Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

filip6464

Monitor za 900 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do dyspozycji ok. 900 zł, szukam monitora 27". Będę używał go do oglądania filmów, przeglądania internetu, grania w gry. Nie oczekuje rewelacyjnego czasu reakcji,ale fajnie by było jakby monitor miał czas reakcji do 5 m/s. Bardziej stawiam na dobre kolory i szerokie kąty.

 

Znalazłem dwa monitory pomiędzy którymi jak na razie wybieram AOC i2769vm i BENQ gw2760hs. Proszę o doradzenie. Czy, obraz będzie zadowalający na 27" w FHD, czy może jednak za mała rozdzielczość na tak duży ekran?

 

Dodam, że używam jeszcze mniejszej wersji tego AOC'a (AOC i2369vm) i jestem z niego zadowolony. Chciałbym się nie zawieźć po przesiadce na BENQ i ogólnie na większy ekran :)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestę kosztu i wyboru monitora wszystko już wielokrotnie było tłumaczone. Patrzenie na czas reakcji GtG to głupota. Najlepsze kąty i kolory ma IPS ale wszystkie borykają się z srebrzeniem i większość z nierównym podświetleniem. Co do wielkości to dla niektórych 27 cali full hd to pikseloza a dla innych nie. Dla mnie 27 QHD ma zbyt małą plamkę a full hd 27 cali zbyt dużą więc można i tak. Według mnie po przesiadce z 23 cali full hd na 27 cali full hd przez samą wielkość plamki możesz odczuć gorszą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KLIK Różne matryce różne minusy i zalety poza tym zbyt wielkiego wyboru nie masz jeśli chodzi o 27 cali full hd przy tym budżecie. Poza tym nie napisałeś co będzie priorytetem czyli głównym przeznaczeniem. Ani w jakie gry będziesz grał i w jakich warunkach będziesz użytkował ten monitor. Z racji małego wyboru wszystko tak na prawdę odnosi się do wyboru typu panelu IPS vs VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...