Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Javier188188

Odmowa dostępu na Dysku C i D

Rekomendowane odpowiedzi

niestety obecnie nie posiadam płyty instalacyjnej,a przeniesienie plików z C i D chyba nie możliwe bo jak chce je przenieść na pendrive lub płytkę pojawia się odmowa dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz użyć jakiegoś programu do odzysku danych typu getdataback, nim powinieneś wszystko co potrzebne zgrać bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po przeinstalowaniu systemu.można tym programem odzyskać te pliki bo obecnie nic mi się nie ściąga na komputer bo pojawia się błąd pobierania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można. Tylko nic nie formatuj żeby nic nie stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz swój klucz aktywacyjny to możesz ściągnąć skądkolwiek albo pożyczyć. Tutaj http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery masz coś od microsoftu gdzie można ściągnąć iso albo zrobić bootowalną flaszkę - nie używałem, ale warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link działa tylko z licencjami Box nie akceptuje OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link działa tylko z licencjami Box nie akceptuje OEM.

a może być tak że przez ten brak dostępu nie czyta mi w komputerze połączenia USB z komórki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno tak być, ale kto wie, zdrowo namieszałeś. Nota bene to ze wspomniałeś o komórce przypomniało mi że jest program na androida dzięki któremu można wrzucić iso systemu na telefon i w ten sposób zaemulować napęd dvd. No ale dvd chyba masz, tylko obrazu płyty nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno tak być, ale kto wie, zdrowo namieszałeś. Nota bene to ze wspomniałeś o komórce przypomniało mi że jest program na androida dzięki któremu można wrzucić iso systemu na telefon i w ten sposób zaemulować napęd dvd. No ale dvd chyba masz, tylko obrazu płyty nie?

próba ściągnięcia na pendrive,płytę DVD czy zwyczajnie na komputer nic nie daje bo w każdym przypadku jest niepowodzenie błąd pobierania więc chyba zostaje ściągnąć to na inny komputer nagrać na płycie i zainstalować na tym komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próba ściągnięcia na pendrive,płytę DVD czy zwyczajnie na komputer nic nie daje bo w każdym przypadku jest niepowodzenie błąd pobierania więc chyba zostaje ściągnąć to na inny komputer nagrać na płycie i zainstalować na tym komputerze?

chyba nie masz innej opcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie masz innej opcji :)

a jak nie udało mi się ściągnąć tej płyty instalacyjnej,także na inny komputer to kupienie na giełdzie nieoriginalnej płyty a wpisanie mojego klucza na odwrocie laptopa powinno działać jak normalna,originalna płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie udało mi się ściągnąć tej płyty instalacyjnej,także na inny komputer to kupienie na giełdzie nieoriginalnej płyty a wpisanie mojego klucza na odwrocie laptopa powinno działać jak normalna,originalna płyta?

co się dzieje, że nawet na innym kompie nie możesz pobrać systemu? nieoryginalnych płyt z giełdy/bazaru/allegro unikaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co się dzieje, że nawet na innym kompie nie możesz pobrać systemu? nieoryginalnych płyt z giełdy/bazaru/allegro unikaj.

Czemu unikać?nie chce wejść bo na innym komputerze jest zainstalowana również Vista a na stronie można pobrać Windows 7,8 i chyba 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu unikać?nie chce wejść bo na innym komputerze jest zainstalowana również Vista a na stronie można pobrać Windows 7,8 i chyba 10.

zdążyłem zapomnieć, że mowa o Viście. taki mało popularny staroć, że ciężko dorwać "czysty" obraz ISO - zgaduję, że system OEM, a taki dorwać jeszcze trudniej. a klucz od OEM do BOX może nie chcieć pasować.

a czemu unikać nieoryginalnych obrazów? bo skąd wiesz, że nie mają w środku jakiegoś dodanego syfa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdążyłem zapomnieć, że mowa o Viście. taki mało popularny staroć, że ciężko dorwać "czysty" obraz ISO - zgaduję, że system OEM, a taki dorwać jeszcze trudniej. a klucz od OEM do BOX może nie chcieć pasować.

a czemu unikać nieoryginalnych obrazów? bo skąd wiesz, że nie mają w środku jakiegoś dodanego syfa?

No tak,ale każda piracka płyta ma ten problem,niby są antywirusy.A jak wspomniałeś skoro ciężko zdobyć płytę instalacyjną do Visty to może być jedyne wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety obecnie nie posiadam płyty instalacyjnej,a przeniesienie plików z C i D chyba nie możliwe bo jak chce je przenieść na pendrive lub płytkę pojawia się odmowa dostępu.

Linux "gwiżdże" na Windowsowe uprawnienia folderów, zgrasz nim wszystko bez problemu - wystarczy wersja uruchomiona zpłyty lub pendrive.

 

Jednak spróbowałbym jeszcze naprawy uprawnień ale to nie do opisania na forum. Masz możlwiość podłączenia tego dysku do innego komputera z działającym systemem i zainstalowania na tym komputerze teamviewer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest sposób na te niszczęsne uprawnienia, ale musiałbym zdalnie poptrzeć na to, bo nie jest proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się w końcu zdobyć tą płytę instalacyjną.Czyli po przeinstalowaniu co trzeba zrobić żeby komputer działał poprawnie,bo internet to chyba wystarczy znależść sieć i wpisać odpowiednie hasło i będzie działał a reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem teraz przeinstalować system jednak pojawia się komunikat Wersja tego pliku jest niezgodna z wersją używanego systemu Windows.Co można zrobić w tej sytuacji czy trzeba nabyć płytę x86 zamiast tej x64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś np od Biosu przeinstalować system czy tylko będąc już w na koncie administratora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając instalację systemu od komunikatów BIOS, przynajmniej w wersji do Windows 7, jest możliwa instalacja, jako tak zwana nowa instalacja (formatujesz partycję systemową lub nie usuwasz nic ale i tak przeniesie foldery systemowe do katalogu Windows.old). Nie masz dostępu do starego systemu, jest postawiony nowy, czysty system, wszystkie programy i sterowniki musisz dosintalować. Ewentualnie instalujesz na innej partycji, wetedy masz dostęp do starego i nowego.

 

Zaczynając instalację od Pulpitu Windows masz możliwość tylko aktualizacji systemu (instalacji "nakładkowej"). Wszystkie zaisntalowane programy i ustawienia zostają (niezgodne programy przestają działać - przeważnie przestaje działać program antywirusowy i sterownik graficzny, reszta zwykle działa. Aktualizacja jest niemożliwa kiedy:

1. Próbujesz zainstalować starszą wersję systemu na nowszą. Obejmuje to zarówno próby instalowania np: Vista na Windows 7, obejmuje też wersję serwice pack (Windows 7 nie zainstalujesz tym sposobem na Windows 7 SP1) jak i ważne składniki systemowe (np: może nie pozwolić zainstalować nakładkowo wersji ze ze starszym NET Framework).

2. Próbujesz zainstalować system z inną architekturą (64 bitowy na 32 bitowy i odwrotnie).

3. Próbujesz zainstalować wersję uboższą (np: Home) na wersji bogatszej (np: Ultimate). Przy czym dotyczy to zarówno próby instalacji tego samego systemu (np: Instalaka Windows 7 Home Premium na działającym Windows 7 Ultimate) jak i różnych (np: próba instalacji Windows 7 Home Premium na Vista Ultimate).

 

Uwaga - instalacja systemu może nie rozwiązać problemu z uprawnieniami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązać problem z uprawnieniami bezpośrednio (próbując przywrócić poprzednie). Instalacja rozwiąże problem o tyle, że będziesz miał dostęp do folderów systemowych, moich dokumentów, pulpitu, Program Files. Pozwoli to przynajmniej pracować ale z resztą folderów, jeśli oczywiście był, to nadal może być problem.

 

Druga sprawa - mając inny nośnik można uratować pliki Linuxem. Nim skopiujesz je bezproblemu, nawet między partycjami (tylko nadal pozostaje problem z dostępem do głównego katalogu partycji, czyli folder C:, folder D: i tak dalej). Najprościej zaopatrzeć się w drugi dysk uruchomić komputer z Linuxa i ręcznie kopiować interesujące foldery. Kopie powinny dać się obsłużyć przez Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ta promocja to był jakiś strzał w czasie mocno ograniczony. Sprawdziłem jeszcze raz za jakieś 15 minut i już monitor był w normalnej cenie trzeba zaglądać, ażeby wyrwać w super cenie Sid co Masz na myśli pisząc CCC ??  
    • Konfederuskie kuce nigdy nie były najmądrzejsze, delikatnie mówiąc Więc i kolejne ich kretynizmy i brak pojęcia o makroekonomii nie dziwią.
    • To pastę masz pewnie do wymiany od termopadów ci temperatura gpu nie skoczyła te plamy to jest olej z termopadów częsty przypadek ale to nie znaczy że termopady są do wymiany jak zobaczysz gdzieś na PCB czy radiatorze ten "sok"
    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...