nie przejmował bym się tym za bardzo normalne że czasem się pojawi subpixel, jak ci bardzo przeszkadza możesz go rozmasować może mu przejdzie a jak to nie pomoże to nie ma ratunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunek zawsze jest - wymiana matrycy, ale najpier wsróbuj delikatnie rozmasować - tylko nie młotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop jest nowy, zamówiony przez internet miesiąc temu. Piksel pojawia się niekiedy, po włączeniu komputera. Trochę pulsuję i znika, podczas działania komputera się nie pojawia. Spróbuje rozmasować miejsce jego występowania. Jednak czy jeśli będzie się pojawiał tylko podczas startu systemu, to czy w przyszłości nie przerodzi się to w coś poważniejszego? Zauważyłem na początku że na kolorze białym subpiksel nie wystepuje, na każdym innym go widać.

Mam także pytanie, czy rozmasowany subpiksel, po jakimś czasie użytkowania komputera znów się pojawia? czy znika na zawsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ten subpiksel musi się rozgrzać. Wczoraj włączył się przy starcie systemu na kilka sekund, trochę pulsować i zgasł. Od 14:30 do 21:00 komputer chodził nieprzerwanie i było wszystko ok. Po całej nocy, odpaliłem komputer (około 6:30) subpiksel wyskoczył i był cały czas, pomacałem lekko ścierką w miejscu gdzie występuje i znikł. Wyłączyłem laptop, zamknąłem pokrywę, uruchomiłem, subpiksel nie pojawił się nawet podczas startu. Mieliście już taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...