Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dingler

komputer do gier 4100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić komputer do gier, mam w tym celu odłożone około 4300zł (cena za zestaw, obudowe i windows'a 8.1), komputerów nie umiem składać samodzielnie i wolałbym żeby w tej cenie również zrobił to jakiś serwis (z instalacją windowsa 8.1).Byłem w dwóch serwisach i dostałem w nich takie oto dwie sepcyfikacje

(druga w załączniku).

pierwsza:

procesor intel core i5 4460 3.2 GHz LGA 1150 Box 842 zł

płyta główna asrock B85M pro 3 B85 lga 1150 (PCS/VGA/DZE/GLAN/SATA3/DDR3/USB3)mATX 228 zł

pamięć RAM GOODRAM DDR3 2x4096 MB PC 1600 CL11 248 zł

dysk twardy HDD SEAGATE 1TB ST1000DM003 SATA III 64MB 243 zł

dysk SSD CRUCIAL SSSD BX100 120GB SATA 3 2.5 285 zł

karta graficzna PALITGeForce GTX970 4096MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI E (1304/7000) (JetStream) 1517 zł

nagrywarka DVD rec samsung sh 224 db SATA czarny bulk 63 zł

obudowa LOGIC OBUDOWA A34 Z USB 3.0 bez zasilacza

zasilacz zasilacz AERCOOL VP 650 (650W) 80+ 262 zł

OBIE WYCENY SĄ Z ROBOCIZNĄ

dodatkowe pytania są takie czy warto zmienić zasilacz na modularny, i czy warto dołożyc drugi raz tyle ramu (czy bardzo istotne jest to w grach)

specyfikacja 2.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie widzę, że sobie doliczyli pare zł ..

Procesor marża 35zł

Pamięć można mieć taniej o 20 zł

Dysk do wymiany, za ten na morelach jest 30zł taniej ale lepiej wziąc inny za 228 zł

Dysk ssd doliczyli sobie 40 zł

Karta graficzna około 120zł~

Zasilacz bez sensu totalnie na co 650W? Będzie służył jako agregat do prądu do którego podłączysz mikrofalówke..

Za 4300 na morelach dostaniesz lepszy zestaw z zainstalowanym wszystkim i może taniej

 

16gb ramu ma tyle sensu w grach co i7. Czyli nie ma sensu

 

 

@edit do tego wszystko pakują w obudowę Logic.. Możesz ją porównać z kartonem..

 

 

Moja propozycja :Mój link W kodzie promocyjnym wpisujesz : O6A2MVKEK1

Oczywiście w zestawie można dokonać zmian, karta 970 jest wybrana najlepsza z możliwych ale również najdroższa, można ją wymienić na tańszą, całość można zamontować na płycie matx i wtedy obudowa brutus s30 itd.. Ale to zależy od autora i jego oczekiwań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje oczekiwania są takie aby poprostu wszystko dobrze i płynnie chodziło na najlepszej jakości, i żeby za pare lat jak już nie będzie ciągnąc wymienić pare części a nie cały komputer. Jaką różnicę dadzą mi inna płyta oraz obudowa?

czy patrzył pan na załącznik z drugą ofertą, jaka jest gwarancja na morele.net i gdzie w razie wypadku należy odesłać komputer, na ile zł daje mi rabat kod podany przez pana.

Serdecznie dziękuję.

@edit msi jest najlepsza? w tej ofercie proponowali palit jetstream ktory teoretycznie w testach wykazuje się troszkę lepiej niż gtx 970 od msi link:http://pclab.pl/art59688.html w spisie treści jest pare testów. chociaż o wielemniej się grzeje karta msi

co jeśli zamiast dysku proponowanego przez panawrzucić SSD od samsunga, slyszalem ze jest lepszy aczklowiek na morele ma rożne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana obudowy oraz płyty przyniosą oszczędności rzędu 200zł~ Cięzko kupić coś na lata nawet inwestując 6000tyś. w sam komputer, dlatego nie używajmy określeń na lata. Morele daje dobrą gwarancje i z tym raczej nigdy nie było problemów ale także każdy z podzespołów ma swoją gwarancje. W podanym przezemnie zestawie wszystko poza dyskiem twardym ma gwarancje na 36 miesięcy a pamięć ram standardowo na całe życie.

 

Nie patrzyłem na drugą specyfikacje widząc marże dostawcy nie ma to sensu. Msi czy lepsza, wydajność na takim samym poziomie raczej nie zauważyłby Pan różnicy, msi ma najlepsze chłodzenie z kart graficznych i jak widać w wyżej podanych testach, pracuje na niższych temperaturach. Podsumowując, podana przezemnie MSI jest najlepszym wyborem. Nie ma sensu wrzucać ssd od samsunga z cruciala powinien być Pan zadowlonony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, chyba zdecyduję się na zestaw podany przez pana bez wymiany płyty i obudowy na tańsze ponieważ mieści się w wyznaczonych przeze mnie granicach, jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę pamiętać o kodzie, 1zł za składanie kompa a instalacja systemu za 28 zł~. W komentarzu proszę wysłać im rozmiar parycji oraz informacje, że system ma być na ssd a resztę (czyli hdd) podzielić najlepiej na pół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki inny zasilacz mogę wziąść w zamian za: Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) ponieważ nie ma go na stanie i nie wiem ile potrwa żeby go dostarczono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...